En iyi ”Gamer” Bilgisayarları

Bilgisayarların hayatımıza girmeye ilk başladığı yıllarda sadece parçaları bile arabalar ile taşınmaktaydı.

En iyi ”Gamer” Bilgisayarları

Bilgisayarların hayatımıza girmeye ilk başladığı yıllarda sadece parçaları bile arabalar ile taşınmaktaydı. İlk kurulan ve çalıştırılan bilgisayar oda büyüklüğüne sahipti. Ancak artan teknolojik gelişmeler ışığında bu durum tamamıyla tersine dönmeye başladı. İlk başlarda fazla güç tüketen ana bileşenler oldukça büyük olup evde kurulu bir şekilde kullanılması gerekmekteydi. Yenilenen ve değişen parçaların güç tüketimi ve boyutları azaltılarak performans artışı sağlandı. Artık dizüstü bilgisayarlarda masa üstü gibi oyun performansı sergileyebilecek kapasiteye sahiptirler. İlk düzenlemeye göre alınan veriler ile masa üstü bilgisayarlar tarihe karışmaya oldukça yakın durmaktadırlar.

Taşınabilir en iyi oyun bilgisayarları

Son zamanlarda taşınabilir oyun bilgisayarı üretimi masa üstü üretiminin kat ve kat üstüne çıkmış durumdadır. Bazı dev bilgisayar üretici şirketleri artık sadece dizüstü bilgisayar üreteceklerini duyurmuşlardır. Grafik kartlarının devrim niteliğinde küçülmesi ve performans olarak çok üst düzeylere gelmesi ile bu durum artık önüne geçilemez bir hal almak üzerdir. Laptop üreticileri artık ekran kartı performansı ile masa üstlerinin çok daha üstüne çıkış durumda. Orta ve üst düzeydeki laptoplar oyun anlamında oldukça verimlidirler.

 

Orta düzey oyun bilgisayarları

Maliyet göz önüne alındığında oyun bilgisayarları oldukça pahalıya gelmektedir. Orta bir düzeye sahip insanlar için oyun bilgisayarı üreticileri onları da düşünmektedir. Son sürümlerinin kullanılmadığı parçalar ile bazı düzenlemeler oyun bilgisayarını alınabilecek seviyeye çekmektedir. Victor VIC-G301K oyun odaklı bir üretim olup aynı zamanda uygun fiyatıyla dikkatleri çekmektedir. Lenovo Y50 Ultra HD bilgisayarı şık tasarımı ve güçlü ekran kartı modeli ile 4. neslin en iyi performans sergileyen ürünleri arasındadır.

Üst düzey oyun bilgisayarları

Performansları ile adeta oyunu yaşatan bilgisayarlar için alım gücünü biraz artırarak sahip olabileceğiniz eşsiz eserlerdir. Monster Abra A7 V5.2.1 fiyat performans için üretilen bu üründe 17.3 inç ekranıyla sade ve şık tasarımıyla ön plana çıkmaktadır. Asus ROG GL771JW-TS71 bu ürün Asus firmasının en iyileri arasında olup oldukça üst düzey bir oyun performansı sergilemektedir. MSI GT80 2QE TITAN SLI bilgisayarı bu alanda en iyisi olarak gösterilmekte ve üstün donanımıyla adeta fark yaratmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER