Nasıl Cool Olunur (Erkek ve Kadın) Diyenlere 10 Tavsiye

Cool olmak üzere birçok öneri, araştırma yapılmaktadır. Bizde sizler için cool görünme yollarını araştırdık ve bir liste haline getirdik. İşte nasıl cool olunur (erkek ) diyenlere tavsiye listemiz…

Nasıl Cool Olunur (Erkek ve Kadın) Diyenlere 10 Tavsiye

1. Öncelikle kıyafetlerinizi bedeninize uygun olarak seçin.

Cool bir erkek olmak istiyorsanız öncelikle vücut yapınıza uygun kıyafetler tercih etmeniz gerekir. Small bedene sahipseniz bol kıyafetler yerine daha uygun takımlar seçmeniz gerekmektedir. Kendi beden yapınıza uygun giyinmek sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir. Bunun yanı sıra hareketlerinizi kolaylaştırarak daha özgür ve cool biçimde görünmenizi sağlayacaktır. Pantolon seçimlerine önem vermeli paçası uzun ya da çok dar giyinmekten kaçınmanız gerekmektedir.

2. Kişisel Bakımınızı Düzenli Olarak Yapın.

Kişisel bakımlarınızı düzenli olarak yerine getirmek sizi cool erkek gibi görünme yollarında büyük avantaj sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kendi sağlığınız açısından oldukça hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçlarınızın veya sakalınızın bakımını her ay düzenli olarak gerçekleştirmeli, dişlerinizin sağlığın önem vermelisiniz. Güzel gülüşler il etrafınıza hoş bir izlenim yaratmaktadır.

3. Kıyafetlerinizde Bir Renk Uyumu Yaratın.

Kıyafetlerinizin uyumlu olması cool bir kişi gibi, gözükmenizde büyük rol oynamaktadır. Uyumlu renkleri bulmalı hatta ona göre çoraplarınızı bile seçmeniz gerekmektedir. Bununla beraber gömlek ya da herhangi bir takımda farklı renkler giymek pek de ilgi çekmemektedir. Kıyafetlerinizi seçerken renklerin yanı sıra model yapıları ile oldukça uyumlu olmanız gerekir. Örnek vermemiz gerekirse kumaş pantolonun üzerine tişört hem uyumlu olmaz hem de diğer insanların gözünde daha farklı bir konuma gelir. Siyah beyaz ya da mavi siyah gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Ten renginize uygun seçimler de yapmak bu nokta da fazlasıyla etkili olmaktadır.

4. Ayakkabı Seçimlerine Dikkat Edin.

Nasıl cool olunur? Sorusunun cevabı oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Kadın veya erkek fark etmeksizin bulunulan ortamda oldukça havalı ya da cool görünmek istenir. Erkeklerde belirli püf noktalar sayesinde kolayca cool gözükebilmeniz mümkündür.  Öncelikle ayakkabı seçimlerinizi kıyafetlerinize uygun yapmanız gerekmktedir. Bunun yanı sıra tercih ettiğiniz ayakkabıyı temizlemeli çorap seçimlerinizi de bu duruma göre ayarlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde çok karmaşık bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

5. Yüz Bakımlarınızı Düzenli Hale Getirin.

Günümüzde popülerliğin artmasının yanı sıra en çok araştırılan sorulardan bir tanesi de Cool erkek nasıl olur? Sorusudur. Oldukça pratik püf noktalar sayesinde cool bir erkek olabilir, girdiğiniz ortamda tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Bu püf noktalardan bir tanesi de yüz bakımlarınızdır. Yüz bakımı yapmanın kadını veya erkeği yoktur. Cildinizin hava alması ile daha taze ve genç bir görünüm elde edebilmeniz mümkündür. Cilt bakımlarınız rutin hale getirmeye çalışmanız gerekir.

6. Şahsınıza Ait Bir Koku Edinin.

Cool olmanın yolları arasında yer alan yöntemlerden bir tanesi de kendinize ait bir vücut kokusudur. Vücudunuzun bakımından sonra kokunuzun daha kalıcı olması adına belirli ürünler tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ortamda hoş bir koku olmadığında insanların bakış açıları fazlasıyla değişir. Bunun yanı sıra vücut temizliğinizi dengede tutmak adına da önemli etkenlerden bir tanesidir.

7. Sorumluluk Almaktan Çekinmeyin.

Cool olmanın yolları erkek hakkında birçok araştırma yapılmaktadır. Başvurulan bu yollardan bir tanesi de alabileceğiniz sorumluluklardır. Size verilen ya da o an yerine getirmeniz gereken sorumlulukları yapmanız gerekir. Bununla beraber kendi gelişiminize de katkınız artmaktadır. Oluşan sorumlulukların yanı sıra birçok bilgi edinebilir, konular hakkında düşünceleriniz artabilmektedir. Girdiğiniz her ortamda iddialı ya da kendine güvenen bir birey olmayı düşünüyosanız hayatınızda yer alan sorumluluklara öncelik vermeniz gerekmektedir.

8. İletişim Yollarınızı Geliştirin.

Cool olmak için öncelikle yapmanız gerekenlerden bir tanesi de iletişim becerilerinizi geliştirmektir. Karşıki kişi ile sağlıklı bir iletişim kurmak adına kendinizi her geçen gün geliştirmeli, saygılı konuşabilmeye özen göstermelisiniz. İletişim becerileri gelişmeyen bir insanla iletişim kurmak oldukça zordur. Duygu ve düşüncelerinizi özgürce ifade edebilmeniz gerekir. Bunun yanı sıra kitap okuyarak hem kelime hafızanızı hem de konuşma tarzınızı geliştirebilirsiniz. Duygularınızı ifade ederken dürüst olmalı, konuşmalarınızda yalan kesinlikle yer almaması gerekir.

9. Yardımsever Olmanız Gerekir.

Cool görünmenin yolları arasında yer alan seçeneklerin bir tanesi de çevresinde yardımsever biri olarak bilinmektir. Eviniz de veya dış çevrenizde insanlara yardım ederek cool bir görüntü elde edebilmeniz mümkündür. Ev hayatı içerisinde bulunduğunuzda bulaşıkları yıkayabilir, çarşaflarınızı değiştirebilir daha temiz bir görünüm elde edebilirsiniz.  Bu durumları bir rutin haline getirmek kendinizi daha rahat ve karizmatik hissetmeniz adına oldukça büyük rol oynamaktadır. Bununla beraber çevrenizde girdiğini ortamlarda ise hoş bir etki yaratabilme imkânına sahip olabilirsiniz.

10. Karşınızdaki Kişi İle Sohbet Ederken Sadece Ona Odaklanın.

Hayatınızın her alanında arkadaşlarınızla sohbet ederken veyahut özel biri ile buluştuğunuzda karşınızdaki kişiye odaklanmanız gerekir. Cool olmanın yollarından bir tanesi olan bu durum oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bunun yanı sıra karşıdaki kişi ile göz teması kurmaktan çekinmemeniz gerekir. Duygularınızı ve düşüncelerinizi daha kolay ifade edebilmek adına en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Göz teması kurmak cool görünmenin yolları erkek üzerine araştırma yapıldığında karşınıza çıkabilecek önerilerden bir tanesidir.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 19:00
YORUM EKLE