En İyi 10 Bisiklet Markası ve Modelleri

Bisiklet almadan önce birçok çeşit arasında kararsız kaldığınızı biliyoruz. Bu nedenle sizler için en iyi bisiklet markalarını ve modelleri inceledik ve bir liste altında bir araya topladık. Vitesli, sepetli, zincirsiz ya da kalın tekerli gibi birçok seçeneği göz önünde bulundurduğumuz yazımızı okuyarak en iyi bisiklet modelleri hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

En İyi 10 Bisiklet Markası ve Modelleri

1) Trek

ABD menşeine sahip olan ve Amerika’da en çok satışı gerçekleştirilen ürünlerden birisidir. Trek markası oldukça rahat ve konforlu sürüş imkânı tanıdığından dolayı birçok kullanıcı tarafından bisikletlerin Mercedes’i olarak tanımlanmaktadır. Normal kullanım için de uygun olan bu markadan faydalanmak isteyen kullanıcılar ilk sürümlerini kullanmayı tercih edebilirler. Eğer dağ bisikleti olarak kullanmak isterlerse Marlin 6 ve Marlin 7 modellerinden bir tanesini tercih ederek rahatlıkla kullanımını sağlayabilirler.

2) Specialized

Amerika bölgelerinde adeta bir ikon haline gelen Specialized en çok tercih edilen bisiklet markaları arasında yer almaktadır. Birçok bisiklet turnuvalarında önemli başarılara sahip olan markanın oldukça fazla dünya şampiyonluğu bulunduğunu da belirtmek faydalı olacaktır. Türkiye’deki satış fiyatlarının 2000 – 8000 TL arasında değiştiği bu marka konfor ve huzuru bünyesinde barındırmaktadır. En iyi bisiklet markaları arasında en çok tercih edilen ürünler arasında yer alan Specialized ürünün HardRock Sport 29 modeli ile başlangıç seviyesi için harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Tasarım konusunda diğer ürünlere kıyasla oldukça başarılı olan ürün kullanıcıların beğenilerini günden güne artan bir şekilde toplamaya devam etmektedir.

3) Giant

Tayvan menşeili Giant markası ise üst üste tam 4 yıl boyunca Eurobike Ödülü’nü kazanma başarısını göstermiştir. Elde etmiş olduğu bu başarılar bile ne kadar kaliteli bir marka oludğunu gözler önüne sermektedir. ‘RİDE LİFE, RİDE GIANT’ sloganı ile de birçok bisiklet severin favori markaları arasında yer almaya hak kazanmıştır. Başlangıç seviyesi için ideal olan ROAM veya Talon modelleri ile keyifli bir sürüş için kaliteli başlangıçlar yapabilirsiniz. Birçok bisiklet üreticisinin fazlasıyla dikkat ettiği ve özen gösterdiği tasarım konusunda da oldukça başarılı işler imza atmasıyla birlikte şık görünümü ile beğenileri toplamaya devam etmektedir.

4) Bianchi

Neredeyse herkesin çocukluğunda muhakkak bir kere binmek istediği efsanevi marka hepimizin hayallerini süslemiştir. Diğer bisiklet markaları arasında bilinen en eski bisiklet markası olmakla birlikte Türkiye’de oldukça fazla kullanıma sahiptir. 1885 yılından bu yana bisiklet alanında yaptığı gelişmeler ile deneyimleriyle kullanıcılara harika bir sürüş keyfi yaşatmaktadır. Fiyat ve performans bazında değerlendirildiğinde ise oldukça avantajlı bir ürün olarak dikkat çekmektedir.

5) Orbea

Bianchi gibi oldukça köklü bir bisiklet geçmişine sahip olan Orgea markası da birçok bisiklet severin vazgeçilmez markaları arasında yer almaktadır. Sağlamlık ve denge konusunda diğer birçok rakibine üstünlük kurmuş olan markanın bisiklet modelleri de diğerlerine göre biraz da olsa fazla tercih görmektedir.

6) Cube

Almanya’da kurulan ve 1993 yılından bu yana hizmet vermekte olan Cube markası Avrupa’da en çok tercih edilen markalar arasına adını yazdırmıştır. Cube markasının Türkiye’de de birçok satış ağı bulunmakla birlikte oldukça fazla satış yapması ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Kaliteli bisiklet çeşitleri arasında adından sıklıkla söz ettiren bir marka olan Cube Almanya’nın ulaşım ve teknoloji alanlarında yaptığı birçok yeniliğin ve gelişmenin öncü markaları arasında yer almaktadır.

7) Merida

Tayvan merkezli olan Merida markasının Almanya’da da AR-GE kuruluşları bulunmaktadır. Kaliteli, sağlam ve konforlu bir sürüş imkânı sağlayan marka ülkemizde de oldukça fazlasıyla kullanıcı bulunan bir markadır. Başlangıç bisikletinizi seçerek harika bir pedallama fırsatı bulmuş olacaksınız. Uluslararası birçok başarısı bulunan marka bu alandaki başarıları ile de kaliteli bir marka olduğunu ispatlar niteliktedir.

8) Santa Cruz

California merkezli bir bisiklet markası olan Santa Cruz diğer markalara kıyasla kendisine has tasarımları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Konforlu, sağlam, güvenli ve kaliteli bir sürüş arayan kullanıcılar için vazgeçilmez ürünler arasında yer almaktadır. California eyaletinde en çok kullanılan marka olan Santa Cruz yapılan bisiklet anketlerinde de en çok beğenilen ürünler arasına adını yazdırmıştır.

9) Cannondale

Birçok bisiklet markaları gibi oldukça büyük bir prestije sahip olan Cannondale kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen bisiklet markaları arasında adını yazdırmıştır. Ülkemizde de kullanımı oldukça fazla olan marka konforu, rahatlığı ve kullanıcılarına verdiği güven hissi ile birlikte adını duyurmaya devam etmektedir. Kaliteli bisiklet üretmesiyle ve şık tasarımları ile ilgi odağı haline gelen bir üründür.

10) Scott

İsviçreli bisiklet üreticilerinin meydana getirdiği son derece kaliteli bir üründür. Yalnızca bisiklet alanında değil diğer birçok spor alanlarında da materyal oluşturan Scott markası kayak, koşu malzemeleri ve motocross sporlarında da ortaya koyduğu ürünler ile birçok kesimin beğenisi kazanmıştır. Diğer markalara kıyasla hafif oluşu ve en hafif süspansiyon ağırlığı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Scott markası İsviçre’nin diğer birçok ünlü markası gibi adından dünyada fazlasıyla söz ettirmektedir.

YORUM EKLE