Mortgage başvurusu yapmadan önce cevaplamanız gereken bazı sorular

Mortgage hayatınızı güvence altına alan ama aynı zamanda tüm yaşamınızı etkileyen bir karar olduğunu bilmenizde fayda var.

Mortgage başvurusu yapmadan önce cevaplamanız gereken bazı sorular

Mortgage hayatınızı güvence altına alan ama aynı zamanda tüm yaşamınızı etkileyen bir karar olduğunu bilmenizde fayda var. Konut kredisine başvuru yapmadan önce kendinize sormanız gereken bazı sorular bulunuyor. Kendinize sormanız gereken bu sorular hem başvuru sürecinizi etkileyecek hem de geleceğiniz hakkında karar vermenizi sağlayacaktır. Bu yüzsen aşağıda sıraladığımız bu sorular doğru tercih yapmanızı sağlayacaktır.

1-Bütçem Mortgage’ı Kaldırabilir mi?

İlk önce cevaplamanız gereken en önemli sorulardan biridir. Kazancınızı, yaptığınız harcamaları tek tek hesaplamanız gerekir. Ve bunun yanı sıra ayrıca her duruma karşı bir B planınızın olması gereklidir. Soruyu sorduğunuzda kendinize verdiğiniz cevap sizi rahatlatıyorsa konut kredisi almak için ilk adımı aşmışsınız demektir.

2-Ödeme Planımı Nasıl Yapmalıyım?

Mortgage bünyesinde birden çok ödeme planı vardır. Eğer bu ödeme planlarından biri size uygun değil o zaman bu paketlerden kombine ederek size uygun bir ödeme planı yaptırabilirsiniz.

3-Para Biriktirebilecek miyim?

Mortgage başvurusuyla almak istediğiniz evin %25’lik bölümünü biriktirmiş olmanız gerekir. Fakat bu miktarı birikirken zorluk çektiyseniz ve zorlanacağınızı hissediyorsanız bir mortgage uzmanıyla konuşmanızda fayda vardır. Onun vereceği fikirler size yardımcı olabilir.

4-Yapılan Ödeme Planına Uyabilecek miyim?

Sizin ödeme durumuna göre yapılacak olan ödeme planına geleceğinizde karşılaştırıp bu plana ne kadar uyabileceğinize karar vermelisiniz. Ayrıca başına gelecek beklenmedik olaylara karşıda bir ödeme planı yapıp kendinizi olumsuz olaylara karşı koruyabilirsiniz.

5-Faiz Oranı Sabit mi Değişken mi?

Bunun için mortgage uzmanında bilgi almanızda fayda vardır. Mortgage uzmanı size bunun hakkında seçenek sunar ve sizde bunun arasında size uygun olan seçeneğe karar verebilirsiniz.

6-Tamamlanmamış Bir Ev İçin Mortgage Kullanabilir mi?

Mortgage aslında tamamlanmamış evler için kullanılan bir kredidir.

7-Kalan Kredi Borcu Erken Ödeyerek Kapatılır mı?

Bunun için bazı detaylar bulunmaktadır. Bunun için başvuru yapmadan önce mortgage uzmanına sormanızda yarar vardır.

8-Mortgage´la Aldığınız Ev Ödemeleri Devam Ederken Satılabilir mi?

Bunun içinde mortagege uzmanından bilgi almalısınız. Uzman size ipotek ücreti fek ücreti, devir işlemleri ve satış hakkında yardımcı olacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER