TFF maçların seyircisiz oynanacağını açıkladı

Koronavirüs sebebiyle her şey sekteye uğramıştı. Önce maçların seyircisiz oynanması kararı alınmış ardından ise tüm maçların durdurulması kararı alınmıştı.

TFF maçların seyircisiz oynanacağını açıkladı

Koronavirüs sebebiyle her iş kolunda olduğu gibi spor dallarında da her şey sekteye uğramıştı. Önce maçların seyircisiz oynanması kararı alınmış ardından ise tüm maçların durdurulması kararı alınmıştı. Kararın ardından Süper Lig, 1.Lig, 2.Lig, 3.Lig ve diğer amatör liglerin maçları bilinmeyen bir tarihe ertelenmişti. Bugün ise Koronavirüs salgınının biraz azalması sebebiyle durumun tekrar görüşülmesi için TFF, Nihat Özdemir başkanlığında toplandı. Nihat Özdemir dün sağlık bakanıyla görüşmüş ve bakan liglerin oynanıp oynanmayacağı kararını TFF’ye bırakmıştı. TFF tarafından bugün yapılan açıklamaya göre maçlar tekrar başlayacak ancak seyircisiz oynama kuralı devam edecek.

Maçlar Haziran’da başlıyor

TFF’deki toplantının ardından konuşmayı bizzat TFF başkanlığını yürüten Nihat Özdemir yaptı. Nihat Özdemir konuşmasında Süper Lig, 1.Lig, 2.Lig, 3.Lig ve amatör liglerin maçlarının yeniden başlayacağını duyurdu. Özdemir açıklamasında maçlara başlama tarihlerinin 12-13 ve 14 Haziran 2020 olacağını söyledi. Nihat Özdemir’e gazeteciler tarafından ayrıca maçlara seyirci alınıp alınmayacağı konusunda sorular da yöneltildi. Bu sorulara son nokta da Nihat Özdemir tarafından konuldu. Nihat Özdemir soruyu maçların seyircisiz oynanması konusunda karar aldıklarını söyleyerek cevapladı.

Maçların seyirci ile oynanması mümkün değil

Nihat Özdemir kulüplerin gelirleri ile ilgili de konuştu. Kulüplerin Korona virüsü sebebiyle büyük zarar içerisinde olduğunu söyleyen Nihat Özdemir; buna rağmen 11 Mart tarihinde ülkemizde ilk Covid-19 hastalığının ortaya çıkmasının hemen ardından seyircisiz oynatma kararı aldıklarını söyledi. Kulüp gelirlerinin de oldukça azaldığına dikkat çeken Nihat Özdemir, artık takımlarının reklam gelirlerinin olmadığını söyledi. Sponsorların azaldığını da söyleyen Başkan Özdemir tüm bunlar sebebiyle kulüplerin gelirsiz kalma ile karşı karşıya olduklarını belirtti.

Bundan sonra da seyircisiz oynanacak

Nihat Özdemir açıklamalarının devamında bundan sonraki süreçte de maçlarının her ligde seyircisiz oynanacağını öngördüklerini söyledi. Buna göre Koronavirüs salgını devam ettiği sürece maçlara seyircisiz devam edilecek. Zaten birçok ülkede de maçlar ya tamamen iptal edildi ya da maçlar seyirci alınmadan oynanmaya başlanıyor. Ülkemizde de maçların oynanmadan süper lige çıkacak olan takımların şu anki puana göre belirlenmesi gibi meseleler konuşulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 17:19
YORUM EKLE