Bu sezonu oynanmamış sayalım

Beşiktaş Kulübü’nün ikinci başkanı olan Adnan Dalgakıran açıklamalarıyla gündemde!

Bu sezonu oynanmamış sayalım

Beşiktaş Kulübü’nün ikinci başkanı olan Adnan Dalgakıran açıklamalarıyla gündemde!

Kongrede devraldıkları Beşiktaşı yeni tip corona virüsüne (Covid-19) maruz kalan dünyaya benzeten Dalgakıran, corona virüsünün planlarında bir değişiklik yaratmayacağını belirtti. Beşiktaş olarak en derin dibi gördüklerini ve bu sebeple yaşanan durumun kendilerini fazla etkilemeyeceğini belirten Adnan Dalgakıran, Beşiktaş’ın yeni ve daha farklı gelir kaynağına ihtiyaç duyduğunu ifade etti.

Dünyadaki tüm futbol takımlarının corona virüsü salgınından etkileneceğini belirten Beşiktaşlı yönetici dünyadaki futbol piyasasının dörtte bir oranında düşeceğini öngördü. Futbolda artık yüksek maliyetlerden bahsedilmeyeceğini sözlerine ekleyen Dalgakıran, maliyetlerin aşağı düşeceğini, futbol endüstrisinin daralacağını, spor ekonomisinin çöktüğünü belirtti.

Bu yılın oynanmamış sayılması gerektiğini düşünüyorum

Corona virüsü salgını nedeniyle ertelenen maçların da oynanmayacağını savunan Adnan Dalgakıran, bu yılın oynanmamış olarak sayılması gerektiğini düşündüğünü söyledi ve yaşanan bu kaotik duruma dikkat çekti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile herhangi bir şekilde görüşmediklerini söyleyen Adnan Dalgakıran, konuşulabilecek her şey için erken olduğunu, sürecin henüz başında olduklarını, uzmanların yorumlarına göre karar verilebileceğini de sözlerine ekledi.

Maaşların aşağı çekilmesi gerekiyor

Şu anda aynı zamanda futbolcular ile maaş indirimi konusunda görüşmeler yapılıyor. Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kuralları gereği maaşlarda indirim sağlanmasının şart olduğunu belirten Dalgakıran, futbol oyuncuları ile görüşmeler yaptıklarını ancak bu görüşmelerin Türkiye’de ve hatta dünyada yaşanan durumun değerlendirmesi üzerine ön görüşmeler olduğunu belirtiyor. Futbolcular da bu gerçeklerin farkında , hep birlikte ortak bir uzlaşma bulacaklarının sözlerine ekliyor.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanı Nihat Özdemir’e göre ise, yeniden yapılacak mali bir düzenleme ve yapılandırma kesinlikle gerekli. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanı Nihat Özdemir’in bu sözlerine değinen Dalgakıran, Beşiktaş’ın yapmış olduğu anlaşmanın doğru olmadığını hemen söylediklerini belirtti. Bu anlaşma ile kulüplerin ayakta kalmasının da bankaların para almasının da çok zor olduğunu belirten Dalgakıran, anlaşmanın tamamen mecburiyet esasına dayanarak 10 yıl uzaması gerektiğini belirtti. Murat Dalgakıran, adaletin sağlanmasının gerektiğini, herkesin tekrardan başlangıç noktasına çekilip yeniden başlatılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE