Koronavirüs Buraya Giremedi

Osmaniye’nin Düziçi İlçesi alınan tedbirlerin koronavirüsü yenebileceğini gösterdi.

Koronavirüs Buraya Giremedi

Osmaniye’nin Düziçi İlçesi alınan tedbirlerin koronavirüsü yenebileceğini gösterdi. Yapılan tetkikler doğrultusunda koronavirüs vakasına rastlanılmadığı ortaya çıktı. Ülkemizin çeşitli yerlerindeki köy ve kasabalar karantinaya alınırken Düziçi İlçesi’nin göstermiş olduğu bu başarı tüm dikkatleri üzerine çekti. Osmaniye Düziçi Kaymakamı Mahmut Almalı bunu nasıl başardıklarını anlattı. Tüm giriş çıkışların kapatıldığını, giriş- çıkışlarda herkesin ateşinin ölçüldüğünü vatandaşlarının sağlığını her şeyden daha fazla önemsediklerini belirtti.

Elde Var Bir

İlçe nüfusu 84 bin civarında ve bunların yaklaşık olarak 53 bin kişisi ilçe merkezinde ikamet ediyor. İlçe 20 mahalle ve 19 köyden meydana geliyor. İlçe Kaymakamı Mahmut Almalı 20 gün kadar önce tek bir vaka tespit edildiğini o hastanın da kısa bir süre de iyileşerek taburcu edildiğini belirtti. O günden sonra alınan önlemler sonucunda herhangi bir vakaya rastlanmadığını söyledi.

Alınan Önlemler

Düziçi Kaymakamı Mahmut Elmalı bu işte istikrarlı olduklarını ifade ederek alınan önlemleri şöyle açıkladı: “ İlçeye giriş yapılan bütün yolları toprak dökerek kapatıp girişleri bir noktada topladık, geçişleri zorlaştırdık, sürekli olarak ateş ölçümü yaptık, hiçbir taviz vermeden ilk andan itibaren önlemlerimizi aldık.” Dedi.

Devlet tarafından alınan tedbirleri de uygulama konunda hassas davrandıklarını belitti. Esnafını sürekli ziyaret ettiğini ifade ederek virüsle savaştaki en etkili 14 kuralın hoparlörlerden sürekli duyurduklarını belirtti. Süreci şeffaf olarak yönettiklerini hakla daimi bir bilgi paylaşımı içerisinde bulunduklarını belirtti.

Vatandaşla El Ele

İlçe halkı da konunun ne derece ciddi olduğunun farkında ve bilinçli bir şekilde hareket ediyor. Alınan tedbirlere tam anlamıyla uymak için büyük bir özveride bulunuyorlar. Kaymakam Almalı rehavete kapılmadan alınan önlemleri sıkça gözden geçirdiklerini söyledi. Sık sık toplantılar gerçekleştirerek durum değerlendirmesi yapıyoruz dedi.

Sağlık çalışanlarıyla ve Vefa Sosyal Destek ekipleriyle sürekli bilgi paylaşımında bulunduklarını belirtti. Sosyal medyanın bu süreçteki rolüne değinerek aktif bir şekilde kullandıklarını da söyledi. insanların güvenini kazandıkları için yürüttükleri mücadelenin daha kolay bir şekilde olduğunu dile getirdi. Ve bu konuda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER