En iyi Online Oyunlar Sıralaması! En İyi 10 Online Oyun

Online oyun dünyasında kaybolmadan önce sizler için en iyi online oyunlar listemizi yayınladık. Online oyunlar üzerinde yaptığımız incelemeler sonucunda oluşturduğumuz öneri listemizi inceleyerek kendiniz için en doğru online oyunu seçebilir ve arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz. İşte en iyi online oyunlar listemiz.

En iyi Online Oyunlar Sıralaması! En İyi 10 Online Oyun

1. Counter-Strike: Global Offensive

Online oyun tarihinin kökleri en eskiye dayanan oyunlarından bir tanesi olmaktadır. Arkadaşlarınızla rekabeti doruklarına kadar yaşayabildiğiniz bir oyun olmaktadır. Oyunda iki rakip takım bulunmaktadır. Bir takımda bomba bulunmaktadır. Ve diğer takımın amacı bombayı imha etmektir. Bomba imha edilene kadar tüm rakiplerinizi öldürmeniz gerekmektedir. En çok oynanan oyunlardan bir tanesi olan oyunda kullandığınız ekipmanları kişiselleştirebilmektesiniz.

2. League of Legends (lol)

Dünya genelinde en çok oynanan oyunlardan bir tanesi olmaktadır. Oyun da birçok karakter bulunmaktadır. Ve tüm bu karakterlerin geliştirilebilir farklı özellikleri bulunmaktadır. Oyunun birçok harita ve modu bulunmaktadır. Oyunun genel amacı en çok rakibi öldürerek rakip külleri yok etmek olmaktadır. Dünya üzerinde en çok indirilen online oyun unvanına sahip olmaktadır. Her yıl e-spor alanında binlerce turnuva düzenlenmektedir.  Oyunun çok sevilme nedenlerinden bir tanesi de oyundaki karakterlerin yapısal özellikleri olmaktadır.

3. PUBG

1 milyar indirmeden fazla oyuncuya sahip olan oyun dünya genelinde izdiham yaratmıştır. Oyun un genel konusu 100 kişilik bir adada hayatta kalarak 1. olmaktır. 4 kişilik ekip arkadaşlarınız ile çeşitli haritalarda farklı silahlar kullanarak kıyasıya bir rekabet yaşayabilirsiniz. Mobil oyunu da bulunan PUBG oyunu en iyi online oyunlar arasında yer almaktadır. Birçok insan vaktini bu oyunu oynayarak geçirmektedir. Stres atmak için en iyi yollardan bir tanesi olmaktadır.

4. Rainbow Six Siege

En sevilen FPS oyunlarından bir tanesi olan oyun grafikleri ve yıkılabilir çevre özelliği ile oyun severlerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Oyunun konusu 5 kişilik rakip takımların taktiksel olarak savaşmasıdır.  Oyunda bulunan karakterlerin birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Rakiplerinize tuzaklar kurabilirsiniz oyunda birçok farklı harita bulunmaktadır. Bu haritalarda yıkılabilir çevre özelliği ile duvarları yıkabilir ve düşmanlarınızı açığa çıkarabilmektesiniz. Bu özellikte oyunun en çok tercih edilen oyunlardan bir tanesi olmasını sağlamaktadır. Dünya genelinde en çok aktif oyuncusu bulunan oyunlardan bir tanesi olmaktadır.

5. Apex Legends

Hayatta kalma oyunlarından bir tanesi olan oyunun en büyük özelliği seçtiğiniz karakterlerin özel yeteneklerinin olmasıdır. Bu özelliklere örnek olarak ışınlanabilme, yansıtabilme gibi özellikleri verebiliriz. Battle Royal oyunları arasında geri kalan oyunlardan bir tanesi olsa da çok fazla tercih eden oyuncu bulunmaktadır. İlk çıktığı sıralarda çok konuşulan oyunlardan bir tanesi olmuştur. En iyi bilgisayar oyunları listesinde her zaman üst sıralarda yer almaktadır.

6. Call of Duty: Warzone

Battle Royal oyunlarından olan oyunda helikopter gibi taşıtlar bulunmaktadır. İster ekip arkadaşlarınız ile isterseniz yalnız bir şekilde savaşarak hayatta kalmaya çalışmaktasınız. En son hayatta kalan kişi oyunu kazanmaktadır. Dünya genelinde binlerce oyuncusu olan Call of Duty serisinin çıkarmış olduğu online oyun olmaktadır. Grafikleri ve oynanışı ile en sevilen oyunlardan bir tanesi olmaktadır.

7. Valorant

Bir FPS oyunu olan Valorant 5 kişilik rakip takımların savaştığı bir oyun olmaktadır. Oyunda birçok farklı karakter ve karakterlerin özel yetenekleri bulunmaktadır.  Yeni çıkan oyunlar arasında en sevilen oyunlardan bir tanesi olmuştur. Grafikleri ve animasyonları dikkat çeken Valorant oyunu birçok oyuncu tarafından olumlu yorum almayı başarmıştır.

8. Fortnite

Birçok oyuncunun karakterlerin özel yetenekleri için tercih ettiği oyun bir Battle Royal yani hayatta kalma oyunu olmaktadır. Yapılar inşa edebildiğiniz ve rakiplerinize tuzaklar kurarak onları pusuya düşürebileceğiniz bir oyun olmaktadır. Battle Royal oyunları arasında en sevilen 2. oyun olmaktadır. Dünya genelinde birçok oyuncusu bulunmaktadır. Fortnite bir e-spor dalı olmaktadır.  Bu oyun için her yıl binlerce turnuva düzenlenmektedir.  İndirilme rekorları kıran oyunlardan bir tanesi olmaktadır.

9. Clash of Clans

Bir mobil oyun olan Clash of Clans oyunu strateji oyunu olmaktadır. En çok indirilen ve en çok oynanan online mobil oyunlardan bir tanesi olmaktadır. Oyunun amacı köy kurarak askerlerinizi eğitip diğer klanların köylerini yok etmek ve klanınızı güçlendirmek olmaktadır.  Oyunun binlerce aktif oyuncusu bulunmaktadır. En sevilen mobil oyunlardan bir tanesi olmaktadır. Oyunda birçok karakter bulunmaktadır. Karakterlerinizi güçlendirdikçe oyun çok daha zevkli olmaya başlayacaktır.

10. Clash Royale

Oyun içerisin de Clash of Clans oyununa bulunan birçok karaktere yer vermektedir. İki oyunun yapımcıları aynı firma olmaktadır. Clash Royal oyununda amaç karşı rakibin kulelerini yok etmek olmaktadır. Eğlenceli karakterleri birbiri ile savaştırarak karşı rakibi yenmek çok eğlenceli olmaktadır. En çok indirilen online mobil oyun olma özelliğine sahip olmaktadır. Oynaması çok basit olan oyun bir o kadar da eğlenceli olmaktadır. Arkadaşlarınızla oynayarak keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Bonus öneri: Call of Duty Mobile

Online mobil bir FPS savaş oyunu olan oyun içerisinde bulunan özel güç özellikleri ile oyuncuların en sevdiği mobil oyunlardan bir tanesi olmaktadır. Oyunun amacı savaşarak belirli bir skor sayısına ulaşmaktır. Oyunda çeşitli silah sınıfları bulunmaktadır.  özel güçleri kullanarak rakipleriniz ile skor farkının arasını açabilirsiniz.

YORUM EKLE