Newcastle United Prens Selman Tarafından Alınacak

Suudi Arabistan Prensi Mohammed bin Selman, Newcastle United’i satın almak istiyor.

Newcastle United Prens Selman Tarafından Alınacak

Suudi Arabistan Prensi Mohammed bin Selman, Newcastle United’i satın almak istiyor. Newcastle United’ın yüzde 80’ine talip olan Suudi Arabistan Prensi Mohammed bin Selman, kulübün sahibi Mike Ashley ile görüştü. Mike Ashley’e kulübün yüzde 80 i karşılığında tamı tamına 340 milyon sterlin teklifte bulundu. İngiliz basını ise bu haber hakkında anlaşmanın yüzde 90 sağlandığı iddialarında bulundu.

340 Milyon Sterlin

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Mohammed bin Selman, Newcastle United’ın yüzde 80’ine sahip olmak için düğmeye bastı. İngiltere Premier Lig’in köklü kulübü Newcastle United için resmi görüşmelere başladı. Suudi Arabistan Veliaht Prensi Mohammed bin Selman, Suudi kraliyet ailesinin Kamu Yatırım Fonu sayesinde böyle bir görüşme yaptı.

Böylelikle İngiltere Premier Lig’in köklü kulübü Newcastle United için 340 milyon sterlinlik teklifte bulundu. PCP Capital Partners finansal danışmanlık şirketi görüşmelere aracılık ederek görüşmeler devam ediyor. PCP Capital Partners finansal danışmanlık şirketi daha önce şeyh Mansour’un Manchester City’yi alırken de aracılık yapmıştı.

Teklif Kulübün Yüzde 80’i İçin

Basında yer alan haberlere göre Suudi Arabistan Veliaht Prensi Mohammed bin Selman, kulübün yüzde 80’ine sahip olacak. Şuan kulübün hali hazırda sahibi olan Mike Ashley’e ise yalnızca yüzde 10’luk kısım kalacak. Diğer yüzde 10’luk kısmın sahibi ise Reuben kardeşlerin mülk geliştiricilerinin olacak. İngiltere Premier Lig’in köklü kulübü Newcastle United bu sezona 35 puanla devam ediyor. Premier Lig’de bu sezon inişli çıkışlı hareket eden kulüp son olark 35 puana ulaşmıştı. İngiltere Premier Lig’in köklü kulübü Newcastle United 35 puanla 13. sırada yer alıyor. Bu konuda İngiltere Premier Lig takımı Newcastle United’ın taraftarlarının vereceği tepki merak ediliyordu.

Prens Selman İstenmiyor

Kulübün Suudi yatırım fonuna satılması hakkında taraftarlar tepkilerini pankartlarla gösterdi. İngiltere Premier Lig’in köklü kulübü Newcastle United’ın taraftarları Suudi Arabistan Veliaht Prensi Mohammed bin Selman’ın kulübün sahibi olmasını istemiyorlar. Newcastle United taraftarları Ashley’a karşı birlik yazısı bulunan pankartlar ile tepkilerini gösterdiler.

İngiltere Premier Lig’in köklü kulübünün taraftarları Mike Ashley’in olumlu yanıt vermesini istemiyorlar. Ancak İngiliz basının yaptığı haberler doğrultusunda anlaşmanın yüzde 90’ı tamamlanmış gibi görünüyor. Kulübün satılması halinde taraftarların nasıl bir tepki göstereceği ise merak konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER