Fenerbahçe’ye Hollandalı hoca mı geliyor?

Hollandalı ünlü teknik direktör Dick Advocaat, Dirk Kuyt’un Fenerbahçe’ye gelmek istediğini açıkladı.

Fenerbahçe’ye Hollandalı hoca mı geliyor?

Korona virüsü salgını sebebiyle Süper lig maçlarına ara verilmiş bu aradan bir süre önce ise Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal’ ın görevine son verilmişti. Halen Fenerbahçe’de teknik direktör arayışı devam ederken, Hollanda’dan Fenerbahçe teknik direktörü konusunda yepyeni bir bilgi geldi. Hollandalı ünlü teknik direktör Dick Advocaat, Dirk Kuyt’un Fenerbahçe’ye gelmek istediğini açıkladı. Spor basınına sızan bilgiye göre Fenerbahçe’de bir dönem teknik direktör olarak görev yapmış olan Dick Advocaat, geçmiş yıllarda sarı-lacivertli formayla beğeni toplayan Dirk Kuyt’un Fenerbahçe’de teknik direktörlük yapmak istediğini açıkladı.

Fenerbahçe’de bir Hollandalı

Fenerbahçe’de 2016-2017 yılları arasında hocalık yapan ve taraftarların bağrına bastığı ünlü teknik adamdan, Fenerbahçe tarihinde yer almış olan ünlü oyuncu Dirk Kuyt hakkında sürpriz bir açıklama yapıldı. Dirc Advocaat, Dirk Kuyt’un Fenerbahçe’ye teknik direktör olarak gelmek istediğini açıkladı. 2016 – 2017 sezonunda sarı-lacivertli takımı teknik direktör olarak çalıştıran ve şu an Feyenoord’da teknik direktörlük görevini yapan Dirc Advocaat, Dirk Kuyt için Fenerbahçe’de teknik direktör olarak göreve gelmek istediğini belirtti.

Eskinin futbolcusu teknik direktörlüğe aday

Hollanda basınına yaptığı açıklamayla Fenerbahçe camiasına bomba gibi düşen Advocaat, “Kuyt Fenerbahçe’ye gelmek istiyor” dedi. Kuyt’un bu sezon Feyenoord’un alt yapısını çalıştırmayacağını açıklarken teknik direktörlüğe yükselmek için çalışmalar yaptığını açıkladı. Tecrübe edinmek için bazı çalışmalar yaptığı da açıklanan Kuyt’un Liverpool veya Fenerbahçe’ye teknik adam olarak gelmek istediğini açıkladı. Fenerbahçe taraftarı tarafından çok sevilen Kuyt’un, Fenerbahçelilerin gözünde özel bir yeri bulunuyor.

Kuyt için Fenerbahçe seçimi doğru karar olur

Dirc Advocaat, eski Fenerbahçeli futbolcu Dirk Kuyt için,"Fenerbahçe’yi tercih etmesi bence ideal bir karar oluşturur” açıklaması yaptı. Kuyt konu hakkında henüz bir açıklama yapmazken, Fenerbahçe cephesinden de konuya yönelik bir görüş bildirilmedi. Fenerbahçe’de Ersun Yanal’dan boşalan teknik direktörlük koltuğu için farklı adaylar bulunurken, bu adaylar arasında Kuyt’un adı yer almıyordu. Fenerbahçe ve Liverpool arasında bir seçim yapmak istediği açıklanan Kuyt’un konu ile ilgili basınla paylaştığı bir içerik bulunmazken, Fenerbahçe’ye gelecek olan teknik adam, taraftarlar tarafından merak ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2020, 00:10
YORUM EKLE