Netflix’in En İyi Filmleri & En Çok İzlenen Filmler

Netflix'in en iyi filmlerini sizler için bir liste altında topladık. Son yılların en popüler dizi ve film platformu olan Netflix'te en çok izlenen ve izleyicileri tarafından en çok beğenilen filmlerin listesi.

Netflix’in En İyi Filmleri & En Çok İzlenen Filmler

1. The Platform

Son yılların en ilginç filmleri arasında yer alan The Platform, en iyi Netflix filmleri arasında yer almaktadır. İlginç konusu ile en çok izlenen yapımlardan bir tanesidir. Dikey bir hapishaneden en üst kattan aşağıya doğru yemek servisi yapılmaktadır. Üst katta kalanlar, dağıtılan yemeklerin en iyisini yerken alt katta kalanlar ise üst kattakilerin arta kalanlarını yerler. Başkahraman Goregh hapishanedeki bu düzeni değiştirmek için harekete geçer.

2. Kadaver

Norveç yapımlı bu film en iyi Netflix filmleri arasında zirvede ev sahipliği yapmaktadır. Nükleer bir felaketten kaçmış bir aile lüks bir otel sahibinden yardım isterler. Otelin genç ve yakışıklı sahibi bu aileyi kırmayarak akşam yemeğine çağırır. Akşam yemeğinin güzel geçmesi ardından otelde gerçekleşen eğlence yerini kâbuslarla dolu bir gösteriye çevirir. Bu gösteriden kaçmak isteyen aile kendini bir anda olayların içinde bulur.

3. The Paramedic(Paramedik)

Eylül 2020’de yayınlanan ispanya yapımı bu film, en çok izlenen yapımlar arasında yer almaktadır. En iyi Netflix filmleri sıralamasında müthiş bir ivme yakalayan bu yapım suç ve drama türündedir. Bir kaza sonucu tekerlekli sandalyeye mahkûm olmuş bir acil çalışanını konu edinen bu film izleyicilerden tam not almıştır. Bu çalışan sevgilisinin her geçen gün ilgisinin azaldığını fark eder.  En sonunda sevgilisinin onu terk etmesiyle ayrılığı kabullenemeyen bu adam acı dolu intikamını devreye sokar.

4. Lanetli Çocuk

Korku gerilim türünde izlenen en çok filmler arasında yer alan bu yapım en iyi Netflix filmleri arasında zirveye ortak olmuştur. Greta, İngiliz çiftin evinde dadı olarak işe başlamaktadır. İşe başladığı gün ufak çapı bir şaşkınlık yaşar. 20 sene önce oğullarını kaybeden bu çift oğullarının anısına bir bebek yaptırmışlardır. Greta başta her ne kadar zorluk çekse de bu işe ihtiyacı olduğu için kabul eder. Yaşanacak olaylardan habersiz olan Greta için gerilim dolu bir serüven başlar.

5. Enole Holmes

Dünyada ün salmış dedektif Sherlock Holmes’in kız kardeşi Enole Holmes’in hayatını yansıtan en iyi yapımlardan bir tanesidir. Enole bir sabah gözlerini açtığında annesinin yanında olmadığını fark eder. Annesinin nerede olduğunu araştırmak için ipuçlarını takip eder. Başına gelen çeşitli maceralar ile gizemli bir olayında çözümlenmesini sağlayacaktır. Netflix en iyi filmler kategorisinde kısa sürede iyi bir çıkış yapan bu film Sherlock Holmes severlerini fazlasıyla etkileyecektir.

6. Elı

Elı, nadir görülen bir hastalığa yakalanmıştır. Hastalığına çözüm bulabilmek için farklı tedavi yöntemleri kullanılsa da istenilen sonuç bir türlü elde edilemez. Son çare olarak ıssız bir ortamda yer alan bir kliniğe götürülmektedir. Başlarda klinikte her şey normal gözükse de belli bir süreden sonra işler çığırından çıkmaya başlar. Eli kendisine kurulan tuzağın farkına varır ve kaçmak için yollara başvurur.

Netflix yapımlarında yer alan korku türündeki en iddialı filmlerden bir tanesidir.  Netflix en iyi filmler kategorisine rahatlıkla girilen bu film haftalarca en çok izlenenler arasında yerini almıştır.

7. Countdown

Hastanede çalışan genç bir hemşirenin tesadüf indirdiği bir uygulama ile başlayan gerilim türü hikâyesi ele alınmaktadır. Netflix en iyi filmler sıralamasında iyi bir ivme yakalayan bu film, izleyicilerinden tam not almıştır. Hemşirenin indirdiği bu uygulamada herkesin ölüm tarihi gözükmektedir. Hemşireye verilen süre ise tam 3 gündür. Hem bu durumu durdurmak hem de ruhani bir varlıkla mücadele etmek genç hemşire için oldukça zorlu bir süreç olacaktır. 3 gün dolmadan bir an önce hayatını kurtarmanın yolunu bulması gerekmektedir.

8. In The Tall Gras

Issız bir yolun kenarında çocuk çığlığı duyan bir anne, yardım etmek için arabasından iner. Bu sesin sahibine ulaşabilmek için otların arasına giren anne, çıkış yolunu bir türlü bulamaz. Otlardan kurtulmaya çalışırken olaylar ardı arkasını kesilmeden devam eder. Gerilim ve korku türünde yer alan bu yapım en iyi Netflix filmleri arasında büyük bir başarı göstermiştir. İzleyicilerden tam not alan bu film hala sırasını korumaktadır.

9. Proje

Gizemli hap söylentileri doğrultusunda söylentiler gittikçe artmaktadır.  Hapı kullanan kişilerde inanılmaz birbirinden farklı yeni güçler ortaya çıkmıştır. Fakat hapı kullanacak insanların ne güce sahip olacakları bilinmemektedir. Hapın gücü ölümcül reaksiyonlara kadar çıkabilmektedir. Hapın kullanımı şehirde gittikçe yaygınlaşmaya başlamıştır. Hapın üreticilerini bulmak isteyen genç satıcı ve eski asker birleşerek adamların peşine düşer. En iyi Netflix filmleri kategorisinde çok önemli bir yere sahip olan bu yapım izleyicileri kendine hayran bırakmaktadır.

10. Menendez Kutsal Gün

Meksika yapımı bu yapım korku filmleri kategorisinde yerini almaktadır. Günahlarının bir türlü peşini bırakmadığı papaz ve arkadaşının içine şeytan girmiş kızın ona yalvarması ile karanlığın içine gömülür. Menendez yaptığı günahlardan dolayı yaşantısının geri kalanını saklanarak geçirmektedir. Bir gün kapısına yardım için gelen bir kızın şeytan çıkarması için ona yalvarmasıyla gerilim dolu serüveni başlar. En iyi Netflix filmleri arasına yeni katılan bu yapım film severlerin bir hayli ilgisini çekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2020, 00:41
YORUM EKLE