Playstation Oyunlarını Bilgisayardan Nasıl Oynayabilirim?

Herkesin çok sevdiği özellikle erkeklerin düşkünü olduğu Playstation oyun cihazının son güncellemesi ile gelen uzaktan oynama (remote play) kullanıcıları kendisine hayran bıraktı.

Playstation Oyunlarını Bilgisayardan Nasıl Oynayabilirim?

Herkesin çok sevdiği özellikle erkeklerin düşkünü olduğu Playstation oyun cihazının son güncellemesi ile gelen uzaktan oynama (remote play) kullanıcıları kendisine hayran bıraktı. Konsolda bulunan oyunun evdeki farklı bir cihaza yansıtılması ile hayat kurtaran uygulama, bilgisayara yüklemenizi bekliyor. Sony markasının çıkarmış olduğu Playstation oyunlarını dilediğiniz odada oynamanıza izin veren Romote play sonunda Pc formatında da kullanıma açıldı. Artık Pc üzerinden Remote Play (uzaktan oynatma) aracılığı ile Playstation oyunları oynayabileceksiniz. PS4'e gelen 3.50 güncellemesi ile sunulan özelliğin detayları için bilmeniz gerekenler var.

Bilinmesi Gerekenler

Dev ekranlı LCD televizyonlarda Playstation oynamak kullanıcılara farklı bir keyif veriyor. Fakat ev dolu olduğu zaman veya televizyon başka amaçlarla kullanılacağı zaman oyun oynamak imkansız hale gelebiliyor. Bu gibi sebeplerle Xperia cihaza, Ps VİTA veya Playstation tv'ye sahipseniz, salondaki duran konsoldaki görüntüyü basit bir işlemde başka odadaki bir cihaza yansıtabilir ve oyun keyfinize kaldığınız yeden devam edebilirsiniz. Özellikle mecbur kalındığında hayat kurtaran bu özellik PC'de mevcut bulunuyor

Playstation Nasıl Yansıtılıyor?

Playstation 4 oyunlarının bilgisayarda oynanabilmesi için bilgisayarınızda sürüm olarak Windows 8.1 veya Windows 10 yüklü olmalıdır. Daha sonra oyun konsolunuzun basit bir şekilde sistem yazılımını güncelleyerek ( en güncel sürüm 3.50) verilen bağlantıdan, Resmi Remote Play yani uzaktan oynama programını bilgisayarınıza indirmeniz gerekiyor. İndirme işlemi bittiğinde oynamaya başlayabilirsiniz.

Konsolda Yapılması Gereken Ayarlar Nelerdir?

PS4'de Uzaktan oynama Pc özelliğini kullanmadan önce konsolda beli başlı ayarların değiştirilmesi gerekiyor. Bunlardan ilki remote play'i etkinleştirmek diyebiliriz (ayarlar - uzaktan oynatma bağlantı ayarları - uzaktan oynamayı etkinleştir) diyerek ilk işlemi bitirin. İkinci işlem ise birincil sistemi PS4 üzerinden etkinleştirme (gene ayarlar bölümü - Playstation Network/Hesap Yönetimi bölümü – Ana PS4 Sistemi Olarak Etkinleştir – Etkinleştir tuşu) En son yapıacak işlem ise Yine ayarlar bölümünden – Güç Tasarrruf Ayarları bölümüne girin – Dinlenme Modunda Kullanılabilen Özellikleri Ayarla kısmının altında İnternete Bağlı Kalı ve PS4 Sisteminin Ağdan Açılmasını kısmına girin ve Etkinleştirin. Bunlarla birlikte eğer PS4 sistemini uzaktan oynatma programını etkinleştiriyorsanız, ilk iş DualShock 4 kontrol cihazını USB kablosu ile bilgisayara bağlayın ve sonrasında başlat butonuna tıklayın. Playstation Network hesabına girin. Görüntü bilgisayara yansıyacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER