Sevda Noyan’a ailesinden ağır darbe

Komşularını ölüm tehditlerine boğan Sevda Noyan’a ailesi bile sırt çevirdi.

Sevda Noyan’a ailesinden ağır darbe

Komşularını ölüm tehditlerine boğan Sevda Noyan’a ailesi bile sırt çevirdi. Katıldığı TV programında 15 Temmuz’ a ilişkin sözleriyle gündeme gelen ve komşularına ölüm tehditleri savuran Sevda Noyan’a ailesi sırt çevirdi ve tepki verdi. Noyan Ailesi tarafından kamuoyuna duyurulan açıklamada “Aile ismimizi ve saygınlığımızı kirlettiği için Noyan’a hukuki süreç başlatacağız” ifadeleri kullanıldı. Katıldığı programın da zorda kalmasına neden olan Noyan için gelen tepkiler önü alınmaz bir hal almaya başladı.

Eşi Engin Noyan’dan sert tepki

Sevda Noyan, “15 Temmuz bizim kursağımızda kaldı, istediklerimizi gerçekleştiremedik. Bizim aile en az 50 kişiyi götürür” açıklamasında bulundu. Bu açıklamanın üstüne eşi Engin Noyan’ın ailesi açıklama yapmak zorunda hissetti. Yapılan açıklamada, “Aile ismimizi ve saygınlığımızı kirlettiği için Sevda Noyan’a hukuki süreç başlatacağız” sözleri kullanıldı. Noyan soyadının sahibi olan aile adına Selma Türkis Noyan, Tevfik Emre Noyan, Davut Halit Eren Noyan, Murat Noyan, Güliz Noyan ve Eser Noyan isimleri adına sosyal medyada Eser Noyan aracılığı ile yayınlanan açıklamada Sevda Noyan’ın katılmış olduğu televizyon programında söylediği düşüncelerinin Noyan ailesinin düşüncelerini kesinlikle yansıtmadığının altı çizilerek, “Noyan ailesi olarak bu şekilde aile ismimizi ve saygınlığımızı kirlettiği için kendisine hakaret davası açarak adli bakımdan hukuki süreci başlatacağız.” cümleleri kullanıldı.

Sevda Noyan neler demişti?

Haber 7 sunucusu ve yazarı Esra Elönü’ nün ÜlkeTV kanalında sunduğu Arafta Sorular programına konuk olarak katılan yazar Sevda Noyan, son dönemde gündeme gelmeye başlayan darbe tartışmalarına yönelik, “15 Temmuz bizim kursağımızda kaldı, istediklerimizi gerçekleştiremedik. Boşluğumuza denk geldi. Herkes ayağını denk alsın. Bizim sitede hâlâ 3-5 kişi var, benim listem hazır, şimdi onlar düşünsün.” şeklinde yaptığı açıklama ile gündemi sarsarak sosyal medya da dahil tüm medya kanallarında konuşuldu. Ülke TV ve Kanal 7 Medya Grubu olarak da Esra Noyan’ın açıklamaları üzerine özür dileyerek, “Kanal 7 Medya Grubu’nun kurumsal değerleri ve yayın ilkeleri Sevda Noya’nın açıklamaları ile hiç bir şekilde uyuşmamaktadır” şeklinde açıklama yaptı. RTÜK üyelerinden İlhan Taşcı, Sevda Noyan’ın kullanmış olduğu sözler hakkında RTÜK’e şikayet dilekçesi vereceğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 21:24
YORUM EKLE