Civcive Tekme Atmadan Çıkan Mahalle Kavgası

Bir civcive tekme atıldığı iddiası ile başlayan tartışma, daha sonra tartışmanın büyümesi ile mahalle kavgasına döndü.

Civcive Tekme Atmadan Çıkan Mahalle Kavgası

Bir civcive tekme atıldığı iddiası ile başlayan tartışma, daha sonra tartışmanın büyümesi ile mahalle kavgasına döndü. Bu kavgada iki kişi yaralanırken, polis müdahalesi sonrası toplamda sekiz kişi polis ekiplerince gözaltına alındı.

İki Komşu Arasında Başladı

Osmaniye ili Kadirli ilçesinde bulunan iki komşu arasında önce civcive tekme atma nedeni ile tartışma başladı. Ancak bu tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü.

Olay Kadirli ilçesine bağlı Şehit Mehmet Hallaç Mahallesinde yaşandı. İlk başta iki komşu arasında bir civcive tekme atıldığı iddiası ile bir tartışma başladı. Ancak bu tartışma daha fazla büyüdü ve bir mahalle kavgası halini aldı. Yaşanan kavga esnasın iki kişi çeşitli yerlerinden yaralanırken, olaya müdahalede bulunan polisler sekiz kişiyi kavgaya katıldıkları gerekçesi ile gözaltına aldılar.

Mahalle Kavgası Haline Dönüştü

Olayla ilgili alınan bilgilere göre Şehit Hallaç mahallesinde bulunan 635. sokakta birbirleri ile komşu olan ailelerden birinin çocuğu, ismi hakkında bilgi bulunmayan yan komşularına ait bir civcive iddialara göre tekme attı. Bu şekilde başlayan tartışma zamanla büyüyerek bir kavgaya dönüştü. Bu kavgaya ailelerin diğer fertleri ile mahalleli de katılınca kavga, mahalle kavgası haline geldi. Bu kavga olayında taraflarca sopalar ve taşlar kullanıldı.

 

Kavgayı Aralamak İçin Polis Havaya Ateş Açmak Zorunda Kaldı

Söz konusu sokakta çıkan tartışmanın büyük bir kavgaya dönüşmesi üzerine yapılan ihbarlar ile olayın olduğu sokağa çok sayıda polis ve polis ekipleri sevk edildi. Polisin müdahale etmekte zorlandığı kavganın ayrılabilmesi için zaman zaman polislerin havaya ateş açmak zorunda kaldıkları kavga daha sonra bastırıldı.

Olay yerinde yapılan ilk belirlemelere göre, aldıkları taş ve sopa darbeleri nedeniyle iki kişi yaralandı. Olayda yaralanan iki kişi, olay yerine gelen ambulanslar ile Kadirli Devlet Hastanesine götürüldü. Yaralanan kişilerin tedavilerine bu hastanede başlandı.

Olayı ayırmayı başaran polis ekipleri ise, kavgaya karıştıkları gerekçesi ile sekiz kişiyi gözaltına aldılar. Küçük bir tartışmanın mahalle kavgasına dönüştüğü olay ile alakalı polis soruşturması ise geniş bir şekilde sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER