En Sevilen Disney Channel Karakterleri Listesi

Çocukluğumuzda bizleri televizyon karşısına kilitleyen ve eğlenceli halleriyle bizleri eğlendiren Disney karakterlerini sizler için inceledik. Mickey Mouse’tan Alaaddin’e kadar uzanan listemizde en beğenilen ve en çok izlenen karakterlere yer verdik. İşte hazırlamış olduğumuz en sevilen Disney

En Sevilen Disney Channel Karakterleri Listesi

1) Winnie the Pooh

Masum ve bir o kadar da karamsar bir yapıda olduğu görülen Ayı Vinniy arkadaşları Pigglet, Tiger, Tavşan ve Eeyore’un hikâyeleri ile doludur. Bütün bu karakterler aslında Christopher Robin isimli bir çocuğun kafasında yaratmış olduğu karakterlerdir. Disney Channel karakterleri arasında ilk sırada yer almasının sebebi ise çocukların dünyasına her açıdan hitap etmesidir. Sarı ve sevimli Ayı Vinniy iştahlıdır ve sürekli açtır. Arkadaşı Robin ile sürekli olarak dertleşmekte ve onu kaybetmek istememektedir.

2) Mickey Mouse

Basit bir çizime sahip olan Mickey Mouse yıllar içerisinde birçok çizgi film ve animasyon filmleri olarak izlenirken Walt Disney Company’nin sembol ismi haline gelmiştir. Kız arkadaşı ve sevgilisi Minnie ile birçok kez maceralara girecek olan Mickey kıvrak zekâsı ile çocuklara örnek olmaktadır. Sevimli bir fare olarak tasvir edilen Mickey, 1928 yılından 1946’ya kadar yazarı Walt Disney tarafından seslendirilmiştir.

3) Donald Duck

Denizci gömleği şapkası ve kırmızı papyonu ile hafızalara kazınan Donald Duck konuşmasındaki hafif pelteklik ile de oldukça sempatik bir karakter halini almıştır. Disney erkek karakterleri arasında belki de en sinirli yapıya sahip olan Donald Duck ailesini korumak ve arkadaşları ile maceraya atılmak üzere yıllar boyunca ekranlarda yer almıştır. Seslendirmesinden dolayı nerede duyulursa duyulsun sesi hemen ayırt edilebilir ve yüzlerde oluşturduğu tebessüm ile de ne kadar çok sempati duyulduğu anlaşılabilir.

4) 101 Dalmaçyalı

İlk başta Dalmatians 101 olarak adlandırılmıştır. Disney Channel karakterler listesinde en sempatik bulunmaktadır ve tatlılıkları ile birçok çocuğun köpek sevmesini küçük yaşlarda sağlamıştır. Yıllar boyunca Amerikan çizgi dizileri arasında uzun süre lider olarak giden 101 Dalmaçyalı daha sonralarda diğer ülkelere de yayılmıştır. Serinin ana karakterleri ise Lucky, Cadpig, Rolly ve Spot’tur. Lucky isimli karakter 99 yavru arasındaki en maceraperest köpek yavrusu olarak dikkat çekmektedir.

5) Rapunzel

Disney prensesleri denildiğinde akıllara ilk gelen isim Rapunzel’dir. Uzun saçları ile hafızalara kazınmış olan Rapunzel hapsedildiği kuleden altın sarısı renginde ve yere kadar uzanan saçları sayesinde kurtulmaktadır. Babası tarafından cezalandırılarak kuleye hapsedilen Rapunzel gelen prens yardımıyla oradan çıkmaktadır. İçerisinde bulunduğu psikolojik durum çocukların seviyesine uygun şekilde anlatılmıştır. Masal karakteri olan Rapunzel Disney tarafından çizgi dizi haline getirilerek beğeniye sunulmuştur.

6) Elsa

Disney prensesleri kategorisinde çocuklar tarafından en çok beğenile karakterdir. Karlar Ülkesi çizgi dizisinde yer alan hayali bir karakterdir. Güzelliği ile diğer prensesler arasında belki de en güzeli olan Elsa bu konuda diğerlerine hiçbir zaman haksızlık etmemesi ile birlikte çocuklara güzel bir şekilde örnek olmaktadır. Kendisine kimi zaman tuzaklar kurulsa da kendisinden ve iyiliğinden hiçbir zaman taviz vermemektedir.

7) Kayıp Balık Nemo

Pixar tarafından yapılan ve Disney Channel tarafından yayınlanmış olan bir 3 boyutlu Amerikan filmidir. Nemo büyüyüp artık daha olgun bir balık olduğu zaman artık kendi başına hareket etmeye başlayacaktır. Babası Marlin oğlu için endişelenmektedir. Bir gün Nemo okula giderken korktuğu başına gelir ve Nemo arkadaşları ile birlikte tehlikeli bir oyun oynarken gözler önünde kaybolur. Film genel olarak Nemo’nun geri dönme çabasını ve Marlin’in oğlunu bulması için yaptıklarını ele almaktadır. Keyifli ve öğretici ögeler de barındıran bu animasyon film Disney çizgi film karakterleri arasında en beğenilen karakterler arasında yer almaktadır.

8) Peter Pan

Walt Disney’in 1953 yılında çıkardığı filmidir. Karakter olarak ise Peter Pan büyümek istemeyen haylaz bir çocuk olarak tasvir edilmiştir. Arkadaş grubu ile maceradan maceraya koşan Peter Pan Kaptan Kanca’ya karşı mücadeleler vermiştir. Varolmayan Ülke anlamına gelen Neverland isimli bir adada hayatını sürdüren ve burada birçok maceraya atılan Peter Pan kötülük düşmanı bir karakterdir. İyilik için mücadele etmektedir.

9) Tinker Bell

Peter Pan filminde ilk defa görülmüştür. Kendisine ait ise 7 farklı filmi vardır. Televizyon ve sinema uyarlamalarında yer alan Tinker Bell Peter Pan ile yakın bir ilişkiye sahiptir. Periler dünyasından olan Tinker Bell, başı sürekli olarak belaya giren Peter Pan’ı kurtarmak için mücadele etmektedir. İyilik için kullandığı gücünü ise asla kötü hedeflerine alet etmemektedir. Özel güçlerin sadece iyilik için kullanıldığında anlam ifade ettiğini anlatmaya çalışan bir karakterdir.

10) Cindrella (Kül Kedisi)

Masal kitabı olarak yayınlandığı zamandan sonra Walt Disney tarafından çizgi film olarak canlandırılmıştır. Üvey annesi ve üvey kardeşleri tarafından hor görülen ve sürekli pis işlerin yaptırıldığı Cindrella karakteri kendisine gelen bir peri sayesinde bir baloya gider ve orada bir prensle tanışır. At arabasına dönüşen bal kabağı saat 12’den sonra yeniden bal kabağına dönüşmektedir. Prensin kendisin bulması ile birlikte daha da güzel bir hayat kendisini beklemektedir.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2020, 14:52
YORUM EKLE