Mezoterapi nedir?

Gençleşip güzelleşmek, ciltteki deformasyonlardan kurtulmak ve belki de 10 yıl önceki görünümüne kavuşmak herkesin hayalidir.

Mezoterapi nedir?

Gençleşip güzelleşmek, ciltteki deformasyonlardan kurtulmak ve belki de 10 yıl önceki görünümüne kavuşmak herkesin hayalidir. Yesek, içsek, gezsek yıllar geçse ama hep aynı kalsak diyenlerin sayısı oldukça fazladır. Oysa ki her geçen yılda cildimizde farklı değişimler meydana gelmektedir. Ciltteki lekeler, çizgiler ve belki cansız veya mat görüntüler doğal bir döngünün sonucudur. Ancak kozmetik dünyası ve tıp dünyası bu döngü için iyileştirme çözümleri sunmakta. İşte bu anti-aging uygulamalarından sadece birisi olan mezoterapi uygulaması günümüzde sıkça kullanılır bir halde bulunuyor. Mezoterapi, tercihen bir gençleşme veya iyileşme metodu olarak geçiyor. Bu anti-aging uygulamaları arasında iğneli işlemlerden birisidir.

Mezoterapi ne amacı sağlar?

Yılların geçmesi ile birlikte bazı hastalıklar yaşandıkça, güneş ışığı etkisi üzerinden, soğuk havalardan, stres veya depresyon gibi bazı olumsuz etkilerden dolayı cildimiz vitamin ve mineral dengesini, büyüme faktörlerini yitirmeye yolunda ilerliyor. Bu anlamda cilt esnekliliği, canlılığı kayboluyor. Ancak mezoterapi sayesinde bazı gençlik özellikleriniz geri gelebiliyor. Mezoterapinin amacı cildin tek seans sonrasında fark edilir biçimde daha canlı, kaliteli ve genç olmasını sağlamak. Kişinin zaten var olan güzelliğini daha da ön plana çıkarmak. Bu terapi sadece daha genç görünmek için değil aynı zamanda cilt kusurlarının çözümü içinde kullanılan etkili bir yöntem. Örneğin, güneş lekeleri ve akne sivilce izleri lekelerinin iyileşmesine yardımcı oluyor. İçeriğine farklı vitaminler de eklenerek iyileşme sağlanıyor. Ancak şunu belirtmek gerekir ki mezoterapi asla bir dolgu veya leke tedavisi işlemi değildir. Genellikle mezoterapinin tek başına tedavi edici bir etkisinden değil, daha iyi hale getiren birçok etkisinden bahsedilir.

Mezoterapi içeriğinde neler kullanılır?

Cilt bazı organik özellikteki ürünlere özellikle de A,C,E vitaminlerine ihtiyaç duyar. Bunun yanında selenyum, çinko, bakır gibi içeriklere de ihtiyacı vardır. Ancak yılların etkisiyle ciltte bunların etkisi azalır. Mezoterapi esnasında vücudun ihtiyacı olan ve tükenen bu vitamin ve mineraller serum halinde uygulanır. Cilt vitamin ve mineral bakımından oldukça beslenir. Bazı durumlarda buna ayrıyeten saf kolajenler veya hastanın kendi kanından alınmış olan hormonlarda eklenebilir. Eklenen bu vitamin ve mineraller sayesinde kişinin nem kapasitesi arttırılır ve eskisinden daha canlı, genç bir cilt yapısına sahip olur.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2020, 00:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER