Skype, Zoom’un en harika özelliğini çaldı!

Microsoft’un Skype’ı için video görüşmelerine arka plan eklemek çok kolay.

Skype, Zoom’un en harika özelliğini çaldı!

Zoom, video görüşmeleri için özelleştirilebilen arka planları yaratılmasına olanak sağlayarak, kullanıcılarının güneşli bir plajdan ya da bir Ölüm Yıldızı’nın köprüsünden arama yapıyormuş gibi gösterebiliyor. Şimdi ise Microsoft’un Skype’ıda artık video görüşmelerine bilgisayarınızdan herhangi bir resim aracılığıyla özelleştirilmiş arka planları destekliyor.

Microsoft’un Skype video görüşmeleri için özelleştirilmiş arka planları desteği sadece Windows ile sınırlı olmakla kalmayacak ve çok yakında Mac ve Linux’ta bu destekten faydalanacak.

Skype video görüşmesine arka plan eklemek

Microsoft’un Skype’ı için video görüşmelerine arka plan eklemek çok kolay. Video araması gerçekleştirirken, video kamera butonunuzun üzerine mouse ile geldiğiniz zaman “Daha Fazlası” butonu görünür olacaktır. Bu buton yukarıdan aşağıya doğru inen üç nokta şeklindedir.

Bu butona tıklayarak, arka plan efekti seçeneğini seçerek, arka planınızı bulanık hale getireiblir ya da arka planınıza bilgisayarınızda hali hazırda bulunan herhangi bir resmi seçerek yerleştirebilirsiniz.

Microsoft arka plan resimleriniz için yatay yönde duran resimler seçmenizi önerirken maalesef video görüşmelerinde arka plan efekti desteği şuanda sadece Windows 10 için geçerli. Çok yakında macOS ve Linux’ada geleceği söyleyenen bu desteği kullanıcılar merakla bekliyor.

 

Sosyal mesafeyi koruma zorunluluğu sosyal teknolojiyi geliştiriyor

Korona virüs salgını nedeniyle çeşitli sosyal uzaklaştırma önlemlerinin alınmasıyla birlikte 2020 yılında sosyal teknoloji çok hızlı bir şekilde büyümeye başladı. İnsanlar birbirleriyle fiziksel olarak sosyalleşemediğinden dolayı bilişime, internete ve özellikle uzaktan sosyalleşebilmeye olanak sağlayan uygulamalara olan rağbet bir hayli arttı. 2020’nin Büyük bir kısmında kalması öngörülen sosyal uzaklaştırma önlemlerinin korona virüs salgını sürdüğü sürece özellikle İletişim, Bilişim ve İnternet sektörlerindeki teknolojiyi hızla geliştireceği ve hayatımıza bir çok yeni özelliğin eklenebileceği ön görülüyor.

Son karar: Skype mı yoksa Zoom mu?

Bir ay öncesinde, Skype ya da Zoom arasında herhangi bir karşılaştırma yapmaya gerek bile yoktu. Zoom sektörün tek lideriydi. Ancak insanlar evlerinden çalışmaya başladığından beri herşey değişti. Skype “Şimdi Buluşalım” özelliği gibi bir çok yeni özellikleriyle ve Zoom’un son zamanlarda sık sık gündemden düşmeyen gizlilik ve güvenlik problemleriyle, kendisini hızla geliştirerek Zoom’un seviyesine geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER