Çıplakköy turistler tarafından ilgi çekiyor

Troya Antik Kenti’ ne yakın olan Çıplak Kentin mazisi 1800’lü yıllara kadar dayanıyor. Çıplakköy’ün tabelasını görmeye gelen veya tesadüfen karşılan turistler soyunup fotoğraf çektirmeye başlıyor.

Çıplakköy turistler tarafından ilgi çekiyor

Troya Antik Kenti’ ne yakın olan Çıplak Kentin mazisi 1800’lü yıllara kadar dayanıyor. Çıplakköy’ün tabelasını görmeye gelen veya tesadüfen karşılan turistler soyunup fotoğraf çektirmeye başlıyor.

Çanakkale ilimizde bulunan köyümüzün tabelasını gören dönüp bir daha okuyor. Tarihi 1800’lere kadar dayanan ve ismi Osmanlı haritasında dahi “Çıplak” olarak geçen köyün girişinde asılı olan tabelayı gören turistler ilginç bir şekilde soyunup fotoğraf çektiriyor.

Köylüler köyün isminden memnun

Çanakkale il merkezine bağlı olan Çıplakköy, ismi nedeniyle büyük ilgi çekiyor. Köyde çıplak gezen vatandaş olmamasına karşın, köyün ismi “Çıplak” olarak kayıtlara geçiyor. Köylüler, köyün ismi nedeniyle köyün büyük ilgi çekmesinden memnuniyet duyduklarını dile getiriyorlar. Köydeki vatandaşların tek sıkıntısı ise, köyün Troya antik kenti yakınında olması nedeniyle bölgeye gelen turistlerin Çıplakköy tabelası gördükleri zaman önünde soyunarak fotoğraf çektirmesi olduğu biliniyor. Köylüler kesinlikle köyün ismini değiştirmeyi akıllarında geçirmediklerini belirtiyorlar. Çıplakköy’ de yaşayan ve ikameti bulunan Vahit Aslan, “Çıplakköy hem kültürü ile hem de ismi ile oldukça tarihi bir köy. Tarihi 1800 yıllara kadar dayanıyor. Yaptığım tarihi araştırmalarda, köyün isminin Osmanlıca bir haritada dahi Çıplak olarak geçtiğini buldum. sözlerini kullandı.

Medeni ve entelektüel bir köy

Vahit Arslan sözlerine, “Burası yerli kişilerin yaşadığı kültürel bir köy. Eski zamanlardan beri de resmi ismi Çıplak. Civar köyler ve mahalleler arasında en medeni, en muhafazakar ve en entelektüel köylerden biri demem abartı olmaz. Köyümüz mevcut ismi nedeniyle büyük ilgi çekiyor. Kimi zaman eski tarihlerde ismi değiştirilmek istenmiş ancak tarihi bir isim olunca değiştirmek etik gelmemiş” cümleleri ile devam etti.

Çıplak şekilde fotoğraf çektiriyorlar

Köyün bir diğer yerlisi olan Tamer Kılıç ise, “Köyümüzde çıplak dolaşan kimse yok ama ismi o hali ile kalmış. Yerlileri olarak köyümüzün isminden gayet memnunuz. Turistle köyün girişinde bulunan Çıplak tabelasının önünde soyunuk şekilde çıplak fotoğraf çektiriyorlar. Biz bu olaya bir çok kez şahit olduk. Adam şortla kalarak üstü çıplak olarak fotoğraf çektiriyor. Bizim için oldukça şaşırtıcı.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020, 23:34
YORUM EKLE