Son Zamanların En İyi Bilgisayar (PC) Oyunları

En iyi pc oyunları 2021 listemizde sizler için en popüler ve en çok oynanan oyunları derledik. En iyi bilgisayar oyunları sayesinde çok daha eğlenceli oyunlar oynama fırsatına sahip olacaksınız. Strateji oyunları, online oyunlar, araba yarışı ve aksiyon oyunlarının en iyilerini bu listemizde bulabileceksiniz.

Son Zamanların En İyi Bilgisayar (PC) Oyunları

1. Pubg

Son zamanların en iyi bilgisayar oyunları klasmanında yer alan ülkemizde de büyük ilgi görmektedir. Bilgisayarlarda oynanan bu oyun aynı zamanda akıllı telefonlar ve tabletlerimizde de oynanabilmektedir. Asıl amacı hayatta kalmak olan bu oyun da hayatta kalabilmeniz içinde oyundaki arkadaşlarınızı devre dışı bırakmanız gerekmektedir. İlk çıktığı zamanlarda bilgisayarlar için steam üzerinden yayınlanan oyun akıllı telefon ve tabletlerde oynanabilmesiyle popüleritesini artırmıştır.

2. Fortnite

Ücretsiz Pubg diye de bilinen bu oyun düşünüldüğünde Pubg’ye benzememektedir. Fortnite popülerliğinin artmasını anlanmak için internet kafelerde ki gençlerin sürekli oynadığı oyun olark görmeniz yeterli olacaktır. Ücretsiz ve oyunu öğrenmesi basit oluşu bağımlılık yapan bu oyun en iyi pc oyunları arasında kendisine yer edinmiştir. Oyundaki hedef sizi bir kara parçasına bırakıp diğer 99 kişi arasında hayatta kalıp size güzel zaferler yaşatmak olan oyunun popüleritesinin artmasıyla birlikte savaş oyunları kategorisinde yükselmiştir.

3. Counter-Strike : Global Offensive

Online olarak oynan Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilmiş nişancı oyunu olan bu oyun en iyi bilgisayar oyunları arasında popülerliği en fazla olanlardandır. Oyuncular görevlerini tamamlamak yada düşman takımı etkisiz hale getirmek için terörle mücadele ekibi yada terörist gruplarından birini seçerek oyuna başlanır. Daha önceki oyunlarda olduğu bir turun görevlerinin tamamlanması yada düşman ekibin yok edilmesiyle biter ve yeni bölüm başlar. Profesyonel yarışmalarında düzenlendiği bu oyun günümüzde savaş oyunları kategorisinde popülerliğini korumaya devam etmektedir.

4. Gta 5

Rockstar Games tarafından yayınlanıp Rockstar Nort tarafından da geliştirilen macera ve aksiyon stilindeki bu oyun en iyi pc oyunları statüsünde efsaneler arasına girişmiştir. Serinin beşinci oyunu olan bu pc oyunu aksiyon sahneleri tarafından da bilgisayar oyunlarını sevenler tarafından en çok tercih edilmektedir. Oyun Amerika’nın batı yakasındaki en kalabalık eyaleti olan Kaliforniya’nın güneyi temel alınıp San Andreas eyaletinde geçer. Gta 5 oyun içi satın alma özelliği bulunan ücretli bir oyundur. Oyun online olan oyuncularla oynanabildiği gibi online olmayan bilgisayarlara karşıda oynanmaktadır.

5. The Witcher 3

2015 yılının en çok ödül kazanan aksiyon türündeki bu oyun en iyi bilgisayar oyunları listesinde kısa sürede zirvede yer alan oyunlardandır. Muhteşem bir görsel ile anlamlı tercih ve etkili neticeler ile dolu olan bu oyunla aksiyon oyunu oynamanın tadına varacaksınız. Eğitim almış bir kiralık canavar avcısı olarak oynadığınız zaman doğaüstü güç ve yeteneklere sahip olabilirsiniz. 6 milyondan fazla kopyası satılan bu oyun 250 den fazla site tarafından yılın oyunu seçilmesine hak kazanmıştır.

6. Call of Duty

Gerçekçi ve çağdaş bir ortamda geçmekte olan oyun serinin 16. yapımıdır. Hikâyesi sas güçleriyle birlikte bir cıa subayının, hayali bir ülke olan Urzikistanı işgal eden Rus güçlerine karşı beraber mücadele etme çevresinde dönmektedir. Olgunlaşmış konusundan dolayı piyaslardaki yerini almadan önce çeşitli tepkiler almıştı. Ancak piyasalardaki yerini aldıktan sonra oynanışı, hikâyesi, grafikleri ve çok oyunculu modu ile pozitif anlamda eleştiriler almıştır.  Oyun aynı zamanda en iyi bilgisayar oyunları alanında birçok ödül kazanmıştır. 2019 yılında en iyi online çok oyunculu oyun, en iyi ses tasarımı ve 2020 yılında ise sesin kullanımı ödüllerini almaya hak kazanmıştır.

7. League of Legendes

Türkçe anlamı efsaneler ligi olan Riot Games tarafından yayınlanıp geliştirilen en iyi pc oyunları arasında bulanmaktadır. Aşağıdaki üç oyun modundan oluşmaktadır.

  • Aram
  • Taktik Savaşları
  • Sihirdar Vadisi

Ayrıca oyunu 3 farklı tarzda oynayabilmeniz için 3 adet harita bulunmaktadır.  Savaş oyunları arasında kazandığı şöhreti almış olduğu ödüllerle taçlandırmıştır. 2009 yılında video oyunları ilel ilgili araştırma yapan ve haberlerini yayınlayan internet sitesi okuyucularını seçimiyle birlikte Ign Pc Best Strategy Game 2009 ödülü aynı yılda bilgisayar oyucularının seçimi ile Game Gamers’ Choice Awards 2009 ödülü bu oyunun aldığı ödüllerden sadece bir kaçıdır.

8. Fıfa 21

Electronic Art şirketi tarafından geliştirilip yayınlanan spor oyunudur. Oyunda yeni rol model oyuncu olarak Eric Cantona bulunmaktadır. Kariyer modunda gelen eleştirilerden dolayı özellikle teknik direktör konusunda yenilikler görülecektir. Bu yenilikle beraber oyucuların gerçek zamanla değişmesi, maçlara anında girip çıkması, farklı pozisyonlarda oynayabilmesi için eğitimi, kondisyon, transfer seçeneği gibi yeniklikler göze çarpmaktadır. Electronic Art şirketi tarafından yayınlanan bu spor oyunu en iyi bilgisayar oyunları kategorisinde 2020 yılında piyasaya sürülmüştür.

9. Forza Motorsport 7

2017 yılında Turn 10 Studios tarafından geliştirilip Microsoft Studios tarafından yayınlanmıştır. En iyi bilgisayar oyunları alanında araba yarışı kategorisinde bir efsane haline gelmiştir. Forza Motorsport serisinin yedici oyunu olan bu bilgisayar oyunu 700 den fazla araca sahip olmakla birlikte serinin bir önceki versiyonu olan Forza Motorsport 6 oyununda en önemli farkı 32 farklı yerde yarış etaplarının bulunması ve 200 den fazla farklı konfigürasyonları bulundurmasıdır. Ayrıca özelleştirilebilir sürücüler ile hareketli hava durumu bulunması oyuna eklenen özellikler arasında yer almaktadır.

10. Assassin’s Creed Odyssey

Ubisoft tarafından yayınlanıp Ubisoft Quebec tarafından geliştirilen 2017 çıkışlı olan en iyi pc oyunları dalında oldukça başarılıdır. 11 nci büyük ve toplamda 21 ci oyun olması başarısını gözler önüne sermektedir. Peloponez savaşının tarihini anlatan bu oyunda kadın ve erkek karakterleri seçebilirsiniz. En iyi pc oyunları kategorisinde bilgisayar oyunlarını sevenler tarafından karakterler ve dövüş, görsellik, hikaye açısından övgüyle bahsedilmesinin yanı sıra grinding ve mikro ödemeler sebeplerinden dolayı olumsuz eleştirilere maruz kalmıştır.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 22:12
YORUM EKLE