Türkiye’de en çok izlenen Netflix dizileri

Netflix, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’ de de oldukça ilgi görüyor. Dilerseniz en çok izlenen Netflix dizilerine şöyle bir bakalım.

Türkiye’de en çok izlenen Netflix dizileri

Dizi, film ve belgesel türünde bol bol yeni içerikler üreten bizleri adeta bağımlısı haline getirip sürekli izleten Netflix, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’ de de oldukça ilgi görüyor. Dilerseniz en çok izlenen Netflix dizilerine şöyle bir bakalım.

1. Stranger Things

Yönetmenliğini Duffer Kardeşlerin yaptığı ABD yapımlı ve 2016 yılında yayınlanan dizi bilim kurgu ve korku türü kategorisinde yayınlanıyor.

En popüler Netflix dizisi olarak karşımıza çıkan bu dizi, küçük büyük herkesi etkisi altında bırakmış durumda. Will adında ortadan kaybolan bir çocuk üzerine başlayan dizi, esrarengiz ve sıradışı olaylarla vuku buluyor. Dizide diğer karakterler Will’i bulabilmek için türlü yollar deniyor. Bu sırada bazı esrarengiz olaylarla karşılaşıyorlar. Dizi her bölümde farklı gerilim sahnelerine tanıklık ettirip üzerine düşündürüyor.

2. Black Mirror

İlk bölümünü 2011 yılında veren bilim kurgu, macera ve drama türündeki bu dizi yayınladığı ilk günden beri dikkatleri oldukça çekmiş durumda.

Dizi parça parça farklı hikayeleri konu olarak ele alan ve sonunda mutlaka bir ders çıkartacağınız sahneleri kapsayan düşündürücü bölümlerden oluşuyor. Her bölümünde farklı bir film zevki alacağınız bu dizi, bilim kurgu türünde en iyi dizilere taş çıkarır nitelikte.

3. You

Grek Berlanti ve Sera Gamble tarafından geliştirilen ve 2018’de ilk bölümünü veren bu dizi psikolojik gerilim ve polisiye türü kategorisinde.

Dizi, garip takıntılara sahip Joe adında bir adamın Beck isminde bir kıza aşık olmasıyla başlıyor. Olaylar başta romantik gibi görünse de dizi ilerledikçe Joe’nun farklı kişilikleri ortaya çıkıyor. Ve dizi farklı esrarengiz olaylara kayıyor. Joe’yu izleyip yaptıklarını anlamlandırmaya çalışırken kendinizi sürekli düşünür halde bulabiliyorsunuz.

4. Breaking Bad

Tasarımı Vince Gillian’a ait 2008 yapımı bu dizi drama türünde bölümleriyle yer alıyor. Dizi Türkiye’de ve çeşitli ülkelerde en iyiler listesine girip birçok ödül almış bir dizi.

Dizi bir lisede kimya öğretmeni olarak çalışan Walter White isimli adamın akciğer kanseri olmasıyla başlar. Tüm ümidini kaybeden ve ailesini geçindirmek isteyen adam, bir gün bir tuhaf olayla karşılaşır ve kimya bilimiyle meth üretimini birleştirip farklı işler için yola koyulur. Ancak onu daha da farklı maceralar beklemektedir.

5. La Casa De Papel

İspanyol yapımı olan bu dizi suç ve sürükleyici gerilim türünün en iyilerine sahip. 2017 yılında ilk bölümünü veren dizi çokça büyük kitleyi etkisi altına almış durumda.

Dizi, kendini Profesör olarak nitelendiren öncü bir adamın ve bir grubun İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soyguna gitmesiyle başlıyor. Her bölümde yaşadıkları farklı maceraları anlatıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER