Hastalık Kontrol Merkezi virüslü bazı çalışanların işe dönmelerine izin veriyor

Amerika Birleşik Devletleri Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi işçilerin işe dönmelerine izin verilebileceğini söyledi.

Hastalık Kontrol Merkezi virüslü bazı çalışanların işe dönmelerine izin veriyor

Amerika Birleşik Devletleri Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi rehberlik ve kurallar altında corona virüs salgınına enfekte olmuş insanların asemptomatik olamaları halinde, işe dönmelerine izin verilebileceğini söyledi.

Ülkeyi yeniden açarak aktif hale getirmeye yönelik ilk küçük adımda Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ve ekibi corona virüs salgınına (COVID-19) maruz kalan temel işçilerin, semptomları olmadığı sürece ve şartıyla tekrardan işlerine dönmelerinin uygun olabileceğini düşünerek, yeni yönergeler yayınlandı.

Beyaz Saray’da virüsün doğrulanmış ya da şüphelenilen bir vakasının 6 metre yakınında olan gıda ve sağlık tedariği çalışanları gibi öncelikle ihtiyaç duyulan çalışanlar için; “Eğer corona virüs salgınına dair belirtiler ve semptomlar yaşamıyorlar ise belirli koşullar altında işe dönebilirler.” dedi, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Müdürü Dr. Robert Redfield,

Yönetim tarafından yeni kurallar atanırken ülkede corona virüs salgınından dolayı 14,000’i aşkın ölüm olduğunun yanı sıra, ekonomi ve tıbbi krizler hat safhada. Uzman sağlık personelleri Amerikan insanlarını sosyal mesafe limitlerini aşmaya çalışmaktan ve normal faaliyetlerine dönmekten kaçınmaya ikna etmeye çalışırken bununla birlikte corona virüs salgınının en büyük tehdidinin ülke için geride kalabileceği zamanı planlamaya çalışıyorlar.

Başkan Donald Trump: İşçiler evde çıldırıyor!

Başkan Donald Trump, “Ülkemin işçileri evde çıldırıyorken virüs tehdidinin ne zaman azalacağını ya da ne zaman biteceğini tahmin edemiyorum.” şeklinde konuşarak devam etti;

“Corona virüs salgınına ilişkin istatistikler değişiyor, sayılar hızla değişiyorlar ve umut ediyoruz ki çok yakın zamanda bu eğrinin üzerinde ve zirvede olarak doğru yöne ilerleyeceğiz. Bunu çok güçlü bir şekilde hissediyorum. Bu kötü canavarı yeneceğiz. Size tarih açısından birşey söyleyemiyorum ancak dikkatli olmazsak bu tarih dahada uzayacak.” dedi Donald Trump.

Günlük brieflerinden birinde, sosyal uzaklık kurallarının kaybolacağını ve insanların spor etkinliklerinde yeniden yan yana oturabileceklerini söyleyerek. “Herşeyin eskiden olduğu gibi yeniden olacağını bekliyoruz.” dedi.

 

İnsanlar asla el sıkışmamalı

Ülkenin en kıdemli ve tecrübeli enfeksiyon hastalıkları uzmanı Dr. Anthony Fauci; “Eğer sosyal mesafe pratiği ve kuralarına tüm insanlar uyarsa Nisan’ın sonunda bu virüsün yayılmasına büyük bir darbe vurabiliriz. ” şeklinde konuşarak yarım bir şaka yaptı; İnsanlar bir daha asla el sıkışmamalı.

YORUM EKLE