Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu Gündeme İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Geçtiğimiz günlerde yaşanan sokağa çıkma yasağının ardından büyük bir kriz ortamı meydana geldi. Süreci İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifası takip etti.

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu Gündeme İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Geçtiğimiz günlerde yaşanan sokağa çıkma yasağının ardından büyük bir kriz ortamı meydana geldi. Süreci İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifası takip etti. Sıcak gelişmeler yaşandı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katıldığı canlı yayın programında gündeme ve 2016 yılındaki kendi istifasına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kendisi Neden İstifa Etti

Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu; FOX TV ekranlarında yayımlanan sunuculuğunu İsmail Küçükkaya’nın yürüttüğü Çalar Saat programına konuk oldu. Ak Parti’den kendi istifa sürecini de değerlendirerek açıklamalarda bulundu. Devletin ve milletin bekası için bir özveride bulunduğunu fedakarlık yaptığını ifade etti.

Devlet politikalarına dair yaşanan fikir ayrılıklarından dolayı istifa sürecine gittiğini söyledi. Bu dönemde yalnız bırakılmadığını aksine birçok çevreden destek gördüğünü “ İzin verin sizinle birlikte istifamızı verelim.” Diyen kişiler olduğunu belitti.

Ancak kendisinin böyle bir şeyi kabul etmediğini, verdiği kararın arkasında istikrarlı bir şekilde durduğunu söyledi. kalıp savaşa bilirdim ancak bu milletime zarar verirdi dedi. Makamların içinin boşalttığını birçok kişinin düşük profilli olarak sadece koltuk doldurmak için var olduğunu ifade etti.

Makamı hakkını veremeyeceğiniz noktaya geldiğiniz zaman bırakırsınız diyerek kendi istifa sürecini samimi ve açık bir şekilde ifade etti. Bu ifadeleri ilk kez bu programda dile getirdiğini ise özellikle ekledi.

Süleyman Soylu’nun İstifası

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu içişleri bakanı Süleyman Soylu’nun istifasına yönelik değerlendirmelerde de bulundu. Kararı tek başına almamıştır, cumhurbaşkanın bilgisi olmadan bu kararı bireysel olarak veremez diyerek istifanın doğru bir karar olduğunu vurguladı. Ancak arkasında durması gerektiğini belirterek eleştirdi. Kararı tek başına almadığını özellikle vurgulayarak “ doğru bir karardı fakat arkasında durmadı.” Dedi.

Oluşan Çelişki

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamalarla Cuma gecesi yaşanan olaylar hiçbir şekilde örtüşmediğini söyledi. Binlerce kişi sadece o gece enfekte olmuş olabilir yaşanan bu olayın sorumluluğunu biri almalıydı diye belirtti. Sosyal mesafe kuralının hiçe sayıldığı, hiç bir kuralın tanınmadığı bu görüntüler olmamalıydı dedi. Kim bu kararı aldıysa hesabı da o vermeli dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER