Saç botoksu nedir nasıl yapılır?

Saç botoksu uygulamasını evde de yapabilirsiniz. Evde yapılacak saç detoksu için uygulamanız gereken birkaç yöntem var.

Saç botoksu nedir nasıl yapılır?

Yıpranmış saçlara sahip olduğunuzu düşünüyorsanız sizde saçlarınıza saç botoksu uygulayabilir eski canlı ve sağlıklı haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Saç botoksu özellikle saç kabarmalarının oluşumu engeller ve saçlarınızı daha yumuşak hale getirir. Saç botoksu sayesinde saçınızda zarara uğramış yerlerin görünümü düzelir ve saçın hızlı uzaması gerçekleşir. Bunu yaptığınızda sonuçlarını anında görebilirsiniz. Ancak saç botoksunun saç üzerindeki etkisinin süresi yaşam tarzı ve saç tipinize bağlı olarak değişecektir.

Saç botoksunu saçları için herkes yaptırabilir. Bu konuda sahip olduğunuz cilt tipinin bir önemi yoktur. Saç botoksu, saçlarınızın daha kolay taranmasına yardımcı olurken aynı zamanda saçınızın daha sakin bir görüntüye sahip olmasına etki eder.

Evde saç botoksu nasıl yapılır?

Saç botoksu uygulamasını evde de yapabilirsiniz. Evde yapılacak saç detoksu için uygulamanız gereken birkaç yöntem var. Ancak öncelikle güvenilir bir satıcıdan, güvenilir özellikte ürün seçmiş olduğunuza dikkat edin. Kaliteli ürünler ile yapacağınız işlem daha iyi olacaktır.

  • Öncelikle saçınızı kir ve yağdan arındırarak şampuanınızla güzelce yıkayın.
  • Daha sonrasında şampuanınızı iyice durulayıp saçlarınızı kurutma işlemine geçin.
  • Dişleri aralıklı olan bir tarak yardımı ile saçınızı iyice tarayın.
  • Aldığınız saç botoksu ürününün üzerinde yazan talimatları aynen uygulayıp hazırlanır hale getirin.
  • Saçlarınızı dört eşit parça halinde bölün.
  • Ardından bir boya fırçası yardımı ile ürününüzü saçınıza kökten uca doğru sürün. Tarak yardımı ile de eşit bir şekilde dağılmasını sağlayın.
  • Genelde saç botoksu saçta 45 dakika bekletilir. Ancak bu ürününüzün talimatlarına göre değişkenlik gösterebilir.
  • Ardından saçınıza şampuan uygulamadan saçınızı yıkayın ve kurutun.
  • Ürünün saçınıza etkisi için saç düzleştirici kullanın. Düzleştiricinin sıcaklığının en az 180 dereceye sahip olması gerektiğini unutmayın.

Saç botoksu mu yoksa keratin tedavisi mi?

Keratin bakımı ile saç botoksu sürekli olarak birbirine karıştırılıyor olsa da aslında birbirinden farklıdır. Keratin bakımı, formaldehit içeren kimyasal özellikte bir bakımdır. Formaldehit yardımı ile saçlarınız yumuşar ve düzleşir. Formaldehit maddesi saçlarda uzun süreli sonuçların oluşmasını sağlıyor. Formaldehit maddesi ne kadar çok kullanılırsa o kadar uzun süreli etkiye sahip oluyor. Ancak belirtilmeli ki haddinden fazla şekilde kullanılması kanserojen bir etkiyi yaratabiliyor.

Saç botoksu ise zararlı kimyasallar bulundurmayan bir saç bakımı uygulamasıdır. Yani saç botoksu içerisinde formaldehit maddesine rastlayamazsınız.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 00:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER