Hastaneden İlk Görüntüler

Dünyayı etkisi altına alarak pandemi olarak tanımlanan Covid-19 salgını ülkemizde 10 Marttan bu yana can almaya devam etmekte ve her geçen gün vaka sayısı artmaktadır.

Hastaneden İlk Görüntüler

Dünyayı etkisi altına alarak pandemi olarak tanımlanan Covid-19 salgını ülkemizde 10 Marttan bu yana can almaya devam etmekte ve her geçen gün vaka sayısı artmaktadır. Bu konuda yapılan bilim kurulu açıklamaları ülkemizde de salgının hızla tırmanışa geçtiğini göstermektedir.

İstanbul Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi

İngiliz haber ajansı Reuters tarafından ilk defa dünyaya servis edilen Türkiye covid-19 hastalarının bulunduğu yoğun bakım ünitesinde yer alan görüntülerde sağlık çalışanlarının yoğun çalışması ve yatışı yapılan hastaların genel görüntüleri yer alıyor. Görüntüler Türk halkı içinde bir ilk olduğu için merakla takip edildi.

Ülkemizde Son Durum

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 14 Nisan 2020 tarihli veri açıklamasında Ülkemizde 65 bin 111 virüs vakanın yapılan testlerle tespit edildiği, bu virüsü taşıyan hastalardan 1.809 kişinin yoğun bakım ünitelerinde entübe ve tedavi sürecinde olduğu, 1.403 kişinin de bu salgın dolayısı ile yaşamını yitirdiğini belirterek Türkiye’nin salgınla mücadelede başarılı olduğuna vurgu yapmıştı.

İlk Görüntüler Reuters’te

Türkiye’de pek çok pandemi hastanesi kurulmuş ve bu hastanelerde covid-19 virüsüne yakalananlar tedavi edilmekte iken İngiliz haber ajansı Türkiye’de bir özel hastanenin yoğun bakım ünitesini görüntüleyerek dünyaya servis etti.

Reuters’te yer alan görüntülerde sağlık çalışanlarının üstün performansı yer alırken ayrıca virüse yakalanan ve tedavisi başarılı olan Abdullah Can Yücel adlı kişinin plazma bağışında bulunması görüntülerine de yer verildi. Görüntüler incelendiğinde hastanenin yoğun bakım ünitesinin tam teçhizatlı olduğu, sağlık çalışanlarının virüsten korunmak için özel kamuflajlı olduğunu, hasta tedavilerinin yanı sıra hastaların beslenmelerine de destek oldukları görülmektedir.

Aralık ayında ilk defa Çin’de görülen ve hızla tüm dünyaya yayılan virüs halen tehlikesini korumakta ve binlerce can almaya devam etmektedir. Vaka ve ölüm sayısının dünya genelinde fazla olması insan psikolojisini olumsuz etkilemekte ve dünyadan yansıyan görüntüler hafızlarda kötü olarak yer almakta iken İngiliz haber ajansı Reuters sayesinde Türkiye’deki covid-19 virüsü salgını ile hastanelerde yer alan görüntülere de bu sayede ulaşan halkın umutları üst seviyeye taşındı. Virüsün etkisini bir an önce yitirmesi dünyanın ortak temennisi oldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2020, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER