Haluk Levent Çağırdı, Ünlüler Yardıma Koştu!

Türkiye genelinde birçok aileyi ekonomik çıkmaza sokan Corona virüsü nedeniyle Twitter hesabı üzerinden çağrıda bulunan Haluk Levent’in talebi cevapsız kalmadı.

Haluk Levent Çağırdı, Ünlüler Yardıma Koştu!

Haluk Levent; kurmuş olduğu yardım ve işbirliği hareketi olan AHBAP Derneği ile birçok kişiye farklı alanlarda yardım elini uzatmıştı. Dünya çapında yayılan ve Türkiye genelinde de birçok aileyi ekonomik anlamda zor duruma sokan Corona virüsü salgını nedeniyle Twitter hesabı üzerinden çağrıda bulunan Haluk Levent’in talebi cevapsız kalmadı.

”Oyuncusundan sporcusuna, müzisyenine kadar tüm ünlü dostlarıma sesleniyorum! Ben sizlerden daha hayırsever değilim. Sadece daha koordineliyim. Gelin Ahbap’ları siz de kucaklayın. Gün dayanışma günüdür! Bireysel değil hep birlikte hareket edelim. Sizi seviyoruz ve bekliyoruz.” diyerek sosyal medya hesabından paylaşım yapan şarkıcı Haluk Levent ünlüler tarafından destek yağmuruna tutuldu.

Ailelere 2 aylık gıda yardımında bulunan ve bebeklerin ihtiyaçlarını da bu paketlere ekleyeceğini belirten Levent; kendisini arayan sporcu, sanatçı ve oyuncu birçok arkadaşına teşekkür etti.

Ünlüler yardım elini uzattı

Murat Boz, Caner Erkin – Şükran Ovalı çifti, Can Yaman, Seda Sayan, Gülben Ergen, Merve Özbey, Damla Sönmez, Onur Saylak ve Kaan Yıldırım gibi sanat camiasının ünlü isimleri, ‘Dayanışma Günleri’ adı altında birçok aileye destekte bulunacağını belirtti.

Dayanışma günleri kapsamında; Murat Boz bin ailenin iki aylık gıda paketi ihtiyacını, Derya Uluğ otuz ailenin iki aylık gıda paketi ihtiyacını, Seda Sayan üç yüz altmış ailenin iki aylık gıda paketi ihtiyacını, Caner Erkin ve Şükran Ovalı bin ailenin iki aylık gıda paketi ihtiyacını, Damla Sönmez elli ailenin iki aylık gıda paketi ihtiyacını, İbrahim Çelikkol yirmi ailenin iki aylık gıda paketi ihtiyacını, Can Yaman elli ailenin iki aylık gıda paketi ihtiyacını, Hande Yener yüz ailenin iki aylık gıda paketi ihtiyacını karşılamak istediğini belirtti.

AHBAP Derneği nedir?

 

İhtiyaç sahibi insanlara yardımda bulunmak ve toplumsal olarak destek bilincini kuvvetlendirmek maksadıyla kurulan AHBAP Derneği; dayanışma kültürünü teknolojik imkanlar ile birleştirerek değerli bir işbirliği hareketi yaratmak amacıyla kuruluyor. Ayrımcılığa karşı şiddetsiz iletişimi ve eşit hakları ilke edinen bu dernek; Anadolu topraklarında bunca yıl devam etmiş kültürel birikimi ve değerleri bilimsel imkanlarla donatarak entegrasyon projeleri yürütmeyi amaçlıyor. Ahbap aynı zamanda, ihtiyaç sahipleri için, toplumsal dinamikleri ve dayanışma ilkelerini hayata geçireren faaliyetler yapmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 22:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER