Avcılar’da Kurallara Uyulmuyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki iki haftanın korona virüsün yayılması açısından büyük bir önemi olduğu belirtildi.

Avcılar’da Kurallara Uyulmuyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki iki haftanın korona virüsün yayılması açısından büyük bir önemi olduğu belirtildi. Bu haftalarda ülkemizdeki vaka sayısında büyük bir artış yaşanabileceği uyarısı yapılıyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre bu haftalarda dışarı çıkılmaz ve izolasyon ve mesafe konusunda özen gösterilirse Türkiye’nin krizi çok büyük bir kayıp vermeden atlatma şansı hala var. Ama bu durum tamamen alınan önlemlere uyulmasına bağlı. Sağlık Bakanlığı tarafından bu konuda sürekli uyarılar tekrarlanmasına rağmen bazı yerlerde kuralların ihlal edildiği görülüyor. Bu yerlerden birisi de Avcılar Marmara Caddesi ve sahili.

Avcılar Sahili Tıklım Tıklım

Avcılar’da açıklamanın hemen ardından çekilen görüntüler ise herkesi şaşırttı ve kızdırdı. Avcılar’da PTT önünde para almak için bekleyenler arasında mesafe olmadığı için güvenlik görevlileri ve polisler bazı uyarılarda bulundu. Bir vatandaş annesi olduğunu söylediği bir kadınla çok yakın olduğu için uyarı aldı Görevliler de annesi olmasına rağmen uzak durması gerektiğini söyledi. Bunun dışında Avcılar sahili spor yapan ve gezinenlerle doluydu.

Sahildeki spor aletlerinde spor yapan ve de birbirinin fotoğrafını çeken bir kaç kişi daha uyarı aldı. Ayrıca gezintiye çıkanların çok olması da görevlileri zor durumda bıraktı. Avcılar’ın bu durumda olması virüsün yayılma riskini arttırdığı için ciddi sorunlara yol açtı.

 

Önlemlere Uyulmaması Tehlikeyi Arttırıyor

Bakan Koca’nın yaptığı açıklamalar bu konuda sert önlemlerin alınmasına sebep oldu. Sosyal mesafe ve izolasyon konusunda vatandaşların kurallara uymaması önümüzdeki haftalar için ciddi bir problem yaratıyor.

Önümüzdeki hafta hem vaka sayısı hem de ölüm oranı açısından büyük bir risk taşıyor. Bu haftayı yaşadıktan sonra virüsle ilgili önümüzü görebilmemiz ve kontrol etmemiz biraz daha mümkün olacak. Ama İstanbul gibi vaka sayısının çok olduğu bir kentin önemli semtlerinden birisi olan Avcılar ve diğer semtler önlemlere uyulmaması nedeniyle büyük bir tehlikeye yol açıyor.

Görevlilere ve polislere rağmen vatandaşların bunlara uymaması korona virüsünün daha çok yayılmasına neden olabilir. Bu yüzden her vatandaşımızın üzerine düşeni yapması ve bu konudaki bütün önlemlere uyması gerekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER