Samsung Galaxy S20 Ultra kullanıcılarından kamera şikayeti

Samsung Galaxy S20 Ultra kullanıcılarından kamera odaklayamama problemi hakkında çok şikayet geliyor.

Samsung Galaxy S20 Ultra kullanıcılarından kamera şikayeti

Samsung Galaxy S20 Ultra kullanıcılarından kamera odaklayamama problemi hakkında çok şikayet geliyor. Çözümünün ise mümkün olmadığı söyleniyor.

Samsung Galaxy S20 Ultra, daha önce yeşil ekran sorunu yaşamış ve bir yazılım programı sayesinde bunu ortadan kaldırmıştı. Bu sorunun ilginç tarafı ise sorunun daha önceden yalnızca Exynos 990’lı cihazlarda bulunması ve sadece 120 Hz’de ya da daha düşük parlaklıklarda bulunmasıydı. Daha sonra firma bu sorunu ortadan kaldırmayı başarmıştı. Ancak hatırlarsanız daha önce de otomatik netleme ile ilgili bir problemle gündeme gelmişti.Telefon otomatik netleme sağlayamıyordu. Bu sorun da gönderilen bir güncelleme ile çözülmüştü.

Yazılımsal değil donanımsal bir problemden kaynaklı olduğu söyleniyor

Eskilerde yaşadığı netleme problemini yazılımsal bir güncelleme ile düzeltmesi sonrasında, şimdilerde ise yazımsal olarak çözülemeyecek bir otomatik netleme problemi yaşamakta. Söylenenden anlaşıldığı üzere Samsung Galaxy S20 Ultra, yakını netleme konusundan 10 cm’den daha yakın bir mesafeye otomatik netleme sağlayamıyor. Bu sorunun, yüksek megapiksel değerli olması nedeniyle kurulan alt yapıdan kaynaklı olduğu söyleniyor.

Kullanıcılar belge tarama konusunda problem yaşadıklarını ve bu sorunun düzeltilmesini istiyor. Samsung ise bu sorunun yazılım güncellemesi ile çözülebilir olmadığını dile getiriyor. Yazılımsal bir problemin değil, donanımsal bir sorunun olduğunu söylüyor. Sorunun çözümü için ise kişilerin cihazı için ancak ekstra lensler kullanarak yakını netler hale getirebileceğini belirtiyor.

Samsung Galaxy S20 Ultra ve Exynos 990 arasında karşılaştırmalar sürüyor

Söylenenlerin üzerine Snapdragon 865 işlemciye sahip Samsung Galaxy S20 Ultra, Exynos 990 işlemcili S20 Ultra’dan birçok konuda çok daha iyi performans sağlıyor. Ancak firma aralarında pek bir fark bulunmadığını dile getiriyor. Gerçekleştirilen testler ise bu durumun tam tersini söylüyor. İki işlemci cihazı karşılaştırdığımızda performans farkının, özellikle yük durumu altında kaldığında cihazından durumundan tespit edebiliyoruz. Cihazın ısınması Exynos 990 cihazında fazla iken Samsung Galaxy S20 Ultra’nın bu konuda daha iyi olduğu gözüküyor. Bu duruma ilaveten Snapdragon 865‘li modelin diğer cihazın özelliklerine göre çok daha uzun ömürlü pil durumuna sahip olduğu söyleniyor. Kamerasının daha iyi çekim sağladığı ve kamera arayüzünün seri çekim yaptığından söz ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2020, 20:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER