En İyi 10 Fotoğraf Düzenleme Programı: Düzenle ve Birleştir

Resimlerinize ne kadar önem verdiğinizi biliyoruz bu nedenle sizler için en iyi fotoğraf düzenleme programlarını bir liste haline getirdik. Resim düzenleme, fotoğraf birleştirme hatta fotoğraflardan video yapma gibi birçok özelliği içinde bulunduran programları ve bu programların tüm detaylarını yazımızdan inceleyebilirsiniz. İşte en iyi fotoğraf düzenleme programları listemiz…

En İyi 10 Fotoğraf Düzenleme Programı: Düzenle ve Birleştir

1) VSCO Cam

Mobil fotoğraf düzenleme platformunda en eski uygulamalardan birisiyle listemize başlayabiliriz. Herhangi bir çözünürlük kalitesi düşüklüğünde bile profesyonel bir kamera tarafından çekilmişçesine bir izlenim uyandıran VSCO Cam ile her türlü fotoğrafınıza istediğiniz renk düzenlemesi yapabiliyorsunuz. Yoğun renk pigmentlerini bulabileceğiniz uygulama en iyi fotoğraf düzenleme programı listesinin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

2) Darkroom

Ağırlıklı olarak siyah beyaz fotoğrafları seven ve bundan keyif alan kullanıcılar için bire bir uygulama olan Darkroom diğerlerine kıyasla daha dramatik tonlamalar ile dikkat çekmektedir. Uygulamaya ilk giriş yapıldığında uygulamanın temel özelliklerini anlatan bir ön giril yapılmaktadır. Temel özelliklerini öğrendikten sonra ince detaylarla fotoğrafınıza ekstra güzellik katabileceğiniz uygulama fotoğraf birleştirme ve fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında en çok tercih edilen programlar arasında yer almaktadır.

3) Lightroom CC

Adobe’nin muhteşem uygulamalarından bir tanesi olan Lightroom CC oldukça profesyonel çalışmalar yapmanıza olanak sağlamaktadır. Akıllı kolaj özelliği ile de desteklenen program eski fotoğraflarınızı bulma konusunda da oldukça başarılıdır. Akıllı yapay zekâ ile albüm oluşturmak gibi çeşitli hizmetleri sizlere sunmaktadır. Uygulamayla ilgili bilgi edinmek için uygulamadan çıkıp bilgi araştırmaya da gerek kalmıyor çünkü program kendi içerisinde siz değerli kullanıcılara programla ilgili detaylı bilgiler vererek kullanım konusunda işinizi kolaylaştırıyor. En sevdiğiniz fotoğrafçıları veya profesyonel çalışmalar yaparak uygulama konusunda deneyimli bireyleri takip ederek kendinizi daha da geliştirme imkânınızın da bulunduğu Lightroom CC en iyi fotoğraf düzenleme programı olarak kabul görmektedir.

4) Pixlr

En iyi fotoğraf düzenleme programı denildiğinde akıllara gelen ilk uygulamalardan birisi olan Pixlr mobil kullanıcılar için vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Oldukça eski bir uygulama olan Pixlr bu alandaki tecrübesi ile güncellemeler alarak kalitesini sürekli bir üst noktaya taşımaktadır. Selfie düzenlemeleri konusunda diğer uygulamalara kıyasla daha başarılı sayılabilecek olan uygulama yalnızca tek bir noktanın renklendirilmesi gibi değişik özellikleri ile kullanıcılara sunulmaktadır. Ücretsiz bir şekilde hizmete sunulmaktadır.

5) Aviary

Program diğer uygulamalara göre daha az profesyonel olarak nitelendirilebilir. Daha basit çalışmalar yapmak isteyen bireylere hitap eden uygulamanın indirilmesi ücretsiz olsa da uygulama içerisinde bazı noktalara erişebilmek adına ücret ödenmesi gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse fotoğrafınıza efekt yapmak istediğiniz takdirde karşınıza çıkan seçeneklerin sınırlı olduğunu göreceksiniz. Diğer efektlerin kullanılabilmesi için ek ücretler ödenmesi talep edilmektedir.

6) Polarr

Fotoğraflarınız alışılagelmiş birçok efekt ve dokunuşlar dışında özellikler sayesine daha profesyonel bir hâl alabilmektedir. Birçok filtre, düzenleme aygıtı ve düzenleme fırçası ile ince dokunuşlar yapmanıza olanak sağlayan Polarr ücretsiz indirilebilir olmasıyla da birçok kullanıcı tarafından en çok tercih edilen uygulamalar arasına adını yazdırmıştır. En iyi fotoğraf düzenleme programı kategorisinde odlukça önemli bir noktada yer alan Polarr eski uygulamalardan olmasıyla birlikte deneyimli olmasıyla da beğenileri toplamaya devam etmektedir.

7) Afterlight 2

Uygulama içerisinde bulabileceğiniz 56 farklı filtre seçeneği ile fotoğraflarınıza dilediğiniz gibi renklendirme eklemek veya karartma işlemi uygulayabilirsiniz. Fotoğrafların etrafını daha da farklılaştırabilmek adına kullanılabilecek çerçeve sayısı ise uygulama içerisinde 75 olarak göze çarpmaktadır. Diğer uygulamalara göre biraz daha basit kalsa mobil kullanıcılılar tarafından oldukça sık tercih edilen Afterlight 2 en iyi fotoğraf düzenleme programı listesinde kendisine 7.sırada yer bulmuştur.

8) Snapspeed

Daha öncesinde herhangi bir fotoğraf düzenleme uygulaması kullanmayanlar için oldukça elverişli bir uygulama olan Snapspeed basit kullanımı sayesinde oldukça rağbet görmektedir. Herhangi bir ücret talebinde bulunmayan uygulama içerisinde dilediğiniz gibi değişiklik yaparken reklamlarla karşılaşarak fotoğraf deneyiminizin önüne bir engel çıkması durumu da söz konusu değildir. Yalnızca akıllı telefonlar için değil aynı zamanda da tabletler için de optimize edilmiş bir uygulamadır.

9) A Color Story

2019 yılında iOS ve Android cihazlar içerisine en çok tercih edilen fotoğraf düzenleme uygulaması olmuştur. Herhangi bir ücret ödemeden uygulamayı temin edebileceğiniz gibi uygulama içerisinde sosyal medya entegresi de mevcuttur. Düzenlemiş olduğunuz fotoğrafı direkt uygulama içerisinden sosyal medya platformlarında paylaşmanıza olanak vardır. Profesyonel fotoğrafçılık bazında oldukça iyi bir deneyim sağlayacak olan uygulama adından da anlaşılabileceği gibi birçok renk içeriğine sahiptir. Kolay ve basit kullanımı ile de beğenileri toplayan uygulama renk pigmentlerinin zengin oluşu ile en iyi fotoğraf düzenleme programı listesinde kendisine yer bulmaktadır.

10) Filterstorm Neue

Yalnızca iOS işletim sistemlerine sahip cihazlar tarafından kullanılabilir bir uygulama olması Android kullanıcıları için bir dezavantaj olarak görülebilir. İçerdiği zengin içerik ve farklı düzenleme programları ile iOS kullanıcılarına harika bir fotoğraf deneyimi sunan uygulama iOS 7 işletim sistemi cihazlar için uygundur. Diğer uygulamaları temin etmek ücretsiz iken bu uygulamadan faydalanmak isteyen iOS kullanıcıları 17,99 TL gibi bir ücret durumundadırlar.

YORUM EKLE