En Çok Boyanan Duvar Renkleri

En çok boyanan duvar renkleri hakkında fazlasıyla seçenekler mevcuttur. Bu seçenekler arasında karar vermek ise bir hayli stresli bir dönemdir. Bizde sizler için duvarınıza uygun renk tonlarını araştırdık ve içeriğimize maddeler haline getirdik. İşte en çok boyanan duvar renkleri listemiz…

En Çok Boyanan Duvar Renkleri

1. Açık Gri

En çok boyanan duvar renkleri 2020 listesinde zirve isimler arasında yer alan bu ton ahşap ve deri mobilyalar için uygun seçenekler arasında yer almaktadır. Siyah ya da renkli ton eşyalarınız ile uyum sağlamaktadır. Evin belirli iç dubarlarında ofis ve iş yerleri gibi ortamlarda da en çok tercih edilen renklerden bir tanesi olmaktadır. Ortamda temiz ve ferah bir hissin yanı sıra gün içerisinde daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz.

2. Bej Duvar Rengi

En çok sevilen duvar renkleri arasında tartışmasız bej tonu gelmektedir. Diğer renk tonları ile arasında yer alan uyumun yanı sıra aksesuarlar ile oldukça zengin bir görünüm elde edebilmeniz mümkündür. Evinin iç tonlarında daha çok kullanılan bu ton sayesinde evinizde yeni alabileceğiniz eşyaları kolaylıkla tercih edebileceksiniz. Bunun yanı sıra kum beji tonları en çok kullanılana renklerden yalnızca bir tanesidir. Evini iki renk boyamayı düşünen kişiler içinde alternatifler arasında yer alır.

3. Çakıl Taşı Duvar Rengi

Duvar boya renkleri 2020 modasının vazgeçilmez tonları arasında yer almaktadır. daha mat tonların yanı sıra belirli renklerde aksesuarlar ile eşsiz bir uyum yakalamanız mümkündür. Daha çok beyaz renkle uyumu olan bu ton için duvarda oldukça az eşya bulundurmanız göz zevkiniz açısından çok daha iyi olacaktır. Beyaz ev eşyası ya da beyazın tonlarında kullanılan dekoratif ürünler ile ferah bir ortam yaratabilmenize mümkündür.

4. Fil Dişi Duvar Rengi

Duvarlarda renk seçimi yaparken birçok nokta üzerinde durulmaktadır. Ortamda yer alan eşyalar aksesuarlar derken seçenekler fazlasıyla artar. Duvar boya çeşitleri arasında klasik modanın öncüsü Fil Dişi tonu hala popülerliğini korumaktadır. Soft bir ortama sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği bu renk çeşidi aydınlık ortam yönünden beklenileni karşılamaktadır. Çarpıcı renk tonlarından oluşan dekoratif ürünler ile daha dikkat çekici bir ambiyans yaratmanız mümkündür.

5. Buz Mavisi

Huzur veren çeşitli duvar renkleri tercih etmek istiyorsanız buz mavisi tonları hayallerinize göredir. En çok tercih edilen bu ton duvarlarda asılı olan veya ev içerisinde yer alan pembe kırmızı ve mavi tonlarının yanında çok hoş bir görüntü ortaya çıkarır. Ferah bir ortamda sevdiklerinizle daha kaliteli vakitler geçirmek adına tercih edebilir, çeşitli dekorasyonlar sayesinde şirin bir ortam elde edebilirsiniz. Buz mavisi tonuna karar verdikten sonra halı, aksesuar ve daha birçok eşyayı bu renge uygun seçtiğiniz takdirde göz yorulmasından uzaklaşmış ocursunuz.

6. Antrasit Mavi

Duvar boya renkleri 2021 yılına damga vurması beklenen tonlar arasında yer alan bu renk, huzurun temsili olmaktadır. Bunun yanı sıra mavi ve beyaz tonları ile egzotik görünüm elde edebilirsiniz. Koyu tonlarının vazgeçilmezleri arasında yer alan bu renk çeşidi, oldukça zor tercih edilir. Sebebi ise göz yormasının daha fazla artması ve uygun aksesuar bulunamamasıdır. Bunların yanı sıra canlı renk sevenler için pek de uygun değildir. Erkek çocuk odalarında tercih edilmesinin yanı sıra kız çocuklarına da kullanılarak belirtilen algı yıkılmak istenmiştir.

7. Antrasit Yeşil

En çok tutulan duvar boya renkleri 2019 listesinde yer alan bu ton doğanın ve özgürlüğün simgesi olarak bilinir. Her ne kadar zor bir renk gibi görünse de insanın içinde yer aldığı huzur paha biçilemez bir hal alır. Daha önceleri ofis ortamlarında kullanılan bu renk evin iç ve dış cephelerinde de popüler hale gelmektedir. Ancak boğuk bir ortam yaratmamak adına çok dikkat edilmeli, uygun ton seçimlerinde aksesuarlar kullanmanız gerekmektedir. Dikkat isteyen yapısının yanı sıra daha çok turuncu yeşil ve beyaz tonlar kullanılmaktadır.

8. Mercan

2020 trend boya renklerinin yanı sıra çarpıcı tonları ile en sevilen renklerden bir tanesidir. Sıcak ton seven kişilerin en çok tercih ettiği renkler arasında yer alan bu ton seçiminde dikkatli ürünler seçmeniz gerekmektedir. Evde yer alan ürünler ile uyumlu olmasının yanı sıra enerjisi ile pozitiflik yaymaktadır. Açık mercan ya da beyaz tonları ile kullanılan bu renk çeşidi ile ev ortamınızı daha canlı hale getirebilmeniz mümkündür.

9. Pudra

Ev duvar boya renkleri arasında en çok tutulan popüler tonlardan bir tanesidir. Huzur verici taraflarının yanı sıra daha sevimli bir görünüm elde edilmektedir. Bununla beraber buz beyazı ve buz mavisi ile harika uyumlar elde edebilirsiniz. Pastel tonlarının da çok kullanıldığı bu renk çeşidi ile kız çocuklarınızın odasını süsleyebilir, hoş görünümler elde edebilirsiniz.

10. Şampanya

İç duvar boya renkleri listesinde klasikleşen tonlardan bir tanesidir. Odanın gün içerisinde daha kolay aydınlanmasını sağlayan bu renk tonu daha çok kahve tonları ile tercih edilmektedir. Ofis ortamlarında da koridorlarda loş ışıklar yardımı ile egzotik bir görüntü oluşturulmaktadır. Odada yer alan birçok renkle uyum sağlamaktadır. Özellikle beyaz kapı ve pencere kolları ile ferah bir ortam elde edebilirsiniz.

YORUM EKLE