En Popüler Pokemon Karakterleri, Özellikleri ve İsimleri

En popüler pokemon karakterlerini, onların isimlerini ve sahip oldukları özellikleri sizler için bir liste altında topladık. Bir dönemin efsane çizgi filmi Pokemon'un en sevilen karakterleri pikachu, Charmander, Squirtle ya da Bulbasaur gibi birçok ismi ele aldık ve hayranlarına tekrar hatırlatmak için sizlere güzel bir makale hazırladık. İşte en sevilen Pokemon karakterleri listemiz…

En Popüler Pokemon Karakterleri, Özellikleri ve İsimleri

1) Pikachu

Herkes tarafından bilinen ve Pokemon karakterleri arasında en popüler olan karakter Pikachu’dur. Dünya üzerinde bilmeyen neredeyse yoktur ve şirinliği, tatlılığı ile de beğenilen bir karakterdir. Birçok kişi tarafından kedi veya fare olarak tanımlansa da pikachu aslında bir pikadır. Tavşanımsı memeliler sınıfında yer alan pikalar çıkardığı ince seslerden dolayı ıslıklı tavşangil olarak da adlandırılıyor. Pokemon içerisinde ise düşmanlarına elektrik verme özelliği olan Pikachu oyunun sembol isimlerinden birisidir. Sapsarı olan vücudunun hemen yanında yer alan kahverengi kırmızı karışımı renkler ile ekstra tatlı bir görünüme sahip olan Pikachu Poke topuna girmeyi hiç sevmez ve bu yüzden sahibi olan Ash’in omuzlarında seyahat eder. Yanaklarında yer alan kırmızı noktalardan elektrik salınımı yapabilen meşhur karakter düşmanlarına yaşattığı kısmi felç ile büyük bir avantaj elde eder.

2) Pidgey

İsim olarak yalnızca çizgi filmde ve oyunda kullanılan bir isim değildir. Pidgey kuş türü gerçek hayatta da var olan bir canlıdır. Gerçek hayattaki halini aynen oyuna ve çizgi filme yansıtan yapımcılar yine gerçek hayattaki özelliklerinden faydalanmaktadır. Pidgey oldukça keskin bir yön duyusuna sahip bir karakter olarak bilinmektedir. Bulunduğu yerden veya evinden ne kadar uzaklaştırılırsa uzaklaştırılsın hiçbir sıkıntı yaşamdan rahatlıkla istediği yere geri dönebilmektedir. Sahibi olan Ash için harika bir savunma yöntemi olan Pidgey gittiği herhangi bir yerden Ash’in yardım isteklerini duyar ve hemen yardıma koşar. Poke topuna girerken ise herhangi bir problem çıkarmadan uysal bir şekilde kabullenir.

3) Squirtle

Sincap ve kaplumbağa özellikleri taşıyan Squirtle ismini sincap ve kaplumbağanın İngilizce’deki hallerinden almaktadır. Karakter yapısı olarak sincaba benzeyen tek yönü kuyruğu olsa da çizgi film içerisinde evrim geçirdiğinde sincap kulaklarının çıktığını da görebilmekteyiz. Sırtında yer alan kabuğu ile rakiplerinden gelecek olan tehlikelere karşı savunma yapabildiği gibi su tabancası gibi özellikleri ile de rakiplerini alt etmek istemektedir.

4) Caterpie

Adıyla oldukça uyumlu bir karakter olan Caterpie yine ismini İngilizce’de tırtıl anlamına gelen caterpillar kelimesinden almaktadır. Rakiplerine gönderebildiği yeşil yapraklar ile keskin bir galibiyet almayı hedeflemektedir. Gerçek hayattaki karşılığı ile her anlamda aynı özellikleri taşımaktadır.

5) Charmander

Japonya’da bulunan semender isimli bir canlıdan ismini alan bir diğer karakterdir. Başlangıçta oldukça sevimli görünen ve tatlılığı ile herhangi bir korkutucu yanı bulunmayan Charmander evrim geçirdikten sonra kocaman bir ejderhaya dönüşmektedir. Dönüştükten sonra ise rakiplerinin korkulu rüyası haline gelen Charmander ağzından çıkarabildiği ve kuyruğuyla atabildiği alev topları ile tehlikeli bir karaktere dönüşmektedir.

6) Bulbasaur

Pokemon karakterleri arasında en sevilen ve en çok beğenilen karakterlerden bir diğeri de Bulbasaur’dır. İsmini Saur Çiçeği özelliklerinden ve karakterinden almış olan bu sevimli yaratık evrim geçirmeye başladıkça sırtında yer alan çiçeğin de açılmasıyla tehlikeli bir karakter haline gelmektedir. Kurbağa ve dinozor karışımı bir karakter olarak görünen Bulbasaur’ın en önemli niteliği ise sırtında taşımakta olduğu çiçektir. Çiçek açıldıktan sonra yayabildiği zehirli duman ve atabildiği yapraklar sayesinde rakipleri için oldukça tehdit oluşturan bir yaratık haline gelmektedir.

7) Psyduck – Ornitorenk

Oldukça tatlı görünüme sahip olan bir diğer Pokemon karakteridir. Pokemon isimleri akıllara geldiğinde tatlılığı ile hemen herkesin sevdiği bir karakter olan Psyduck diğerlerinden daha farklı ve etkileyici özellikler taşımaktadır. Güç, hız gibi birçok özelliklerden mahrum olan bu karakter yaydığı beyin dalgaları ile rakiplerini uyutmaya veya kısa süreli bilinç kaybı yaşamaya yönlendirir. Pokemon Go oyununu oynayanlar arasında neredeyse en çok tercih edilen karakterler arasında yer almaktadır.

8) Hitmonlee – Bruce Lee

İsminden de anlaşılabileceği gibi bu karakter Bruce Lee için bir gönderme niteliğindedir. Çizgi film ve oyun içerisindeki özellikleri ile de zaten Bruce Lee akıllara gelmektedir. Üstün dövüş teknikleri ve hızı ile rakipleri için büyük tehdit meydana getirmektedir. Birçok karate gibi bacak teknikleri isteyen dövüş sporlarında olduğu gibi Hitmonlee de bacaklarını oldukça etkili kullanmaktadır. Dilediği gibi bacakalrını esnetebilen ve uzatabilen Hitmonlee rakibinin beklemediği bir anda öldürücü tekmesi ile rakibini yere sermeyi hedefler. Ayrıca bu karaktere benzer nitelikler taşıyan Hitmonchan de isminden anlaşılacağı gibi Jackie Chan için yapılmış bir ithaftır.

9) Mudkip

Alıcı ve radar görevi gören kafasındaki yüzgeç ile birçok tehlikenin erkenden farkına varabilmektedir. Gözlerine ihtiyaç duymadan çevresindeki olayları havanın ve suyun hareketliliğinden rahatlıkla anlayabilir. Herhangi bir tehlike sezdiğinde ise önceden tedbirlerini alarak rakipleri için tehdit oluşturacak hazırlıklar yaratır.

10) Snorlax

Pokem karakterleri denildiğinde bahsetmeden olmayacak bir diğer karakter ise Snorlax’tır. Belki de en tatlı ve sempatik görünüme sahip olan Snorlax rakipleri için hiçbir tehlike oluşturmaz. Hatta hiçbir zaman savaş arenalarında kullanılmaz. Günü sadece yemek yiyerek ve uyuyarak geçmektedir. Uysal ve sessiz olduğu için diğer pokemonlar tarafından göbeği zıplama arenası olarak kullanılmaktadır

YORUM EKLE