En İyi Mobilya Markaları

İnsanların vazgeçilmez ihtiyacı ve evlerin dekorasyonu olan mobilyalar insanlar tarafından sıklıkla kullanılan ürünlerdir. Dünyada ve ülkemizde en çok tercih dilen mobilyaları sizler için belirledik. Kalitesiyle, tasarımıyla ve şıklığıyla en iyi mobilya markaları yıllardır tercih edilmektedir. İşte sizler için hazırlanmış olan en iyi mobilyalar listesi…

En İyi Mobilya Markaları

1) Wood Vizyon

Dünya üzerinde ve ülkemizde birçok mobilya markası olmasına rağmen insanlar farklı tasarımlar araştırır ve evlerine almak isterler. Evine farklılık getirmek isteyen insanlar Wood Vizyon markasını tercih etmektedir. En iyi mobilya markaları arasında ilk sırada yer almasının sebebi de bu farklılıklarıdır. Özel üretim mobilya konusunda tercih edilebilecek ilk marka olarak göze çarpmaktadır. Özel üretim çalışma masaları, orta sehpaları ve özel üretim kitaplıkları ile evinize şık bir görünüm kazandıracak olan Wood Vizyon ülkemizde Ankara şehrinde yer almaktadır. Wood Vizyon ahşap ve metalin eşsiz uyumunu sağlamaktadır. Oldukça sağlam ve dayanıklı bir ürün olmasıyla da yurtdışına da birçok ihracatta bulunmaktadır.

2) Jador Mobilya

2013 yılında Kayseri’de kurulmuş olan firma kaliteli ürünleri ve şık tasarımları ile birlikte yurtdışında birçok ülkeye ihracat sağlamaktadır. İsviçre, Fransa ve Avusturya gibi birçok Avrupa ülkesine ihracat sağlanmaktadır. En iyi mobilya markaları arasında yer alması dünyada da oldukça tanına ürünler ortaya çıkarmasın kaynaklanmaktadır. Türkiye içerisinde de Kayseri, Trabzon ve Malatya’da yer alan showroomları ile de oldukça ilgi gören Jador Mobilya ülkenin dört bir yanına da dağıtım gerçekleştirmektedir. Kapıda güvenli ödeme seçeneği ile birlikte daha da sık tercih edilen bir marka olmayı başarmıştır. Mobilya markları arasında yurtdışına en çok ihracat gerçekleştiren marka olarak dikkat çekmektedir.

3) IKEA

1930 yılında İsveç’te kurulan dünya markası IKEA 2005 yılında ülkemizde de hizmet vermeye başlamıştır. İskandinav kültürünü ve dayanıklılığını ürünlerine tamamen başarılı bir şekilde yansıtmıştır. Sadelik ve günlük yaşamı kolaylaştırma anlamında çok başarılı ürünlere sahiptir. Birçok farklı ürünü ile yıllardır dünya pazarında önemli bir noktayı temsil etmeyi başarmıştır. Mutfak malzemeleri ve bebek mobilya ürünleri ile de farklılığını ortaya koyarak yıllar içerisinde üstün bir müşteri memnuniyeti kazanmayı başarmıştır.

4) Bellona

1997 yılında yine Kayseri’de kurulmuş olan dünyaca ünlü mobilya markaları arasındadır. Türkiye içerisinde yer alan mobilya markaları arasında en geniş bayi ağına sahiptir. Oturma odası takımı, yatak odası takımı ve mutfak takımı denildiğinde akıllara gelen ilk markalardan bir tanesidir. Yaklaşık oalrak750 bayiye sahip olan marka Türkiye üzerinde çok fazla alıcıya sahiptir.

5) İstikbal

Kayseri’de kurulmuş olan bir başka markadır. 1957 yılından bu yana hizmet vermeye devam eden İstikbal mobilya insanlar tarafından en çok tercih edilen markalardan olmayı başarmıştır. Türkiye çapında yaklaşık olarak 1000 mağazası bulunmaktadır ve kaliteli mobilya üretimi ve satımından ziyade de oldukça büyük istihdam yaratmıştır. En iyi mobilya markaları içerisinde önemli bir noktayı temsil eden İstikbal başarılı reklam stratejileri ile de birçok alıcının dikkatini çekmektedir.

6) Mudo

Mudo markası en iyi mobilya markaları arasında yer alsa da ağırlıklı olarak ev dekorasyon ürünleri ile dikkat çekmektedir. Kaliteli ürünleri ve dayanıklı çeşitleri ile başarılı bir noktaya erişmiş olan Mudo Türkiye içerisinde oldukça fazla alıcıya sahiptir. Vintage mobilya türleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Mudo fiyat bakımından da farklılıklar göstermektedir. İstanbul’da yer alan fabrikasından çıkan ürünler ülkenin dört bir yanında kendilerine alıcı bulmaktadır.

7) Enza

Firma merkezi İstanbul’da bulunsa da üretim yerleri Kayseri ve Ankara’dır. En iyi mobilya markaları içerisinde yer almasının en önemli sebebi ise diğerlerinden çok daha farklı ve yaratıcı modellere sahip olmasıdır. Yılsonuna doğru yapmış oldukları mobilya kampanyaları ve ucuz mobilya günleri ile birlikte çok daha fazla alıcıya ulaşmayı başaran Enza reklam politikaları gereği de üstün bir başarı elde etmeyi başarmıştır. Evlenen çiftlerin akıllarına ilk gelen markalardan birisi olmaktadır.

8) Alfemo

1997 yılı içerisinde İzmir’de kurulmuş olan ünlü mobilya markaları arasında yer alan Alfemo kurulduğu yıldan bu yana oldukça başarılı işlere imza atmış ve müşteri memnuniyetini sağlamıştır. Ucuz mobilya arayanların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Kitaplık, mutfak masası ve çocuk odası takımları ile büyük ilgi gören marka diğer ürünlerinde de oldukça başarılı bir çizgiye sahiptir.

9) Çilek

Bursa’da yer alan firması ile 1995 yılında kurulmuştur. Çilek Mobilya çocuk odası takımları ve genç odası modelleri ile yıllar içerisinde birçok kullanıcının beğenisi kazanmayı başarmıştır. Ülkemizde genel olarak birçok çocuğun hayallerini süsleyen Çilek Mobilya tarzı ile de farkını ortaya koymayı başarmıştır. En iyi mobilya markaları içerisine yer bulmayı başaran Çilek müşteri memnuniyeti konusunda da oldukça önemli bir yere sahiptir.

10) Çetmen

Eski bir kuruluş olmasına rağmen özellikle son yıllarda başarısını arttırmıştır. 2000 yılında tek mağazaya sahipken 2011 yılında mağaza sayısını 3’e çıkardıktan sonra adından daha çok söz ettirmeyi başarmıştır. Kampanyalı yatak odası takımları ile adından sıklıkla söz ettirmektedir.

YORUM EKLE