İnternetten 2000 Liralık Oyun Konsolu Sipariş Etti Kargoyla 10 Liralık Kase Geldi

Batman’da internet üzerinden oyun sipariş eden vatandaş, teslim aldığı paketten 10 TL’lik kase çıkınca büyük bir şok yaşadı ve emniyete gidip şikayette bulundu.

İnternetten 2000 Liralık Oyun Konsolu Sipariş Etti Kargoyla 10 Liralık Kase Geldi

Batman’da internet üzerinden oyun sipariş eden ve bunun için 2000 TL ödemeyi peşin gönderen vatandaş, teslim aldığı paketten 10 TL’lik kase çıkınca büyük bir şok yaşadı ve emniyete gidip şikayette bulundu.

Veysel Erten adlı, Batmanda hayatını devam ettiren vatandaş, internet üzerinden geçtiğimiz hafta oyun konsolu almak için siparişte bulundu. Satıcının hesabına 2000 TL olan ücreti gönderip, teslim almak için konsolun gelmesini bekledi. Kargo alıcının eline 3 gün sonra ulaştı. Heyecanla gelen kargoyu açan Veysel Erten, karşılaştığı durum sonrası şaşkına döndü. Satıcıya telefon açıp ulaşamayan vatandaş, sosyal medya aracılığı ile irtibat sağladı. Parasının geri ödenmemesi üzerine dolandırıldığını anlayıp bu kişiler hakkında şikayette bulundu.

 

Parayı Kargo Takip Numarası Sisteme Düşer Düşmez Ödedim

İnternetten verdiği 2000 TL’lik sipariş yerine 10 TL’lik kase eline ulaşan genç, dolandırıldığını anlayıp üzerinden yaşadığı şoku atlattığında emniyete giderek şikayette bulundu. Şikayette bulunma amacının ise başka insanların bu tip durumlarla karşılaşmasını istememesi olduğunu söyleyen genç kendisine sorulan soruları cevaplayarak yaşadığı durumu, ödeme işlemini nasıl gerçekleştirdiğini, kargoyu heyecanla beklerken teslim aldığında büyük hayal kırıklığı yaşadığını anlattı.

Yaşadığı olayları anlatan Erten, ikinci el oyun konsolu alabilmek için internet üzerinden siteye giriş yaptım. Şahısla konuşup mesajlaşması sonucu 2000 TL’ye anlaşma sağladık. Satıcının iban numarası göndermesi ve kargo takip numarası sisteme girdiği anda konsolun ücretini göndermemi söylemesi üzerine, ödeme işlemini gerçekleştirdim diye konuştu.

Gelen Kargodan 5 Tane Kase Çıktı

Siparişin üzerinden 3 gün geçtikten sonra Hamza Akın adına kargo alıcıya ulaştı. 2000 TL’nin karşılığında oyun konsolu gelmesi gerekirken, elime 5 adet kase ulaştı. Şikayetçi ve mağdurum bu şahıstan. Kendisini arıyorum telefonlarına bakmıyor. Emniyet ve savcılığa başvuruda bulunduğunu da dile getiren Erten, bana bu sürecin biraz uzayacağını dile getirdiler ancak ben aynı durumla başka kişilerin de karşılaşmasını istemiyorum. Bu yüzden hızlı bir biçimde bu sürecin çözülmesini istiyorum. Başka insanlarda benimle aynı durumu yaşayıp mağdur olmasın diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER