En İyi Gelinlik Markaları

Evlenmeye hazır gelin adayları gelinlik modelleri araştırırken birçok püf noktaya da değinmektedir. Gelinliklerin zarafetinden, markasına kadar her konu üzerinde durulmaktadır. Bizde sizler için en iyi gelinlik markalarını bir liste haline getirdik. İşte dünyanın en iyi gelinlik markaları listemiz…

En İyi Gelinlik Markaları

1. Pronovias

Gelinlik modelleri araştırılırken birçok konu üzerinde durulmaktadır. Gelinlik tasarımcıları tam da bu noktada en şık ve kaliteli gelinlik çeşitleri üretmektedir. Bununla beraber Pronovias, akla ilk gelen isimler arasında yer almaktadır. Özel el emeklerinin yanı sıra klasik ve moderninde bir arada işlendiği bu gelinlik modelleri birçok kişi tarafından kendine hayran bırakmaktadır. Tarzına düşkün ve yeniliklere açık olan birçok kadının da tercihlerine ilham olmaktadır.

2. Rosa Clara

En iyi gelinlik modelleri listesi sıralamasında zirve isimler arasında yer alan Rosa Clara, oldukça iddialı tasarımları ile gündeme gelmektedir. Gelinlik markaları arasında öncü isimlerden bir tanesi olan Rosa, sade güzellik çizgisini oldukça savunmaktadır. Dantel ve taş işlemelerin yanı sıra modern ve zarif çizgileri de gelinliklerinde taşımaktadır. Büyüyen koleksiyonların yanı sıra evlenmek isteyen birçok gelin adayının da ilham perilerinden bir tanesidir. Vücut hatlarını oldukça belirten koleksiyonlarına ince detaylar ile egzotik bir görüntü ortaya çıkmıştır.

3. Elie Saab

Evlenmek üzere olan gelin adayları düğünün en güzel kızı olmak için fazlasıyla çaba sarf etmektedir. Giyecekleri gelinlik modelleri sayesinde adeta bir kuğuyu andıran görüntülerinin yanı sıra karşılarına bir çok seçenek çıkmaktadır. Tamda bu noktada dünyanın en iyi gelinlik markaları listesinde akla ilk gelen isimlerden biri olan Elie Saab, iddialı tasarımlara sahiptir. Feminen tasarımlarının yanı sıra sade ve şık olmayı gelinlik modelleri üzerinde etkin bir biçimde yansıtmaktadır.

4. Vera Wang

Modern gelinlik modellerin tasarımcıları arasında yer alan Vera Wang, oldukça iyi tasarımları sayesinde ses getirmektedir. Bunun yanı sıra yeniçağın getirdiği ilhamı kullanarak tasarladığı gelinleri dünya çapından birçok insan tarafından gözleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Vera Wrang evlenmeye hazırlanırken kendine uygun bir tasarım bulamadığı için kendi gelinliğini tasarlamıştır. Bunun yanı sıra dünyada kendini tasarıma adayan modacılara da örnek olum isimlerden bir tanesidir.

5. Monique Lhuillier

Klasik gelinlik modellerinin moda öncüsü olarak bilinen bu marka, birçok modacıya da ilham olmaktadır. Bunun yanı sıra 1996 yayımlanan ilk gelinlik koleksiyonu ile birçok insanı kendine hayran bırakmaktadır. Bunun yanı sıra dünyaca ünlü bir marka haline gelen bu gelinlik tasarımcısı 2021 gelinlik modelleri koleksiyonunun da temellerinde yer almaktadır. Sade ve zarif bir yapının yanı sıra oldukça asaletin simgesi olarak da anılmaktadır. Dantel ve taşlar ile yeniden bir uyum yakalayan bu gelinlik modelleri vücudu saran yapısı sayesinde tercih edilen modellerden biri olmaktadır.

6. Oscar De La Renta

Dünyaca ünlü gelinlik tasarımcılarından biri olan Oscar de la Renta, 19 yaşında başladığı bu serüvende oldukça fazla yol kat etmiştir. Bunun yanı sıra zarif ve vücudu saran modelleri ile de günümüzde birçok gelinlik tasarımına da katkı sağlamaktadır. Romantizmin de savunucularından biri olan bu marka, dantel ve özel taşlar ile oldukça şık tasarımlar etmiştir. Farklı bir akım yakalamanın yanı sıra günümüzde sade düz gelinliklerinde temellerini atarak yeni bir çağı da başlatmaktadır.

7. Galia Lahav

En iyi yabancı gelinlik markaları listesinde zirve isimler arasında yerini alan Galia Lahav, oldukça şık tasarımları ile birçok kişiyi büyülemektedir. Bunun yanı sıra romantik ve feminen esintilerinin de yer aldığı bu model, vücudu saran yapısı sayesinde en çok tercih edilenler arasında yerini almaktadır. Fiziğine güvenen gelin adaylarının bu cesur gelinlik türleri ile çevresindeki herkesi kendine hayran bırakabilir.

8. Demetrios

Dünyaca ünlü Yunan gelinlik tasarımcısı olan Demetios, Amerika’ ya göç ettikten sonra babasının gelinlik mağazasında çalışmıştır. Bu alanda fazlasıyla yetenekli olan Demetrios, yeni tasarımları ve Yunan Tanrıçalarını andıran model ile oldukça ilgi çeken isimlerden bir tanesidir.  Uygun taşlar ile hazırlanmış bu türler, gösteriş ve ışıltının adeta odak noktası haline gelmiştir. En iyi gelinlik modelleri 2021 koleksiyonu hazırlayan modacılara da ilham kaynağı olarak, birçok gelin adayının hayallerini süslemektedir.

9. Cymbeline

1980 yılından üç kardeşin sektöre atılması ile başlayan bu serüven günümüzde yer alan birçok modellerinin de temelini oluşturmaktadır. Şehre özgü, eğlenceli ve biraz da asi ruhu temsil eden bu gelinlik modelleri adından oldukça fazlasıyla söz ettirmektedir. En iyi yabancı gelinlik markalarında da oldukça önemli bir yere sahip olan bu gelinlikler, Fransız akımını olduğu gibi yansıtmaktadır. 30 sene kadar gelinliğin en büyük öncüleri olan bu kız kardeşler, dantel ve taşların güzelliğini kullanarak büyüleyici gelinlik modelleri tasarlamaktadır.

10. Akay Bridal

Türk gelinlik markaları denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Akay Bridal, tasarımları ile birçok kişiyi etkisi altına almaktadır. Birçok gelinlik modelinin de mimarı olan bu marka tasarladığı gelinlikler şile hem günümüze hem de geçmişe hitap etmektedir. Hala modacıların kullandığı taş ve danteller ile en iyi gelinlik modelleri arasında oldukça popüler bir yere sahiptir. Bununla beraber vücuda saran yapının dışında prenses gelinlik modelleri ile de oldukça ilgi çekmektedir.

YORUM EKLE