Fondöten fırçası cilde doğru şekilde nasıl uygulanır?

Cilt makyajı dendiğinde olmazsa olmazlardan biri olarak akla gelen fondöten, sık kullanılan makyaj ürünlerinden.

Fondöten fırçası cilde doğru şekilde nasıl uygulanır?

Cilt makyajı dendiğinde olmazsa olmazlardan biri olarak akla gelen fondöten, sık kullanılan makyaj ürünlerinden. İyi bir fondöten seçimi makyajınızda kusursuzluğu destekleyici etkiye sahip olacaktır. Fondöteni uygularken parmaklarınızla uygulama yapabileceğiniz gibi aynı zamanda iyice yedirilmesini istiyorsanız sünger ve fırça da kullanabilirsiniz. Daha önce fondöten fırçası kullanmamış iseniz nasıl kullanılacağına dair küçük ipuçları işinize yarayabilir. Fırça ile fondöten uygulaması esnasında bazı basit adımları kaçırmazsanız kusursuz bir şekilde cilde uygulama gerçekleştirebilirsiniz.

Makyajdan önce cildinizi fondötene hazır hale getirin

Cilt makyajınızdan önce cildinizi fondöten kullanmaya uygun hale getirmek makyaj için çok önemli. Cildiniz ne kadar makyaj için uygun durumda olursa ise fondöten o kadar cildinizde doğal ve güzel duracaktır. Öncelikle yüzünüzü uygun temizleyicilerle güzelce yıkayın. Duruladıktan sonra cilt tipinize uygun iyi bir nemlendirici ile nemlendirin. Birkaç dakika nemlendiricinizin kurumasını bekleyin. Fondöten sürmeden önce makyaj bazı kullanmanız güzel bir uygulama olacaktır. Makyaj bazını kullandıktan sonra dilerseniz kapatıcı kullanmak istediğiniz bölgeleri fırça veya parmaklarınız yardımıyla kapatabilirsiniz.

Uygun bir fırça ile fondöteni uygulayın

Cildiniz hazır hale geldiğinde fondöteni kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer makyaj yapma konusunda yeni iseniz bazı küçük ipuçları ile pürüzsüz ve iyi uygulanmış fondöten görünümüne sahip olabilirsiniz.

Likit fondöten kullanıyorsanız bunlara dikkat etmelisiniz

Öncelikle likit fondöten kullanıyor iseniz fondöteni fırçanıza ya da yüzünüze sürmeyin. Fondötenden birkaç damla olacak elinizin üzerine damlatın. Ardından elinizin üzerindeki fondöteni fırçanız yardımı ile alın. Eğer hafif bir görünüm elde etmek istiyorsanız sadece fırçanızın bir tarafına fondöteni alın. Ama eğer yoğun bir görüntü elde etmek istiyor iseniz fırçanın her iki tarafına da fondöteni bulaştırın. Uygulamaya yüzünüzün orta bölgesinden başlayın. Böylece fondöteni dışarıya doğru olacak hareketlerle uygulayabilirsiniz. Bu yüzünüzde oluşacak fondöten izlerini önlenmiş olur.

Tüm yüzünüze fondöten uygularken geniş uçlu bir fondöteni tercih etmeniz iyi olacaktır. Fırça yardımı ile burun, alın, yanak ve çene de dahil fondöteni her yere güzelce sürebilirsiniz. Burun kenarları, göz ve ağız kenarları sürmek açısından zor olacağı için bu bölgeler için fırçanızın kenar kısmını kullanabilirsiniz.

Fondöten uygulamasını bitirme esnasında sürülmemiş yer kalıp kalmadığına dikkat edin. Eğer öyle bir yer var ise fırçanız yardımıyla küçük dairesel hareketlerle doldurabilirsiniz.

Pudra ve krem formunda fondötenler içinde aynı adımları uygulayın

Pudra ve krem formundaki fondötenleri tercih ediyor olabilirsiniz. Bu durumda kap içerisindeki fondötenin üzerinden fırça yardımıyla geçip devam eden adımları tıpkı likit fondötendeki gibi uygulayabilirsiniz. Markalar genellikle likit fondötenler için fırçalar çıkarsa da krem ve pudra fondötenler için olanlara da ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 00:40
YORUM EKLE