Sabahları güne neden zencefil ile başlanmalı?

Kahvaltı her ne kadar günün en önemli öğünü olsa da bazı zamanlar tekrar edici ve sıkıcı olabiliyor. Ta ki zencefil ile buluşana kadar…

Sabahları güne neden zencefil ile başlanmalı?

Kahvaltı her ne kadar günün en önemli öğünü olsa da bazı zamanlar tekrar edici ve sıkıcı olabiliyor. Ta ki zencefil ile buluşana kadar…

Bu sağlıklı süper gıdanın sağlığımız üzerine birçok faydalı etkisi var. Bulantıları kestiği gibi aynı zamanda kas ağrılarının azalmasına da yardımcı oluyor. Peki ya diğer süper gıdalardan ayıran özelliği nedir? Gelin hep beraber bakalım.

Fazla baharatlı bir yemeği bastıracağı gibi, kahvenizi içerken duyularınızı açmanıza yardımcı olabiliyor. Kahvaltılarınıza biraz zencefil eklemek, sizlere etkileyici faydalar sağladığı gibi aynı zamanda ağzınızda güzel aromalara sahip bir tat hissiyatı verecek. İşte zencefilin sağlığımızdaki muhteşem farklı katkılar…

Sabah kahvenize katın

Kahve ile zencefil birleşince serbest radikaller üzerine savaşan çok güçlü bir etkiye sahip oluyor. Özellikle de kahvenin çok sayıda antioksidan içermesi sebebiyle. Sabah sizi uyandırmak için tercih ettiğiniz kahvenize bir çay kaşığı miktarı kadar zencefil ekleyin. Bu karışım sadece baharatlı ve lezzetli değil aynı zamanda sindirim konusunda vücuda çok yardımcı oluyor.

C vitamini için zencefil çayı

Zencefil çayı özellikle de kış günlerinde ısınmak için muhteşem bir çözüm. Sadece sıcak ve rahatlatıcı etkiye sahip değil aynı zamanda mide problemlerine karşı savaşıyor. Bu baharat içeren çayı sabahları tüketmek, hamilelikteki bulantıları azalttığı gibi aynı zamanda yol tutan insanlar üzerinde büyük olumlu etkiye sahip, çünkü bulantıları kesiyor.

Zencefil çayını yapmak oldukça basit. Yapacağınız tek şey sadece zencefili rendeleyip kaynar su içerisinde 10 dakika bekletmek. Tat katmak için şeker de ekleyebilirsiniz. Eğer hazır tüketmek isterseniz de birçok markette mevcut.

Bisküvilerinizin içerisine bir miktar zencefil reçeli ekleyin

Aktarlarda genellikle reçeller bulunur. Ancak hiç zencefil reçelini denemiş miydiniz? En sağlıklı şey bu olmayabilir ancak reçeller arasında çok sağlıklı bir seçenek. Satın alabilir veya kendiniz de yapabilirsiniz. Özellikle az şeker tüketenler için zencefili ince ince kesip tereyağı ile tavada biraz kavurabilirsiniz. Bu kahve ile birlikte en favori tüketiminiz haline gelebilir.

Smoothie'nize zencefil suyundan ekleyin

Bu sabah içeceği ile bağırsak hareketlerinize faydada bulanabilirsiniz. Zencefil suyu pek çok şeye fayda sağlıyor. Örneğin, metabolizmayı hızlandırıyor, bakteriler ile savaşıyor, regl ağrılarına iyi geliyor, spordan sonra kas ağrılarına çözüm sağlıyor. Bu mucizevi besini bir çok şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle zencefil tek başına kullanımda size çok güçlü geliyor ise smoothielerinize veya spor sonrası proteinli içeceklerinize katıp kolaylıkla tüketebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER