Windows 10’un son güncellemesi bilgisayarları bozuyor!

Microsoft Windows güncelleştirmelerinin çok korkunç bir kullanıcı tecrübesi geçmişi var.

Windows 10’un son güncellemesi bilgisayarları bozuyor!

Microsoft Windows güncelleştirmelerinin çok korkunç bir kullanıcı tecrübesi geçmişi var. Bir çok güncelleme kullanıcılar için çoğu zaman ciddi bazda sorunlara sebebp olabiliyor.

Microsoft firmasının forumları, yorum bölümleri ve geri bildirim merkezi, Windows 10’un son güncellemelerinden bir tanesi olan Windows 10 KB4541335’in uygulanmasından sonra bir çok problemden şikayet eden binlerce kişiden raporlarla doldu. Bütün hafta boyunca binlerce kullanıcı bu güncelleme ile ilgili problemleri belgeleyerek Microsoft ekibinden sorunların çözümü için yardım talebinde bulundular. Hatta bazı kullanıcılar yapılan bu son güncellemenin bilgisayarlarını tamamen bozduğunu ve Mavi Ekran Öllümü gibi bir çok donanımsal performan sorunları yaşadıklarını belirtti.

Bir kaç kişi, güncelleme yapıldıktan sonra bilgisayarlarını asla çalıştıramadıklarını bile söyledi.

Kullanıcıların güncellemeler ile ilgili bazı yorumları;

“Makinemin ısısı bütün gece boyunca hızla arttı ve yanmanın eşiğine geldi. Fişini çekerek yapılan güncellemeleri geri almak ve bir ay boyunca tüm güncellemeleri durdurmak zorunda kaldım. Bu çok sık oluyor.” derken bir kullanıcı, bir diğeri;

“BU KB güncellemesi bilgisayarımı çok yavaşlattı.” şeklinde yorumladı. Başka bir kullanıcı ise güncellemenin etherner sorunlarına yol açtığını ve internetteki bazı uygulamalara erişemediğini belirtti.

“Bilgisayarım güncellemeden sonra yeniden başlatıldığında Görev Yöneticisini kontrol ettiğimde gördüm ki CPU P’nin üzerinde, Bellek ve HDD ise 0’e dayanmış durumdaydı. Bilgisayarımı hiç bir şekilde kontrol edemedim.” şeklinde problemlemini belgeledi, bir başka Windows 10 müşterisi.

Başka bir kullanıcı ise KB4541335 güncelleştirmesinin işletim sistemini tamamen çökerttiğini ve sonrasında 0 disk ve CPU kullanımına sebep olarak bilgisayarının işlemcisini ve diskini yaktığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER