En İyi Motor Markaları Listesi

Motor tutkunları için oldukça ilgi çekici olan bu listemizde sizler için en iyi motor markalarını sıraladık. Hız tutkunları ve tasarım meraklıları için birçok açıdan hitap edebilecek markaları gördüğünüzde hayran kalmamanız mümkün değil. İşte sizin için hazırladığımız en iyi motor markaları listesi…

En İyi Motor Markaları Listesi

1) BMW (R nineT)

Hız tutkunlarının vazgeçilmezleri olarak göze ilk çarpan marka ve modeldir. Kaliteli markası zaten dünyada birçok açıdan isminden söz ettirse de dış tasarımı ile de motor severlere hitap etmektedir. 110 beygir gücü ve 200 kilometre olan azami hızı ile BMW oldukça tercih edilen markalar arasında ilk sırada yer almaktadır. Manuel vitese sahip olan bu ürün 222 kilogram ağırlığında olup hızını etkileyecek olumsuzluklar taşımamaktadır.

2) BMW S1000R

Yine oldukça spor ve şık tasarımı ile birçok motor severe hitap eden BMW bu kez daha yüksek torka sahip olan bir ürün ile karşımıza çıkmaktadır. Dış tasarımı açısından oldukça büyük beğeni toplayan motorun silindir hacmi 999c olarak dikkat çekmektedir. En iyi motor markaları arasında 2.sırada yer alan BMW S1000R hız tutkunları için azami olarak 200 kilometreye kadar yükselebilen bir performans sunmaktadır.

3) Kawasaki

Motor markaları incelendiğinde her listede yer alması gereken bir marka olan Kawasaki birçok motor tutkununun bu sevdaya kapılmasının sebeplerindendir. Kawasaki denildiğinde akıllara ilk olarak yeşil ve yeşilin tonlarına sahip renkler gelse de genel olarak her renkte ürünler çıkardığı bilinmektedir. Motorlarında sahip olduğu yüksek silindir hacmi ile yüksek hızlara ulaşabilmesi ve sahip olduğu tork yüksekliği ile hız tutkunlarına oldukça kaliteli bir deneyim yaşatmaktadır.

4) Yamaha

En iyi motor markaları sıralaması içerisinde yer alan diğer rakiplerine kıyasla oldukça fazla modeli bulunan Yamaha yüksek hıza sahip olmasından ziyade oldukça konforlu ve kullanışlıdır. Yalnızca kaliteli bir motora sahip olmakla kalmayarak aynı zamanda da tasarım olarak da çok kaliteli bir görünüme sahip olan Yamaha birçok motor sever tarafından ‘canavar’ olarak adlandırılmaktadır. Genel olarak 124 beygirden meydana gelen birçok modeli yaklaşık olarak 200-300 kilometre arasında bir hız sunmaktadır.

5) Suzuki

1909 Ekim’in hemen başında kullanıcılara hizmet vermeye başlayan Suzuki markası dünyaca ünlü bir Japon motor ve otomobil üreticisidir. Teknoloji alanında Japonların ne kadar ileri seviyede olduğunu kanıtlar nitelikte ortaya koydukları motorlar ile hız severler için vazgeçilmezler arasına girmeyi başarmıştır. Motor severlere yaklaşık olarak 250 kilometrelik azami hız sunan Suzuki motor tasarımları ile de farkını ortaya koymaktadır.

6) Honda

1956 yılında piyasaya giren ve motosiklet, bisiklet, tekne ve araba gibi alanlarda oldukça büyük gelişmelere imza atmıştır.   En sağlam motosiklet markası olarak nitelendirilmesine rağmen genel olarak hız tutkunlarının beklentilerini tam anlamıyla karşılamadığı için diğer markaların birkaç adım gerisinde kalmıştır. 140 farklı ülkede üretimine ve dağıtımına devam eden Honda motor ülkemizde de oldukça büyük bir müşteri ağına sahiptir.

7) Ducati

Ducati motosikletleri en çok tutulan motosiklet markaları arasında yer almaktadır. Kaliteli, hızlı, konforlu ve kullanışlı ürünleri ile beğenileri toplayan Ducati markası üretimleri ile de motosiklet severler tarafından en çok memnun kalınan marka olarak belirlenmiştir. Müşterilerine sundukları üstün hizmetler ile de herhangi bir zorlukta yardımcı olmaktadırlar. Modellerinde ise genel olarak 100 kilometrede yaklaşık 15 litrelik bir yakıt tüketimi vardır. Azami hızı ise ortalama 230 kilometre olarak belirlenmiştir.

8) Harley Davidson

Motor markaları listesi olur da Harley Davidson yer almaz mı? Harley Davidson Motor Company bir Amerikan şirketidir. Kalitesi, tasarımı, şıklığı kelimelerle anlatılamayacak kadar güzeldir. Dünyanın dört bir yanında kurulan motor toplulukları Harley Davidson adına kurulmuştur. Ülkemizde de neredeyse her şehirde yer alan motor topluluklarının simgesi halindedir. Günümüzde birçok koleksiyonerin sahip olduğu veya olmak istediği bir motor markasıdır. Amerikan devi olduğu gibi tasarımı ile de başka birçok motor üreticisine ilham vermektedir.

9) Big Bear Pro Sled

Chopper kategorisinde değerlendirilen bir üründür. Motorun genel olarak sahip olduğu tasarım ve gövde stili ile sahip olunması oldukça zor bir fiyat aralığına sahiptir. Diğer motorlara göre kullanırken kolların ekstra açılması ve gaz pedalına ulaşmak için fazladan çaba gerektiği gibi oturma açısından daha rahattır. Gövdesi ile diğer hiçbir motora benzemeyen Big Bear Pro Sled tasarım olarak çok fazla olmasa da Harley Davidson’u anımsatmaktadır. Kullancısına oldukça farklı bir hava kattığı gibi en çok tutulan motosiklet markaları arasında da önemli bir noktaya sahiptir.

10) KTM

Birçok kişinin gönlünden geçirdiği gibi bu listede yerli motosiklet markaları olması güzel olurdu ancak bu durumun daha ileriye gitmesi için biraz daha çabalamamız gerektiğini görüyoruz. Listede yer alan birçok marka alanlarında dev oldukları için geçmek biraz zor görünüyor. Listenin son devi ise Avusturya motor ustası KTM olarak dikkat çekmektedir. Şık tasarımı ve genel olarak dağ motosikleti olarak satılması birçok kişi için ilgi çekici bir durum haline geliyor.

YORUM EKLE