En İyi 10 Marvel Filmleri ve Filmleri İzleme Sırası

En iyi Marvel filmlerini sizler için sıraladık ve bununla kalmayarak Marvel filmlerini hangi sırayla izlemeniz gerektiğinde bir liste halinde sizlerle paylaşıyoruz. Örümcek Adam, Demir Adam, Thor gibi dünyaca ünlü birçok karakterin yaratıcısı olan Marvel'in en çok sevilen filmleri ve yıllar boyunca çıkan filmlerini bir liste halinde paylaşarak doğru sırayla izlemenize yardımcı olmak istedik. İşte en iyi filmler ve izleme sırası.

En İyi 10 Marvel Filmleri ve Filmleri İzleme Sırası

1. Kaptan Amerika: İlk Yenilmez / (2011)

Yenilmezler takımının kurulmasına kadar gelebilmek için öncelikle takım üyelerinin filmlerini izlemelisiniz. Takımın ilk üyesi olan Kaptan Amerika ilk yenilmez filmi 2011 yılında vizyona girmiş olmaktadır. Kaptan Amerika yenilmezler takımının ilk üyesi olmaktadır. Filmin konusu çelimsiz bir askerin bir deney sonucu mükemmel bir askere dönüşmesini konu almaktadır.  Kaptan Amerika’nın bir buzulda 70 yıl kaldıktan sonra günümüzde uyanmasıyla film başlamaktadır. Kaptan Amerika Marvel filmleri sırasında izlenmesi gereken ilk film olmaktadır. Birçok insanın en sevdiği Marvel karakterlerinden bir tanesi olmaktadır. Kaptan Amerika’nın devam filmleri bulunmaktadır. Kaptan Amerika aynı zamanda Yenilmezler takımı üyesi olduğu için Yenilmezler filmi serisinini izlemeniz gerekmektedir.

2. Demir Adam 2 / Iron Man 2 (2010)

Üstün zekalı ve milyarder olan Tony Stark isimli baş rol karakterinin kendine yapmış olduğu zırh ile maceralara dalmaktadır.  Bu yapım serinin ikinci devam filmi olmaktadır. Bu filmin konusu geçmişten gelen bir düşmanın baş rol karakterini öldürmeye çalışmasını anlatmaktadır. Tony Stark bu filmde yenilmezler takımına girmeyi kabul etmektedir. Yenilmezler takımının oluşumunda en önemli üyelerden bir tanesi olan Demir Adam karakteri en sevilen Marvel karakterlerinden bir tanesi olmaktadır. Yenilmezler takımından ilk olarak bu filmde bahsedilmektedir. Marvel filmleri sıralamasında yenilmezler takımının oluşumunu anlayabilmek için izlenmesi gereken 2.film olmaktadır. Demir Adam filminin serisi bulunmaktadır. Serinin diğer filmlerini izleyebilirsiniz. Demir Adam Yenilmezler takımı üyesi olduğu için Yenilmezler film serisini de izlemelisiniz.

3. Thor (2011)

Tanrı olan Thor babası tarafından cezalandırılarak dünyaya gönderilmektedir. Dünyada özel güçlerini kaybeden Thor’un karakter oluşumunu ilk olarak bu filmde izlemekteyiz. Thor’un kardeşi onu öldürmek için arkasından bir yaratık göndermektedir. Thor yaratıkla karşılaştığında özel güçlerini geri almaktadır. Filmin konusu bu şekilde olmaktadır. Bu film Thor karakterinin ilk çıkış filmi olmaktadır. Marvel filmleri arasında en sevilen filmler arasında yer almaktadır. Thor karakteri Yenilmezler takımının en güçlü karakterlerinden bir tanesi olmaktadır. Yenilmezler takımın oluşumunu anlayabilmek için 3.olarak Thor filmi izlenmelidir. Devam filmi de bulunmaktadır.  Devam filmleri ile birlikte Yenilmezler film serisini de izlemelisiniz.

4. The Incredible Hulk (2008)

2008 yılında Hulk karakterinin oluşumunu anlatan film olmaktadır. Hulk karakteri bilim adamı olan Bruce Bannerın bir deney sonucu sinirlendiği zaman bir deve dönüşmesi sonucunda ortaya çıkmıştır. Yenilmezler takımının en güçlü karakterlerinden bir tanesi olmaktadır. Hulk karakterinin şu anda devam filmi olmamaktadır. Fakat birçok filmde Hulk karakteri rol almıştır. Yenilmezler takımının bir parçası olduğu için tüm Yenilmezler serisinde yer almaktadır.  Marvel filmleri arasında en sevilen karakterlerden bir tanesi olmaktadır. Yenilmezler takımının oluşumunda yer aldığı için izlemeniz gereken 4. Marvel filmi olmaktadır.

5. Galaksinin Koruyucuları (2014)

Evrenin tehlike altında olması sonucunda birleşen bir grup suçlu olmaktadırlar. Yenilmezler film serisi ile doğrudan bağlantılı bir film olmaktadır.  2014 yılında vizyona giren film birçok Marvel seyircisi tarafından en çok beğenilen filmlerden bir tanesi olmaktadır. Filmdeki karakterlerin yapıları birbirinden çok farklı olsa da her bir karakterin hayranları olmaktadır. Filmin devam filmi olmaktadır. Yenilmezler film serisi ile bağlantılı olduğu için Yenilmezler film serisini de izlemeniz gerekmektedir. Yenilmezler film serisinin bir parçası olduğu için 5. izlemeniz gereken film olmaktadır.

6. Ant-Man (2015)

Maddelerin boyutunu değiştirebilen bir formül bulan bilim insanın formülü çalınmaktadır. Filmin ana karakteri bu formülü geri almak için mücadele etmektedir. Filmin konusu bu şekilde olmaktadır. Film dolaylı yoldan yenilmezler film serisi ile bağlantılı olmaktadır. Yenilmezler film Serisinde geçen sahneleri anlayabilmek için Ant-Man filmini izlemeniz gerekmektedir. Filmin devam filmleri de bulunmaktadır.  Marvel filmleri sırasında diğer yenilmezler filmini anlayabilmek için 6.sırada bulunmaktadır.

7. Doktor Strange (2016)

Bu film Doktor Strange karakterinin oluşumunu anlatmaktadır. Doktor Strange karakteri yenilmezler film serisi ile doğrudan bağlantılı olmaktadır. Bu karakterin büyücülük gibi yetenekleri olmaktadır.  Bu filmin şu anda devam filmi bulunmamaktadır.  Yenilmezler filminde önemli bir yere sahip olan karakterin filmi izlenme sırası açısından 7.sırada olması gerekmektedir.

8. Black Panther (2018)

Marvel evreninde bulunan Wakanda ülkesinin lideri olan baş rol karakterinin hikayesi filmin konusu olmaktadır. Black Panther karakteri yenilmezler film serisi içerisinde de yer almıştır. Filmin devam filmi beklenmektedir.  Yenilmezler 3 filminde gerçekleşen savaş Wakanda ülkesinde gerçekleştiği için Black Panther filmi Marvel film serilerinde önemli bir yere sahip olmaktadır. En iyi Marvel filmleri arasında yerini alan film izlenme sırası olarak 8.sırada olmaktadır.

9. Captain Marvel (2019)

Captan Marvel karakteri Marvel evrenin en güçlü karakteri olmaktadır. Bu filmde Captan Marvel ın oluşum hikayesi anlatılmaktadır. Filmin yenilmezler film serisi ile doğrudan bağlantısı bulunmaktadır. Son yıllarda çıkan en sevilen Marvel filmleri arasında yer almaktadır. Marvel filmleri sıralamasında 9.numarada yer almaktadır.

10. Yenilmezler Film Serisi

Yenilmezler film serisi farklı Marvel karakterlerinin birleşerek oluşturmuş olduğu bir birlik olmaktadır. 4 seriden oluşan filmleri çıkış tarihlerine göre izlemelisiniz. Öncelikle sıralamış olduğumuz karakterlerin filmlerini izlemelisiniz çünkü her bir film yenilmezler film serisi ile doğrudan bağlantılı olmaktadır. İlk yenilmezler filmi 2012 yılında vizyona girmiştir. Bu film vizyona girdiğinde gişe rekoru kırmıştır.

YORUM EKLE