Apple yeni iPhone için iPad gibi bir tasarım düşünüyor

Apple Inc, en yüksek segmentteki yeni nesil iPhone’larını yeniden tasarlarken son teknoloji iPad’lerden ilham alarak tasarımı biraz geliştirmeyi planlıyor.

Apple yeni iPhone için iPad gibi bir tasarım düşünüyor

Apple Inc, en yüksek segmentteki yeni nesil iPhone’larını yeniden tasarlarken son teknoloji iPad’lerden ilham alarak tasarımı biraz geliştirmeyi planlıyor. 5G Teknolojisini son hızda tüm yeni cihazlarına yerleştirmek için büyük bir istikrarla çalışan Apple, iPad’lerden bazı ipuçları alarak en üst düzey iPhone’u üretmeye çalışıyor.

Bu yılın başarılı modelleri olan iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max cihazlarının bu yılki yeni sürümleri mevcut kavisli tasarım yerine eskisi gibi düz paslanmaz çelik kenarlara sahip olacak ve iPhone 5 tasarımını birazcık anımsatarak yeni telefonların şimdiki modellerde yumuşak geçişli kenarlar yerine dümdüz kasalara sahip olacağının söylentileri dolaşıyor. Ancak planların net bir şekilde halka açık olarak sunulmadığıda bir gerçek.

Aynı zamanda Apple şuanda HomePod hoparlörünün çok daha küçük ve çok daha ucuz bir versiyonunu geliştirmeye çalışıyor. Bu yılın başlarında piyasaya sürecekler ve prototoplerini gören insanların anlattığı kadarıyla Apple Tags olarak adlandırılan yeni teknoloji ile anahtarlar ve cüzdanlar gibi insanların kaybedebilme ihtimali olan değerli gerçek dünya objelerini çevrimiçi olarak takip etmelerine olanak sağlayacak.

Corona virüs salgını Apple’ı yavaşlattı

Corona virüs salgınının sebep olduğu yavaşlatmalar ve aksaklıklar nedeniyle, yeni iPhone cihazların en azından bazı modelleri için normalden bir kaç hafta daha sonra piyasaya sürülebileceği düşünülüyor. Ancak yined e Apple henüz gecikme konusunda distribütörleri ile herhangi bir iletişim kurmadı yada bir uyarı göndermedi. Bazı duyumlara göre ise bir mühendis ekibinin Çin’e giderek ürün dizaynlarına seri üretim için son onayı, Mayıs ayında vermeleri bekleniyor.

iPhone Pro ve iPad Pro

Çok yakında çıkacak olan iPhone Pro modellerinin arka kısmında üç adet kamera bulunurken, alt segment cihazlarda diğerleri gibi iki adet kamera bulunmaya devam edecek. Mart ayında iPad Pro ile çıkış yapacak olan Apple, 3-L LIDAR sistemini en üst seviye cihazlarına ekelyerek, arttırılmış gerçeklik uygulamaları için büyük anlamda değişiklikler ve ilerlemeler sağlamayı planlıyor.

Apple, 2012 yılından bu yana, Eylül ayında tedarik kısıtlamaları sebebiyle Kasım ayında gelen iPhone X haricinde her yıl yeni iPhone’larını piyasaya sürmeyi başardı. Bu yıl da böyle olacak mı, göreceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER