8 Aydır Evsiz Olan Vatandaşa Devlet Yardım Elini Uzattı

Kirasını ödeyemediği için dışarıya atılan Burhan Yılmaz, 8 aydır sokaklarda yatıp kalkıyordu. 58 Yaşındaki vatandaş Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bakım evine götürüldü.

8 Aydır Evsiz Olan Vatandaşa Devlet Yardım Elini Uzattı

Burhan Yılmaz isimli vatandaş Bursa’da kiracı olarak yaşıyorken ev sahibi tarafından dışarı atıldı. Kirasını ödeyemediği için dışarıya atılan Burhan Yılmaz, 8 aydır sokaklarda yatıp kalkıyordu. 58 Yaşındaki vatandaş Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bakım evine götürüldü. Polis ve zabıta ekiplerinin yardımıyla bakım evine yerleştirildi.

Polis Ve Zabıta Ekipleri Yardımcı Oldu

Bursa’nın İnegöl ilçesinde yaşayan Burhan Yılmaz isimli vatandaşa polis ve zabıta ekipleri yardımcı oldu. 58 yaşındaki Yılmaz’ın 8 aydır sokaklarda yattığını öğrenen polis ve zabıta ekipleri Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bakım evine götürdü. Buraya yerleştirilen vatandaşın artık sıcak bir yuvası olacak.

Uygulama Yapılırken Yardım İstedi

Kirasını ödemediği gerekçesiyle ev sahibinin evden attığı Burhan Yılmaz otogarda yatıp kalkıyordu. 58 yaşındaki vatandaşa ne ailesi ne de çocukları sahip çıkmadığı için dışarıda kalmıştı. 8 aydır otogarda yatıp kalkan Burhan Yılmaz’a devlet yardım elini uzattı. Otogar karşısında uygulama çalışmalarını yürüten polis ve zabıta ekiplerinden yardım etmelerini isteyen vatandaş artık sıcak bir yuvaya sahip olacak.

Mutluluğunu Dile Getirdi

Polislerin devreye girerek yardım elini uzatması üzerine Burhan Yılmaz’a Bursa Büyükşehir Belediyesi bakım evinin kapıları açıldı. 58 yaşındaki vatandaş bu yardım karşısında polis ve zabıta ekiplerine teşekkürlerini sundu.

Konuşmasında 8 aydır dışarıda yatıp kalktığını ifade eden Burhan Yılmaz, çocuklarının ve ailesinin kendisine sahip çıkmadığını belirtti. Ayrıca ev kirasını ödeyemediği gerekçesiyle ev sahibinin evden attığını söyleyen Burhan Yılmaz, eşyalarının bile orada kaldığını ifade etti. Soğuklarda kaldığını belirterek aylardır dışarıda olduğunu söyledi.

Bu duruma artık dayanamayıp sonunda polislerin yanına gelerek yardım istediğini belirtti. Polis ve zabıta ekiplerinin kayıtsız kalmayıp yakından ilgilendiğinden bahsederek teşekkürlerini ifade etti. Kendisiyle yakından ilgilenilerek gerekenin yapıldığını ifade eden Burhan Yılmaz, gerekenin yapıldığını belirtti.

Kimsenin evsiz barksız kalmamasını temenni ederek yardımcı olan herkese ve başta devlete teşekkür ettiğini belirtti. 8 aydır dışarılarda yatıp kalkan 58 yaşındaki Burhan Yılmaz artık Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bakım evinde kalacak. Sıcak bir yuvaya kavuşan Yılmaz, çok mutlu olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER