En Güzel Saç Renkleri - Erkek Ve Kadın İçin

En güzel saç renkleri günümüzde araştırılan konular arasında yerini almaktadır. Erkek saç renk modellerinden kadın saç renklerine kadar birçok renk tonu elde edilmiştir. Bizde sizler için en çok kullanılan saç renklerini araştırdık. İşte en güzel saç renkleri- erkek ve kadın için listemiz…

En Güzel Saç Renkleri - Erkek Ve Kadın İçin

1. Kumral

Yeni bir tarz arayanlar veya daha çok farklı tarzlar üzerinde duran kimseler için birçok seçenek mevcuttur. İşte bu renkler arasında yer alan kumral, hem erkekler hem kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Daha çok kahverengiyi andıran bu özellikler oldukça geniş yelpazesi ile birçok çeşitleri yer alır. Küllü kumral ya da açık kumral çeşitleri ile kendisine yeni bir tarz katmak isteyenlerin en çok kullandığı tonlardan bir tanesidir.

2. Holografik

En güzel saç renkleri arasında renkli kategorisinde yer alan, Holografik 2020 yılının en beğenilen türlerinden biri olmaktadır. Saçı ikiye ayırarak yapılan bu işlem oldukça hoş görüntüler ortaya çıkarmaktadır. Üst katı tek renk siyah ya da sarı olacak şekilde uygulanılmaktadır. Alt kısma ise tercih edilen bütün renkler arada yer alarak hoş bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Bu işlemler normalde saça fazlasıyla zarar vermektedir. Ancak kullanılan boyalar ve bakım kremleri hem renklerin canlı görünmesini hem de saçın yıpranma payını minimuma indirmektedir.

3. Karamel

Kendine yeni bir tarz yaratmak ve uzun bir süre halini korumak isteyenlerin en çok tercih ettiği renklerden bir tanesidir. Öncelikle saç açma daha sonra kuaförünüzün belirttiği iki renk tonu ile ayarlanmaktadır. Bunun yanı sıra daha çok açık tenli ve iri gözlere sahip kadınların tercih ettiği renklerden bir tanesidir. Karamel tonları erkeklerde pek tercih edilmese de saç uçlarına ren atabilmek adına kullanılmaktadır.

4. Sarı

En güzel saç renkleri olarak da bilinen sarı, günümüzde popülerliğini oldukça korumaktadır. Bunun yanı sıra tercih edilen tonları ile beyaz ten rengine sahip kadınlarda ve erkeklerde fazlasıyla yakışmaktadır. Renkli lens veya gözlere sahip kimselerin güzelliğini rotaya çıkarmak için kullanılan bu renk yanında tercih edilen ikinci bir renkle de oldukça uyumlu olmaktadır. Daha çok mavi veya pembe tonları tercih edilse de birçok renkle uyumu sağlanmaktadır.

5. Vanilya-Çikolata Girdabı

Esmerlere yakışan saç renkleri arasında en çok tercih edilen bu ton hala popülerliğini korumaktadır. Saçlarda yarattığı ışıltı ve geçiş tonları ile sadece kadınlarda değil birçok erkekte de tercih edilmektedir. Siyah veya kahverengi gözlü insanlara oldukça yakışan bu tonun işlem aşamaları fazlasıyla uzundur. Yapılan açma, tekrar boyam işlemleri derken saçların yıpranmasını sağlar. Ancak bu noktada kullanılan boyanın kalitesi, bakım kremleri de büyük rol oynamaktadır. Kullanılan ürünler kaliteli olduğunda saçlarınızın yıpranma payı minimuma inmektedir.

6. Gri

Günümüzde saç renklerinin seçeneklerinin artması ile birçok ton ortaya çıkmaktadır. Erkek saç boyası renklerinde en çok tercih edilen tonlardan biri olan gri, beyaz ve buğday tenlere fazlasıyla yakışmaktadır. Gri tonunu elde etmek amacıyla birçok işlemden geçen saç için endişeler olsa da kullanılan malzemenin kalitesi ve bakım kremleri ile bu durum oldukça minimuma inmektedir. Gri tonlarının da birçok renk çeşidi mevcuttur. En koyudan en açığa kadar tercih edilen renkler arasında yerini almaktadır.

7. Klasik Mavi

En güzel saç renkleri arasında tercih edilen klasik mavi, çeşitli tonları ve belirli renk tonları ile oldukça popüler hale gelmiştir. Klasik mavinin yapım aşaması oldukça zordur. Kimi saçlara da tutmamaktadır. Bunun için öncelikle saçınızın az bir miktarına uygulayarak teninize yakışı yakışmadığını anlayabilir bunun üzerine tercih edebilirsiniz. Mor veya turkuaz gibi tonlarla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra erkekler için saç boyası renkleri listesinde de en üst sıralarda yer almaktadır.

8. Pembe

Popüler tonlardan bir tanesi olan pembe, günümüzde de hala büyük ilgi görmektedir. En güzel saç renkleri arasında tercih edilen bu ton, birçok saç tonu ile uyumlu olmaktadır. Bununla beraber beyaz veya buğday tenli kişilere oldukça yakışan bu renk tonu, yapımı ise oldukça zaman almaktadır. Saç açma işlemi ardından tekrar boyama işlemi ile saçlarınızın hacim gücünü kaybedebilir, yıpranabilir hatta yanma derecesine kadar gelebilir. Ancak bu durumu önlemek için uzman kişilere danışmalı ve kaliteli saç bakım ürünleri kullanmanız gerekir.

9. Kızıl

En güzel kadın saç renkleri arasında yer alan Kızıl, günümüzde de hala popülerliğini korumaktadır. Özellikle esmer tenli kadıların tercih ettiği bu rengin birçok tonu da mevcuttur. Bunun yanı sıra eğer kızıl rengi düşünüyor iseniz, saçını korumak adına kaliteli ürünler tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde istediğiniz sonucu elde edemeyebilir, saçlarınızı yıpratabilirsiniz. Sadece kadınların değil erkeklerin de tercih ettiği renk yapılarından biri olan Kızıl tonunu daha çok beyaz tene sahip kişiler kullanmaktadır.

10. Akmış Görüntü

Akmış görüntü sayesinde saçlarınıza saçlarınızda egzotik bir hava yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra daha çok sarı, mavi, siyah tonları kullanılan bu renkler erkekler tarafından da oldukça ilgi ile karşılanmaktadır. En güzel saç renkleri arasında yer alan bu tonlar oldukça değişik bir hava katmaktadır. Daha çok beyaz tenli kişilerin tercih ettiği bu renk işlem aşamaları işlem aşamaları oldukça fazladır. Saçlarınızı korumak ve daha canlı bir görünüm elde etmek adına uygun ve kaliteli saç boyası markaları ile bakım kremlerini tercih etmeniz gerekir.

YORUM EKLE