İnsanlar Video Oyunlarında Düğün ve Mezuniyet Aktivitelerine Başladı

Corona virüs salgını başladığı zamandan beri, insanlar birbirleriyle bağlantıda kalabilmek ve sosyalleşmek için yaratıcı yollara girişmek zorunda kaldı.

İnsanlar Video Oyunlarında Düğün ve Mezuniyet Aktivitelerine Başladı

Corona virüs salgını başladığı zamandan beri, insanlar birbirleriyle bağlantıda kalabilmek ve sosyalleşmek için yaratıcı yollara girişmek zorunda kaldı.

Eğitim için gerekli olan bu bağlantı zorunluluğu sınıf eğitimleri, iş toplantıları, çeşitli seronomiler ile devam ederek, evliliğe kadar adım attı. Amerika Birleşik Devletleri nüfusunun yarısından fazlası her geçen gün daha fazla artan Corona virüs salgınının önüne geçebilmek için evlerinde kalmak zorunda.

New Jersey sakinlerinden olan Nazmul Ahmed ve Sharmin Asha CNN Business’e yaptıkları açıklamada düğünlerini 12 Nisan tarihinde Brooklyn’de gerçekleştirebilmeyi istediklerini ve planladıklarını ancak Corona virüs salgınının bu planlarının önüne geçtiğini belirtti.

“Bir hastanede çalışıyorum ve Corona virüsüne sahip olan bir çok hastanın yanında ve yakınında olmak durumundayım. Bir çok sağlık çalışanı gibi bende bu virüse sahip olabilirim ve hiçkimseye bu virüsü bulaştırmak istemiyorum.” diyen 28 yaşındaki Sharmin Asha, Mayıs ayında mezun olarak doktor olmayı bekliyor.

Ancak Ahmed, nişanlısına bir sürpriz yaparak Nintendo’nun yeni oyunu olan “Animal Crossing: New Horizons” platformunda sembolik bir düğün kutlaması ile gerçek hayatta yapacakları evlilik törenlerini yılın daha ilerisindeki bir tarihe erteledi. Genç çift birkaç ay içerisinde, dışarıya çıkabilmek yeniden güvenli hale geldiğinde resmi nikahlarını da gerçekleştireceklerini belirtti.

Animal Crossing oyunu, yavaş zamanda bir adada geçen, ev ve eşya dizayn edip, arkadaşlarınız ile buluşabileceğiniz yeni bir oyun. Asha ve Ahmed normal hayatlarında herhangi bir oyun oynamadıklarını ancak bu zamanda sosyalleşmek için bu oyunun ideal olduğunu belirttiler.

Video oyunu satışları arttı

 

Video ve çevrimiçi oyun satışları analitik araştırmalara göre çok fazla sayıda arttı. Araştırmalara göre çok daha fazla insan evlerinde oyun oynamaya başladı. Bilgisayar oyunu çevrimiçi satış mağazası olan Steam en yüksek rekor satış miktarlarını yaptıklarını belirterek, geçtiğimiz Pazar gününde 22 milyon kullanıcılarının çevrimiçi olduğunu belirtti.

“İnsanlar hala arkadaşlarımla birlikte Zoom üzerinden nasıl Netflix izleyebilirim?” sorularının cevaplarını bulmaya çalışıyorlar diyor Superdata analisti Carter Rogers.

Buluşmalar, kutlamalar.. Hayatımızın her noktasında bulunan sosyal etkinliklerimiz iptal edildikçe bilişim ve internet alanına insanlar mecburi yoğunlaşmalar yaşadılar.

Vodafone, Turkcell, Turk Telekom gibi komünikasyon şirketleri, internet kullanımının Corona virüs salgınından bu yana %80 oranlarında arttığını rapor etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 22:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER