Steam En Çok Oynanan Oyunlar

Steam en çok oynanan oyunlar adı altında birçok seçenek bulunmaktadır. Ücretli, ücretsiz derken her konu üzerinde durulmaktadır. Bizde sizler için dünyada popüler oynanan oyunlar hakkında detaylı incelemeler yaptık ve madde haline getirdik. İşte Steam en çok oynanan oyunlar listemiz…

Steam En Çok Oynanan Oyunlar

1. ARK: Survival Evolved

Steam’ de en iyi oyunlar 2020 listesinin en popüler yapımları arasında yer almaktadır. 55.390 ile en yüksek oyuncuya sahip oyunlardan biri olmasının yanı sıra oldukça gerçeğe yakın bir deneyim yaşatmaktadır. Dantastik öğelerin yanı sıra en çok oynanan oyunlar arasında yer alması ile beraber nadir yapımlardan bir tanesidir. Arkadaşlarınızla ya da yabancı kişiler ile oynayacağınız bu yapım içeriği ve görevleri ile tüm gözleri üstüne çekmektedir.

2. FPS: Apez Legends

2019 yılı çıkışlı bu oyun 71,270 oyuncu kadrosu ile en sevilen yapımlardan biri olmayı başarmıştır. Steam oynanacak oyunlar kategorisinde kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen içeriklerden biri olmasının yanı sıra zor görevleri ile büyük dikkat çekmektedir. Steam üzerinden erişim sağlanan bu oyun rekabetçi ve gerilim dolu seviyeleri sayesinde zirve basamaklarını tırmanmaya devam etmektedir. Arkadaşlar oynanacak oyunlar PC ücretsiz olmasında ise bu durumun payı büyüktür.

3. Team Fortress 2

Çıkış yılından uzun bir süre geçmesine rağmen hala popülerliğini koruyan bu yapım, en çok oynanan oyunlar arasında yerini korumaktadır. Gelişen seviyelerin yanı sıra daha canlı renkler ve animasyon yapısı sayesinde eşsiz bir deneyim yaşatmaktadır. Diğer oyunlara nazaran yaratıcılığın ön planda olduğu bu oyun arkadaşlarla oynanacak oyunlar kategorisinde de yer alır. Ateş püskürtücü gibi egzotik silahların yanı sıra ilginç detayları ile oldukça dikkat çekmektedir.

4. Grand Theft Auto V

Steam açık dünya oyunları arasında zirve isimlerden biri olan GTA V, uzun bir süre akıllarda yer edinecektir. Farklı görevlerinin yanı sıra çağın en ileri teknolojisine sahip seviyeler de yer almaktadır. Her ne kadar en çok oynanan oyunlar kategorisinde biraz düşüşte yaşasa gerçek oyuncuların tercih ettiği yapımlardan biri olmaktadır. Yer alan bu oyunların yanı sıra steam ücretli oyunlar listesinde de zirveye ev sahipliği yapan isimlerden bir tanesidir.

5. Among Us

Steam en çok oynanan oyunlar listesinde kısa sürede oldukça popüler hale gelen yapımlardan bir tanesidir. Neredeyse tüm oyuncuların keyifle oynadığı bu oyun zirveye doğru emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir. Vampir- köylü mantığına benzeten birçok insanın yanı sıra arkadaşlarla oynanan oyunlar PC kategorisinde yer almaktadır. Ayrıca Steam en ucuz oyunlar seçeneklerinden de biri olmaktadır. Eğlenmesini bilen, uğraşmayı pek sevmeyen anlık duygular ile hareket eden çoğu oyuncunun sevebileceği türler arasında bulunmaktadır.

6. Destiny 2

Steam’ ın göz bebeği haline gelen bu oyun her geçen gün popülerliğini daha da arttırmaktadır. En iyi ücretsiz FPS oyunları olmasının yanı sıra 93.840 oyuncu sayesinde zirve isimlerden biri olmaktadır. 2017 yılında ilk çıkışından ücretli olarak tanıtılan bu oyun daha sonra ani bir kararla ücretsiz versiyona dönüşmüştür. En popüler oyun olmasının yanı sıra artan oyuncu kitlesi ile Steam en iyi ücretsiz oyunlar listesinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Anlık oyuncu kitlesi ile beraber dilerseniz arkadaşlarınızla dilerseniz de yabancı kişilerle eşsiz bir oyun deneyimi yaşamanız mümkündür.

7. PUBG

Yeni nesillerin popüler oyunlarından biri olan PUBG kendini her geçen gün geliştirerek adım adım zirveye taşınmaktadır. Eş zamanlı 190,470 oyuncuya sahip bu yapım, gelen yeni özellikler sayesinde daha eğlenceli bir keyif yaşatmaktadır. Arar ara her ne kadar teknik problemler yaşansa da vazgeçilemeyen oyunlar arasında yer alır. 2019 yılında neredeyse 1 milyonu aşan oyuncu kitlesinin 2020 yılında ufak da olsa düşüşlere geçtiği görülmektedir. Efsaneleşmiş isimlerden biri olan bu oyun uzun süre akıllarda yer edinmeye devam edecektir.

8. DOTA 2

Steam en çok satanlar zirvesinin ev sahiplerinden biri olan DOTA 2, günümüzde hala popülerliğini korumaktadır. Geçen her nesilde farklı karakterle oyuna sahil edilen bu yapım oldukça önemli bir yere sahiptir. Anlık olarak 418 bin oyuncuya sahip olmanın yanı sıra 2019 yılında da 1 milyona yakın anlık oyuncu imkânına sahip olmaktadır. Ancak yeni oyunların çıkması ile beraber bu rakamlarda düşüş olsa da en sevilen steam oyunları arasında uzun bir süre yer almaya devam devam edecektir.

9. Counter Strike: Global Offensive

Eş zamanlı en yüksek oyunculara sahip efsane oyunlardan bir tanesidir. Her ne kadar bu yıl düşüklük yaşansa da hala yerini korumaya devam etmektedir. İçerdiği yeni levellerin yanı sıra donanımlı ekipmanları sayesinde steam en sevilen oyunlar kategorisine girmeyi başarmıştır. Bununla beraber dünyanın en popüler oyunları arasında da yerini kimseye bırakmamaktadır. Sergilenen en kararlı tutumların yanı sıra gelecek nesillerde de zirve isimler arasında yer edinecektir.

10. Smite

Steam en iyi ücretsiz oyunlar arasında listede yer alan bu yapım tamamen mitolojik tanrılar üzerine kurulmuştur. Aynı zamanda çeşitli seviyeler ve oyuncu girişleri sayesinde eşsiz bir deneyim yaşatmaktadır. Bunun yanı sıra steam en popüler oyunlar arasında da sayılı isimlerden bir tanesidir. Donanımlı ekipmanları ile sağlam bir alt yapıya sahip olup en iyi ücretsiz oyun PC kategorisinde de yer alacaktır.

YORUM EKLE