Corona aşısı! Inovio’nun ürettiği SD bazlı ilk aşıyı denedi!

Inovio Pharmaceuticals ilaç şirketi corona virüs salgını için klinik çalışmalarının ilk aşamasını başlattı.

Corona aşısı! Inovio’nun ürettiği SD bazlı ilk aşıyı denedi!

Inovio Pharmaceuticals ilaç şirketi corona virüs salgını için klinik çalışmalarının ilk aşamasını başlattı.

Pazartesi günü Inovio, gönüllü olarak denemeye katılan bir insana corona virüs aşısının ilk dozunu verdi.

Toplamda 40 kişiye ikişer doz aşı vererek reaksiyonlarını yakından takip edecek olan şirket, korona virüs salgınına gerçek bir çare bulmuş olabileceği olasılığı özellikle İlaç sektörünü yakından takip eden insanları çok heyecanlandırıyor ve bu konuda tüm dünyaya bir umut gösteriyor.

Bu ilk aşamada Inovio Pharmaceuticals ilaç şirketi aşının insanların kullanabilmesi için güvenli olup olmadığını test etmeye çalışarak aynı zamanda corona virüse karşı kanın içerisinde istenilen immün güvenliğini ve immünojenisiteyi de test edecek.

Corona aşısında ikinci aşama

Eğer büyük ilaç şirketi bu konuda başarılı olabilirse, Inovia’daki Ar-Ge Kıdemli Başkan Yardımcısı Kate Broderick, aşının yaklaşık bir milyon test deneğine verilmesini içeren ikinci aşamayı başlatacaklarını belirtti.

“2020’nin sonuna kadar 1 milyon aşıya sahip olma ve bu aşıları uygulama hedefini belirliyoruz.” diyen Kate Broderick. “2020 Yılının sonbaharında ikinci aşamanın da biteceğini belirterek; corona virüs aşısının virüsü bloke etmekte ne kadar etkili olup olmadığını belirleyebilmek amacıyla üzerlerinde test yapmamıza izin veren insanların verilerini toplamamız ve analiz etmemiz gerekecek.” şeklinde devam etti.

Böylece Inovio Pharmaceuticals ilaç şirketi yüzlerce milyon corona virüs aşısı dozu üretebilecek.

Seri üretime hazırız!

Kate Broderick, “2020 Yılı boyunca üretebileceğimiz corona virüs aşısı dozularının sayılarını büyük ölçekte arttırabilmek amacıyla, genel üreticilerle paralel olarak çalışıyoruz. Böylece tüm dünyada bu aşıları söz verdiğimiz zaman dilimi içerisinde kullanabilmek için hazır olacağız.” dedi.

Aleran Hietria Mraen: Corona virüs salgını ülkemiz gibi tüm dünyayı zora soktu. Ancak insanlık geçmiş tarihte bu virüsün çok daha korkunçlarını yaşadı ve atlattı. İnsanlığın bu virüs salgınından da kurtulacağına hiç şüphe yok. Ancak hepimiz, tüm toplumlar, şimdi bütün farklılıklarımızı, çekişmelerimizi, egosal problemlerimizi bir kenara bırakarak, hiçbir zaman olmadığı kadar birleşmeli ve çözüm için hep beraber çalışmalıyız. Dünyada ki bir çok ülke bu virüs hakkında şüpheleri oldukları ve bu virüsü yeterince ciddiye almadıkları için maalesef bu durumda. Çin hükümeti günler içerisinde, sadece günler içerisinde onlarca hastane ve salgın & veba kontrol merkezleri inşa etti. Çin’de bu corona virüsün artık esamesi bile okunmazken, maalesef dünyadaki çoğu ülke, disiplinsizlikleri yüzünden yüzlerce ve binlerce insanını kurban veriyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER