Ünlü Teknik Direktör Fatih Terim Koronavirüs'e yakalandı

Tüm dünyanın corona virüs ile ilgili mücadelesi devam ederken spor camiasından da testi pozitif çıkanların haberleri gelmeye başladı.

Ünlü Teknik Direktör Fatih Terim Koronavirüs'e yakalandı

Galatasaray teknik direktöründen corona virüs ile ilgili üzücü haber geldi. Tüm dünyanın corona virüs ile ilgili mücadelesi devam ederken spor camiasından da testi pozitif çıkanların haberleri gelmeye başladı. Fatih Terim Twitter üzerinden yaptığı açıklamada koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Kısa süre önce takımın yöneticisi Abdürrahim Albayrak'ta da pozitif çıkan sonuç kamuoyu ile paylaşılmıştır. Spor çalışanlarının güvenliği için karantinaya alınarak hemen hastaneye yatışı sağlanan Terim'e sosyal medyadan da destek yağdı.

Twitter Üzerinden Açıklama

Fatih Terim konu ile alakalı olarak yaptığı paylaşımda korona testinin pozitif çıktığını açıkladı. Şuan için iyi olduğunu ve hastanede tedavi göreceğini de ekleyen Terim aynı zamanda gelişmeleri de yakından paylaşacağını ekleyerek paylaşımını sonlandırdı. Terim'in bu paylaşımı başta Galatasaray olmak üzere tüm spor camiasında geniş bir şekilde yer buldu.

Kızından Açıklamalar

Pek çok sporcu ve teknik adamdan Terim için iyi dilekler içeren paylaşımlar gelirken Terim'in kızlarından da oldukça duygusal paylaşımlar geldi. Babalarına olan sevgileri ile her daim yanlarında olan Merve ve Buse Terim yaptıkları paylaşımlar ile babalarına destek olmaya devam etti.

Davala ve Şaş'ın Pozitif Sonuçları

Bu durumun ardından takımda oyuncular ve görevli olan her sporcu için test yapılmasına karar verildi. Albayrak ve Terim'den sonra Ümit Davala ve Hasan Şaş'ın da testlerinin pozitif çıktığı ortaya atıldı. Hastanede tedavilerine devam edilen oyuncuların sağlık durumlarının ise oldukça iyi olduğu bildirildi. Yaşı gereği daha çok risk altında olduğu bilinen Terim için ise hastanede tedavi dönemi devam ediyor.

Şaş ve Davala'dan Yalanlama

Şaş ve Davala bu konuda yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığı ve testlerinin pozitif çıkması gibi bir durumun söz konusu olmadığını ekledi. Oldukça sağlıkları yerinde olan başarılı oyuncuların evlerinde karantina altında oldukları ve dışarı çıkılmaması kararına da evde kalarak destek oldukları anlar paylaşıldı. Birçok spor sever ve oyuncu da aynı şekilde çağrılara kulak asarak evde kalmaya çalışırken aynı zamanda çalışmalarına da ara vermeden devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER