Dünya'nın en pahalı çikolata markaları

Dünyada üretilen en pahalı çikolata markalarını sizler için liste haline getirdik. Üretimleri, tasarımları ve fiyatları ile hazırladığımız bu listede birçok çikolata markasını inceleyebilirsiniz. İşte en pahalı çikolatalar listemiz…

Dünya'nın en pahalı çikolata markaları

1. Le Chocolat Box

Dünyanın en pahalı çikolata markası listesinde yer alan Le Chocolat Box, bir servet değeri fiyatı ile tanıtıma çıkarılmıştır. Sade ve şık kutusu ile 1,5 milyon dolara satışa çıkarılan bu marka listenin en üst sıralarında yer almaktadır. Büyük bir servet olarak görülen bu marka, gurme çikolatalarının üretimini sağlarken Lake Forest Confections’ den, tasarımının şıklığını ise kişisel mücevher koleksiyonunun mimarı olan Simon Jewelery’ den almıştır.  

2. Frrrozen Haute Chocolate

Çikolata markaları arasında en pahalı olarak bilinen Frrrozen Haoute Chocolate, 25 bin dolar değeri ile herkesi kendisine hayran bırakmıştır. Guinnes Dünya Rekorları kitabında yer alan bu marka, içerdiği lezzeti ve sunumu ile tam not almayı başarmıştır. Sunuma hazırlanana bu tatlı, restoranda dondurulmuş sıcak çikolatanın bir üst formasyonu olarak üretilmektedir. Fiyatının yüksek olmasının nedenleri ise 24 Karat altın ile La Madeline Au Truffe olmaktadır.

3. The Golden Speckled Egg

Dünyanın en pahalı çikolatası arasında yer alan bu marka, sunuma çıkarıldığı fiyatı ile herkesi şaşırtmaktadır. Tam bir servet değeri güden bu çikolata tam 110 kilodur. Wiiliam Curley tarfından yumurta şekline benzetilerek hazırlanan bu lezzet, Cyrus Vandrevala tarafından 10 bin dolardan fazla satın alınmıştır. Amadei çikolata, karamel, ardıç meyve türü, biberiye, Japon siyah sirke ve yenilebilir altın yaprak ile hazırlanmıştır. Görüntüsü de tadı kadar zengin bir içeriğe sahiptir.

4. Swarovski Studded Chocolates

Dünyanın en pahalı çikolataları arasında yer alan Swarovski Studded Chocolates, görüntüsü ile herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Lübnanlı bir çikolata üreticisi ve Harrods bir araya gelerek bu servet değerindeki çikolatanın üretimini yapmıştır. El emeği ile hazırlanan paketler Hint İpeği ile sarılarak yumuşak bir doku hissi yaratılır. Paketlerde yer alan süet deri üzerine altın ve platin bölümleri yer alan 49 adet çikolata yerleştirilir. Kutunun tamamen yapımı ise Çin ve Hindistan ülkelerinde yer alan ipek dokumalardan yapılmaktadır. Bu eşsiz görüntüsü ile kutunun yaklaşık değeri 10.000 dolardır.

5. Wispa Gold Wrapped Chocolate

Dünyanın en pahalı 5 çikolata araştırmasında yer alan Wispa Gold Wrapped Chocolate, sade görüntüsün yanı sıra içerdiği lezzet çeşitliliği ile tam not almayı başarmıştır. Üretimi sağlanan bu çikolatanın, çubuk sargısı altın yapraklıdır. Twix benzerini andıran modeli ile en pahalı çikolatalar arasında yer almaktadır. 1,600 dolar değerindeki çikolatanın fiyatının pahalı olmasının sebebi ise üretimde kullanılan malzemelerdir.

6. Noka’s Vintage Collection

2006 yılında Forbes tarafından tasarlanan bu çikolata, en pahalı çikolata markaları arasında girmeyi başarmıştır. Zarif tasarımının yanı sıra üretimde yer alan malzemeler son derce kaliteli olmaktadır. Noka’ nın imzası ile tasarlanan bu kutu fırçalanmış paslanmaz çelik yapısına sahiptir. 854 dolar ürün etiketi ile her ne kadar pahalı görünse de tadı ve eşsiz tasarımı ile insanları kendine hayran bırakmaktadır.

7. Debauve & Gallais Le Livre

En iyi çikolata markaları araştırmasında şirketler tarafından tercih edilen bu marka, kalitesi ve tasarımları ile zirve simler arasında yer alır. Debauva ve Gallis 1800 yıllarında Sulpice Debauve tarafından kurulmuş olan çikolata üreticileridir. 2000 yılında yıl dönümlerini anmak için Le Liver isminde bir çikolata üretimi gerçekleştirdiler. Bu çikolata 35 el yapımı kremsi ganaj ile pralin dolu bir kutudur. Deri bir kutu görünümüne sahip olan bu çikolata %99 bir kakao yüzdesine sahip olmaktadır. Büyük kutusu 550 dolar küçük kutusu ise 330 dolar olup en pahalı çikolatalar arasında yerini almaktadır.

8. DeLafée’s Gold Chocolate Box

Çikolata markaları araştırması yapan birçok şirket kalitesinin yanı sıra fiyatlarını da göz önünde bulundurmaktadırlar. Yapılan dünyanın en pahalı çikolata markaları anketinde listede yer alan DeLafée’s Gold Chocolate Box, görüntüsü ve tadı ile önemli isimlerden bir tanesidir. Altın çikolata kutusu diye de bilinen bu marka 24 ayar yenilebilir altın çikolata ile üretilmiştir. Zarif ve sade kutusu ile 390 dolara satılan bu çikolata, içerisinde yer alan 1910-1920 yıllarında üretilen para ile daha değerli hale gelmektedir.

9. To’ak 50’’s Gram Chocolate Bar

En pahalı çikolata listesinde yer alan bu marka 50 gramlık paketler halinde satışa sunulmaktadır. Tanesi tam 250 dolara satılan bu çikolata kamış şekeri ve kakao kütlesi ile üretilmektedir. Sade kutu tasarımı ile ilgi çeken bu ürün dünyada sadece 574 adet şeklinde üretimi sağlanmıştır.

10. La Madeline Au Truffe 

Dünyada üretimi sağlanan en çılgın çikolatalar kategorisinde yer alan bu ürün %70 oranda bitter çikolatalardan üretilmiştir. Zengin içeriği ile harika bir lezzet deneyimi sunan bu çikolata 250 dolara satışa sunulmuştur. Her çikolata siparişi için önceden hazırlık yapılmaktadır. Tam 14 gün süren bu yapımda birbirine uyumlu renkler ve sade kutusu ile teslimi sağlanmaktadır. En pahalı çikolata markası listesinde yer alan bu ürün daha çok özel günlerde tercih edilmektedir.

YORUM EKLE