Star Wars Karakterleri Ve Film Oyuncuları

Star Wars karakterleri ve onları canlandıran oyuncuları bir liste haline getirerek hayranlarına tanıtmaya karar verdik. Obi-Wan Kenobi'den usta Yoda'ya kadar galaktik cumhuriyetin birçok kahramanına ya da İmparatorluğun karanlık ismi Darth Vader'a kadar en popüler karakterler hakkında detaylı bilgiyi listemizden edinebilirsiniz. İşte en popüler Star Wars karakterleri listemiz.

Star Wars Karakterleri Ve Film Oyuncuları

1. Darth Vader- David Prowse, James Earl Jones, Hayden Christensen

Serinin en kötü adamları listesinin en başında yer alan Drath Vader, ses tonu ve tarzı ile birçok hayran kitlesine sahiptir. Bir neslin devamı olan seride siyah görünümü ve zor yenilen bir karakter olması ile bilinmektedir. Bunun yanı sıra bütün bir seride kötü ama bir o kadar ilgi çekici rolünü fazlasıyla hissettirmektedir. Yeri geldiği zaman hüzün hissi öte yandan duyulan gerginlik gibi duyguların yanı sıra sinema tarihinin en kötü karakterleri zirvesinde ismini altın harflerle yazdırmıştır.

2. Yoda- Frank Oz

Star Wars karakterleri arasında en sevilen kahramanlardan bir tanesi olan Yoda yeşil görüntüsü ile izleyenlere adeta bir sempati duygusu aşılamaktadır. Bilgeliği ile ilk seriden itibaren yol gösterici bir öğretmen edasıyla izleyicilerden tam not almayı başarmıştır. Bilgeliğinin yanı sıra kurduğu cümleler ile ekran başındaki izleyicilere de hayat dersi veren Yoda, saygı duyulan Star Wars karakterlerinin en zirvesinde yer alır.

3. Obi-Wan Kenobi- Ewa Mc Gragor, Alec Guinnes, James Arnold Taylor, Seth Green

Koca bir serinin en önemli figürleri arasında yer alan Obi-Wan Kenobi, barışın simgesi olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk seriden sonraki nesillere kadar başrol olarak yer alan Obi-Wan Kenobi birçok yönüyle de izleyicilerden tam not almıştır. Karizmatik ve cesur oluşu ile ekran başında izleyicilerin en çok saygı duyduğu karakterler arasında önemli bir yere sahiptir. Bunun yanı sıra bilgeliği ve tecrübeleri sayesinde her cümlesinde karşıdaki insana yeni bir bilgi aşılamaktadır.

4. Han Solo- Harrison Ford

En iyi Star Wars karakterleri arasında yer alan Han Solo, uçarı bir kahraman olmasının yanı sıra ilginç halleriyle de bütün gözleri üstüne çekmeyi başarmıştır. Sergilediği sempatik tavırların yanı sıra olaylara bakış açısı ile karaktere farklı bir bakış açısı katmaktadır. İyilerin yanına yer alan Han Solo oldukça cesur ve iyi silah kullanması ile çok büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Her zaman güler yüzlü olmasının yanı sıra pilotluk becerisi ile her alanda kendini fazlasıyla kanıtlamayı başarmıştır.

5. Anakin Skywalker- Hayden Christensen, Jake Llyod, Sebastian Shaw

İki tarafta da zıt bir görünüme sahip olan Anakin, karanlık taraf geçmeden önce naif, iyi huylu bir karakter olarak izleyicisinin karşısına çıkmıştır. Bunun yanı sıra Star Wars karakterlerinin en temelini oluşturan bu karakter her geçen gün değişerek saf değiştirmiştir. Bunun yanı sıra içindeki siniri öfkeye dönüştürmüş durdurulamaz bir hal almıştır. Yıldız Savaşları karakterleri arasında izleyicinin kimisinin çok sinirlendiği kimisinin ise haklı bulduğu kahramanlardan bir tanesidir.

6. Leia Organa- Carrie Fisher, Aiden Borton, İngvild Deila

Skywalker kanından biri olan Leia evrenin umut prensesi olarak ta bilinir. İyi kalbi ve merhametinin yanı sıra çok güçlü bir savaşçıdır. Daha sonra Organa ailesine evlatlık verilmiş ve burada da prenseslik mertebesine adım adım yükselmiştir. Filmde yer alan karanlık güce karşı savaşta bütün gücü ile büyük bir çaba içerisinde savaşmış, izleyicileri her dakikasında kendine hayran bırakmıştır. İyiliğin hiçbir zaman yılmayacağını anlatan bu karakter en iyi Star Wars karakterlerine ismini altın harflerle yazdırmayı başarmıştır.

7. Chewbacca- Peter Mayhew

En sevilen Star Wars karakterleri arasında önemli bir yere sahip olan Chewbacca, izleyicileri de kendisine fazlasıyla hayran bırakmıştır. Sempatik hareketleri ile Han Solo’ nun en yakın dostlarından biri haline gelmiştir. Film dünyasında iz bırakan karakterler arasında yer alan bu kahraman, güvenilir dost figürü imajı çizmektedir. Bunu her dakikasında eğlenceli ve hoş hareketleri ile yansıtan Chewbacca yıldız evreninin en sevilen ayrıntısı olarak hafızalara kazınmıştır.

8. Padme Amidela- Natalia Portman

İyi ve kötü evrenini her dakikasında izleyicilerine yaşatan Star Wars serisi, oldukça hoş ve etkileyici bir karakteri de bünyesinde barındırmaktadır. Anakin karanlık tarafa geçmesindeki en etken roller arasında yer alan Padme, zeki olmasının yanı sıra aşikâr bir tavır da sergilemektedir. Yıldız vereninde adeta olumlu bir fark yaratan bu karakter izleyicilerin beğenisini kazanmıştır. Kadınsı duruşunun yanı sıra koca bir düzeni de adeta gücü ile deviren bu karakter Star Wars serisi ile hafızalara yer edinmiştir.

9. Darth Maul- Ray Park

Star Wars karakterleri ile hafızalarda fazlasıyla yer edinen bu karakter kötü ve acımasız tavırları ile büyük bir üne sahip olmaktadır.  Kısa süre içerisinde canlandırdığı acımasız karakter ile zirve sıralara yükselen bu kahraman günümüzde de hala popülerliğini korumaktadır. Kırmızı görünümü ve adeta şeytanı anlatan görüntüsü ile özgün karakterlerden birisi olmayı başarmıştır. Dövüş sanatlarında olan yetenekli kabiliyeti ile kendisine hayran bırakmaktadır.

10. Jabba The Hutt- Mike Edmonds, Toby Philpott, David Alan Barclay

Sinema karakterinin en sevilmeyen canavar yakıştırmasında yer alan Jabba The Hutt, tam bir mafya babası görünümünü kazandırmıştır. Her geçen gün kötülüklerini arttıran ve serinin tam 6. Filmde fazlasıyla kendini ön plana atmaktadır. İlk önce insan olarak tanıtılmak istenilse de canavar rolü ile daha çok kitleye hitap edileceği düşünülmüştür. Bilim kurgu filmleri izlemek isteyen Star Wars serisi önerilmektedir.

YORUM EKLE