Şarkıcı Aylin Coşkun’dan iddialara cevap

Aylin Coşkun hakkında çıkan yağmalama iddialarına cevap verdi. Coşkun iddialara cevabı avukatıyla birlikte düzenlediği basın toplantısında verdi.

Şarkıcı Aylin Coşkun’dan iddialara cevap

Şarkıcı Aylin Coşkun hakkında çıkan yağmalama iddialarına cevap verdi. Coşkun iddialara cevabı Maslak’ta bulunan ofisinde avukatıyla birlikte düzenlediği basın toplantısında verdi. Avukata Fatih Altaylı konuyla ilgili yazılı açıklamayı okuduktan sonra sanatçı ve avukatı gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Dolandırıldığını anlamadı

Avukatın açıklaması sonrası soruları yanıtlayan Aylin Coşkun dolandırıldığını nasıl anladığını soran gazetecilere dolandırıldığını uzun süre anlamadığını söyledi. Arkadaş olarak Cantemur ve ailesi ile görüştüklerini yılbaşı zamanları bir arada olduklarını anlattı. Ancak ödemelerin sürekli bahaneler bulunarak ertelenmesi sonucunda suç duyurusunda bulunmak zorunda kaldıklarını söyledi. Yağmalama ve silahla tehdit iddialarının doğru olmadığını, karşı tarafın bu olayla ilgili şahitlerinin abisi ve amcaoğlu olduğunu ancak kendisinin 100’den fazla şahidinin bulunduğunu açıkladı. Ayrıca onların sözlerine karşılık kendisinde ekspertiz raporları ve belgelerinin olduğunu söyledi. Bunlar dışında Cantemur tarafından tehdit mesajları aldığını belirtti.

Aylin Coşkun’un avukatından açıklamalar

Aylin Coşkun’un avukatı Fatih Altaylı açıklamalarına müvekkili hakkında bir karalama kampanyasının yürütüldüğünü söyleyerek başladı. Ardından da hazırladıkları basın açıklamasını okudu. Avukatın okuduğu basın açıklamasında Tevfik Cantemur isimli şahıs tarafından yapılan Aylin Coşkun’un evini ve arabasını aldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını anlattı. Ayrıca iddialara dair tek taraflı ve doğruluğu araştırılmadan haber yapıldığına değindi. İkilinin 2011 yılında iş sebebiyle tanışarak ailecek görüşmeye başladıklarını ve bu süre içinde Tevfik Cantemur tarafından Aylin Coşkun’a ortaklık teklifinin yapıldığını anlattı.

Coşkun 17.5 Milyon dolar para verdi

Basın açıklamasında konuşan avukat Fatih Altaylı, Aylin Coşkun ve Tevfik Cantemur’un ortaklığının detaylarına da değindi. Sanatçının ortaklığa karar vermesinin ardından yapılacak pijama işi için araştırmalar yaptığını belirtti. Ayrıca Aylin Coşkun tarafından Cantemur’a toplamda 17.5 milyon dolar para verildiğini belirtti.

Ancak ortaklığın resmiyete dökülmemesinin ardından karşı tarafın ortaklığı yapamayacağını belirttiğini ifade etti. Verilen para için Aylin Coşkun’u sürekli oyaladıklarını son olarak da mal, çek ve senet yoluyla ödemeyi talep ettiklerini anlattı. Ancak bunu da yerine getirmemeleri üzerine Aylin Coşkun tarafından kişiler hakkında dolandırıcılıktan 2018 yılında suç duyurusunda bulunulduğunu belirtti.

Karşı tarafından sanatçının suç duyurusundan sonra kendilerine dava açtıklarını ve bu davanın da Aylin Coşkun lehine 14 Ocak 2020 tarihinde sonuçlandığına değindi. Davanın sonuçlanmasından 4 ay sonra çıkan yanlış haberlerin Aylin Coşkun’u karalamayı amaçladığını vurguladı ve sanatçının alacak davalarının devam ettiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2020, 00:10
YORUM EKLE