Suriyelilere Virüs Bulaşmıyor Mu?

Ülkemizde ve dünyada uzun zamandır gündemi yeni tip koronavirüs meşgul ediyor.

Suriyelilere Virüs Bulaşmıyor Mu?

Ülkemizde ve dünyada uzun zamandır gündemi yeni tip koronavirüs meşgul ediyor. Yeni tip koronavirüs hastalığı olan Covid-19 için dünyada her geçen gün önlemler artıyor. Ülkemizde de birçok tedbir alındı. İlk başta okullar tatil edildi ve kafe ve restoranlar kapatıldı. Daha sonra da marketlerde müşteri ve çalışanların maske takması zorunluluğu getirdi.

Bu zorunluluğun ardından ülke genelinde polis ve zabıtalar tarafından uygulamalar başlatıldı. Yasağa uymayan insanlara ceza yazılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde de İstanbul Okmeydanı’nda denetleme yapan polis ve zabıta ekipleri maske takmadığını gördükleri bir genci çevirdi. Genç ilk tepki olarak ”Ben Suriyeliyim.” deyince polis de ”Suriyelilere virüs bulaşmıyor mu?” diyerek cevap verdi.

Suriyeli Gençten Şaşırtan Cevap

Ülke genelinde polis ve zabıta ekipleri denetlemelere devam ediyor. Ekipler marketlere alınan müşteri sayılarına, market çalışanlarının maske ve eldiven zorunluluğuna uyup uymadığına bakıyor. Aynı şekilde müşterilerinde marketlere girebilmeleri için maske takma zorunluluğu var. Halkın birçoğu bu zorunluluğa uyarken uymayanlar da göze çarpıyor.

 

En fazla vakanın görüldüğü şehir olan İstanbul’da denetlemeler son hızda devam ediyor. Koronavirüs tedbirleri nedeni ile hız kesmeden denetlemelere devam eden Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri marketlerde denetleme gerçekleştirdi. Onlarca iş yeri ve markete giren ekipler, iş yeri ve marketlerin yasağa uyup uymadıklarını denetledi. Yasağa eksiksiz bir şekilde uyan, tedbirleri son derece düzgün bir şekilde alan iş yeri ve marketlere teşekkür edildi. Aynı zamanda müşterileri de maske takmaları için uyardı.

Çalışanların da aynı şekilde maske ve eldiven takmaları gerektiğini, marketlere kapasitesinden fazla müşteri alınmaması ve sosyal mesafeye uymaları gerektiği söylendi. Öte yandan Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri de denetlemeye devam etti. Polisler sokakta maskesiz bir genci durdurarak neden maskesiz gezdiğini sordu. Bunun üzerine genç, ”Suriyeliyim” diyerek cevap verdi. Aldığı cevap karşısında şaşıran polis ekibi ” Suriyelilere virüs bulaşmıyor mu?” diyerek genci caddeden uzaklaştırdı.

Denetlemeler Son Hız Devam Ediyor

Zaman zaman insanların garip davranışları ile karşılaşılsa da polis ve zabıta ekipleri, denetlemelere devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER