Bağışıklık sistemine iyi gelen alkali gıdalar

Metabolizmanın sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamak için uygulanan alkali beslenme, aynı zamanda bağışıklığın güçlenmesine de fayda sağlıyor.

Bağışıklık sistemine iyi gelen alkali gıdalar

Metabolizmanın sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlamak için uygulanan alkali beslenme, aynı zamanda bağışıklığın güçlenmesine de fayda sağlıyor.

Vücudumuzun asit dengesi sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmaz olan şeylerden. Vücuttaki pH dengesi bozulma durumuyla karşılaşıp asidik bir ortama geçtiğinde bu hastalık ve kanser hücrelerinin oluşumuna olumlu katkı sağlıyor. Asitli yiyeceklerden uzak durma ve ve vücudun alkali dengesini sağlamak için oluşturulan alkali diyeti kan dolaşımı için pH seviyesini de koruyor. İçerisinde bulunan bağışıklık güçlendirici kimyasallar ile birçok hastalıktan korunalabilirsiniz.

Turpgiller

Karnabahar, lahana, brokoli, brüksel lahanası gibi turpgiller grubu bağıklık sistemini güçlendirdiği gibi alkali dengesinin korunmasına da yardımcı oluyor. İçeriğinde bulunan antioksidan ve vitaminleri sayesinde bağışıklık sistemi güçlenirken vücut zararlı kimyasal maddelerden arınıyor.

Yeşillikler

En iyi alkali yiyeceklerden biri olan yeşillikler bağışıklık sistemi için en gerekli besinlerden. Ispanak, kara lahana gibi besinler özellikle C vitamini zenginliği konusunda vücudu koruyucu etkilere sahip. İçeriğinde bulunan folat ve E vitamini sayesinde hastalıklarla mücadelede en etkili savaşçılardan.

Mantarlar

Yüksek alkali özelliğine sahip mantarlar, bağışıklık sistemi için bolca çinko mineralinden oluşur. Özellikle de C vitamini ile alındığında çinko mineralinin birçok viral hastalığı iyileştirdiği biliniyor. Kolaylıkla temin edebileceğiniz kültür mantarı, istiridye mantarı ve kestane mantarını alkali beslenme düzeninize koyabilirsiniz.

Soğan ve sarımsak

Hastalıklardan koruyucu etkisinin yüksek olduğu bilinen soğan ve sarımsak, bunun yanı sıra alkali beslenmede tüketilebilecek en iyi gıdalardan biri. İçeriğinde bulunan kuersetin maddesi çok iyi bir antioksidan özelliğine sahip olup metabolizmanın yenilenmesine olanak sağlar. Ve hastalıklardan korur.

Avokado

İçeriğinde bulunan glutatyon adlı bileşen sayesinde vücuttaki hastalıklarla iyi şekilde savaşır. Kandaki pH’ı düzenler Bol miktarda lif, vitamin, potasyum ve kalsiyum içerir.

Limon

Limon çok iyi bir alkali besindir. Su veya sodanıza karıştırmanız, salatalarınıza sıkmanız, çayınıza katmanız bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

Brezilya cevizi

Ülkemizde tüketimine yeni yeni başlanan Brezilya cevizi bol miktarda selenyum içeriğine sahip. Bağışıklık sistemine çok iyi gelen selenyum, hastalıklarla savaşır ve aynı zamanda ruh halinizi düzeltmeye yardımcı olur.

YORUM EKLE